Министър Веселин Вучков

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот кпц » 23 Ное 2014, 18:25

dakota_ написа:Много леко и спокойно се работеше под ръководството на г-н Цветанов,кой каквото иска да казва,г-н Цветанов ще остане в историята на МВР като един от способните и качествени министри на вътрешните работи.

Има възможност да остане в историята и като един от малкото осъдени министри на вътрешните работи.
Отделно, със сигурност ще остане в историята, като първият министър на вътрешните работи, отказал да му бъде извършена полицейска регистрация.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот dakota_ » 23 Ное 2014, 19:06

кпц написа:
dakota_ написа:Много леко и спокойно се работеше под ръководството на г-н Цветанов,кой каквото иска да казва,г-н Цветанов ще остане в историята на МВР като един от способните и качествени министри на вътрешните работи.

Има възможност да остане в историята и като един от малкото осъдени министри на вътрешните работи.
Отделно, със сигурност ще остане в историята, като първият министър на вътрешните работи, отказал да му бъде извършена полицейска регистрация.


Не съм запознат в детайли с делата срещу г-н Цветанов.Каквото знам го знам от медиите,но по мое скромно мнение обвиненията са несериозни. Има присъда на първа инстанция,че написал "Не" на искане за подслушване по което искане имало разрешение от съда... Това не означава,че като има разрешение от съда за подслушване е задължително подслушването да се реализира. Министъра е в правото си да прецени кога,как и дали да се възползва МВР от даденото разрешение...
Не съм адвокат на г-н Цветанов,просто споделям личните си разсъждения...
Относно извършването на полицейската му регистрация може да се каже,че се е възползвал от правото си да откаже,защото по тогава действащата наредба имаше такава възможност.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот dsuzunov » 23 Ное 2014, 19:15

Относно извършването на полицейската му регистрация може да се каже,че се е възползвал от правото си да откаже,защото по тогава действащата наредба имаше такава възможност.

И по новата наредба има това право. От тук на сетне, думата има съдът.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот dakota_ » 23 Ное 2014, 19:40

dsuzunov написа:
Относно извършването на полицейската му регистрация може да се каже,че се е възползвал от правото си да откаже,защото по тогава действащата наредба имаше такава възможност.

И по новата наредба има това право. От тук на сетне, думата има съдът.


Точно така,с новата наредба поне стана по-ясно какво се случва при отказ от полицейска регистрация. За съжаление не ми се мисли как става принудителната полицейска регистрация и на какво ще прилича картата след една приложена принуда...
Между другото се сещам,че и Волен Сидеров подлежи на полицейска регистрация,не следя какво се случва с този екземпляр и нямам информация дали му е извършена полицейска регистрация.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот dsuzunov » 23 Ное 2014, 19:47

Щото нямаш достъп ли?
На Волен, трудно ще му бъде направена регистрация. Я ръцете ще му треперят, а дясната ще е вдигната за поздрав. :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот dakota_ » 23 Ное 2014, 19:52

Не е споменавал експерт да е имал сериозни проблеми с лице отказващо да бъде регистрирано... Не знам при вас случвало ли се е някой,както се казва да умира,но да не отказва полицейска регистрация и как се действа в такива случаи...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот dsuzunov » 23 Ное 2014, 20:11

Един единствен път лицето отказа, бая едър беше и се наложи да го "Усмиряват" След това, смирен се подложи на регистрацията.
Случвало ми се е да ми носят документите, без да водят лицето. Питах къде е човека и разбрах че е отказала. Казах на колегата ОР, че няма как да стане без човека. Завалията, мислел, че тая работа става по документи, само със записване в регистъра. :o Каза ми да се оправям и да не го занимавам с дреболии. Помолих го да седне на стола и когато дръпнах дъската с номера, ме попита какво ще правя. Казах му, че след като ме оставя сам да се оправям, ще регистрирам него, при липса на друг. Скочи като ужилен, :lol: развика се, а аз съответно го изгоних.
ОР беше от ОИП
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот dakota_ » 23 Ное 2014, 20:47

Тези от "ИП" понеже са от лъв нагоре останаха като гръмнати като им се наложи да се занимават с полицейска регистрация и имаше доста комични ситуации :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот dsuzunov » 23 Ное 2014, 21:01

До преди 4-5 години нямаха нито една регистрация при нас. Един техен бивш началник ги накара да заработят. Вероятно го познаваш от СМУ - Йордан Ставрев. 63 набор е.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Министър Веселин Вучков

Мнениеот кпц » 23 Ное 2014, 21:40

dakota_ написа:...... Има присъда на първа инстанция,че написал "Не" на искане за подслушване по което искане имало разрешение от съда... Това не означава,че като има разрешение от съда за подслушване е задължително подслушването да се реализира. Министъра е в правото си да прецени кога,как и дали да се възползва МВР от даденото разрешение...

Ето тук има аргументи, според мен съвсем ясни и правилни, че министърът няма право на преценка в този случай. http://judicialreports.bg/2014/05/%D1%8 ... %B4%D0%B5/
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта