Министър Йордан Бакалов

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Министър Йордан Бакалов

Мнениеот Lord » 07 Авг 2014, 19:35

Йордан Бакалов - служебен министър на вътрешните работи


Йордан Бакалов, служебен министър на вътрешните работи

Йордан Бакалов е роден на 1 септември 1960 г. в град Асеновград.

Завършил е ТИХ „Асен Златаров” в гр. Димитровград, Висшия химико-технологичен и металургичен институт-София (1987 г.) и външна търговия в Пловдивския технически университет (1998 г.). През 2009 г. защитава докторска степен по научна специалност „Организация и управление извън сферата на материалното производство” - Национална сигурност.

От 2012 г. е доцент и преподавател по национална сигурност в Нов български университет, гр. София и в Колежа по икономика и администрация, гр. Пловдив.

Йордан Бакалов е народен представител в 38-то, 39-то, 40-то и 41-вото Народно събрание.

Председател е на Комисията по национална сигурност и член на Комисията по бюджета и финансите в 38-то НС. В 39-то Народно събрание е член на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред. В 40-то Народно събрание е председател на Комисията по жалбите и петициите на гражданите, член на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред и председател на парламентарната група ОДС.

В 41-то Народно събрание е председател на Комисията по правата на човека, вероизповеданията, жалбите и петициите на гражданите и член на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред.

Ползва руски и английски език.


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4230354
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот dsuzunov » 07 Авг 2014, 20:01

И аз ползвам руски.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот катюша » 09 Авг 2014, 12:36

И аз ползвам руски,а на английски пиша и говоря доста сносно :) Курс от МВР и доста самоподготовка ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот dakota_ » 09 Авг 2014, 20:25

катюша написа:И аз ползвам руски,а на английски пиша и говоря доста сносно :) Курс от МВР и доста самоподготовка ;)


Това е добре,но не си ловджийка като др. Йордан Бакалов :D Днес открихме ловния сезон за пернати и завъртяхме на шиша много добро шиле :D а за пъдпъдъци не питай колко гръмнахме,че някои полицаи не могат да броят до толкова :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот Lord » 13 Окт 2014, 15:44

ПИСМО НА МИНИСТЪРА НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ ДО СЛУЖИТЕЛИТЕ НА МВР рег.№ 8121р-26429 от дата 10.10.2014 година

http://ssmvr.mvr.bg/NR/rdonlyres/95AF78 ... 102014.pdf
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2014, 19:02

Ситуацията е следната: министър Христосков казва нещо, което е неосъществимо от служебното правителство, в което е министър. Синдикатите реагират с декларация и казват, че не са съгласни да се случи нещо, което е невъзможно да се случи в рамките на служебното правителство, а министъра на вътрешните работи изпраща писмо да каже, че и той като синдикатите не е съгласен и е против да се случи нещо, което е невъзможно да се случи по време на служебното правителство! :D
Това е все едно министър на финансите да направи изявление,че ще закрие гарата в гр.Смолян,че министерството не може да осигури средства за издръжка, синдикатите в железниците да скочат срещу закриването на гарата в Смолян, а служебния министър на транспорта да изпрати писмо до служителите на железниците, че е против закриването на гара Смолян... :lol: :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот Lord » 13 Окт 2014, 19:35

Ами, той г-н Бакалов тази сутрин по bTV го каза същото, като теб dakota_, но по-накратко, даде пример с приказката за "Нероден Петко". :lol:

От друга страна аз, вероятно под въздействието на професионалната ми деформация, в резултат на сериозния ми оперативен стаж си мисля, че е възможно изказването на Христосков в МС да е стрес-тест, в смисъл контролирано уж случайно опипване на почвата в системата, та в тази връзка намирам реакцията на колегите от синдикатите за доста правилна и навременна. Нещо като консумацията на сладко, ако не помогне - няма да навреди. ;) :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2014, 19:54

Напълно съм съгласен с мнението ти. Това може да се нарече активно мероприятие за постигане на предварително набелязани цели. Стрес тест на чувствителността на служителите по отношение на въпроси свързани с пенсионирането, както и отсяване на психически нестабилните, които в резултат на активното мероприятие, ще подадат заявления за пенсия :D Нямам нищо против психически нестабилните и подаващи се такива елементарни активни мероприятия да си пуснат рапорт за пенсиониран по собствено желание.
Нека се оттеглят да почиват и да се радват, че са "надсвирили" МВР и са надиграли системата :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот PAOLON » 13 Окт 2014, 20:38

Сутринта слушах г-нБакалов.Той каза,че няма такова нещо,но само той бил гласувал против от целия министерски съвет.Е,кое е това нещо дет го няма,пък се гласува срещу него?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Министър Йордан Бакалов

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2014, 20:51

PAOLON написа:Сутринта слушах г-нБакалов.Той каза,че няма такова нещо,но само той бил гласувал против от целия министерски съвет.Е,кое е това нещо дет го няма,пък се гласува срещу него?


И аз го слушах и докато го слушах се сетих за текста на една популярна сред колегите от досъдебното производство песен "Леле, мале, ко е туй нещо, дето мяза на онуй нещо?Дупки прави, багер не е,вълна има, овца не е,семе хвърля, сеяч не е,с едно око, кьорав не е,гем си има, конче не е.Леле, мале, кой туй нещо? :lol: ,а култовия финал на песента е за тези, които биха пуснали рапорта за пенсиониране след изявлението на др. Христосков "Леле, мале, какво е туй,кой го познай, халал да муй! :lol: :mrgreen:
Утре е Петковден,някой сме го почнали от сега.Наздраве за Нероден Петко :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта