Органи на Управление

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Органи на Управление

Мнениеот кпц » 11 Мар 2015, 20:41

Държавният глава назначи Георги Костов за главен секретар на Министерството на вътрешните работи
http://press.mvr.bg/NEWS/news150311_04.htm

Що тъй обаче става, че висшата професионална длъжност в МВР много рядко в историята се заема от човек с професионално образование?!
А Георги Костов може да работи успешно. Но, при условие да не му пречат - най-вече чрез бюджета и щата.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Органи на Управление

Мнениеот dakota_ » 11 Мар 2015, 21:21

Много добър избор на главен секретар. Още като го назначиха за заместник- главен секретар на МВР знаех и даже споделих във форума,че др. Костов,ще е следващият главен секретар на МВР!
Желая успех на Георги Костов!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Органи на Управление

Мнениеот Елена » 12 Мар 2015, 12:43

кпц написа:Държавният глава назначи Георги Костов за главен секретар на Министерството на вътрешните работи
http://press.mvr.bg/NEWS/news150311_04.htm

Що тъй обаче става, че висшата професионална длъжност в МВР много рядко в историята се заема от човек с професионално образование?!
А Георги Костов може да работи успешно. Но, при условие да не му пречат - най-вече чрез бюджета и щата.


Искаш да кажеш,длъжността да се заеме от милиционер. Не е ли по-добре да се спре да се лансират милиционерите и да се даде възможност на други хора да управляват МВР!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Органи на Управление

Мнениеот кпц » 12 Мар 2015, 23:07

Елена написа:Искаш да кажеш,длъжността да се заеме от милиционер. Не е ли по-добре да се спре да се лансират милиционерите и да се даде възможност на други хора да управляват МВР!

Искам да кажа, че най-очакваното и естествено решение е висшата професионална длъжност в МВР да се заема често от лице, имащо професионално образование.
Не ми изглежда възможно сред многото в МВР, имащи такова образование, да липсват подходящи кандидатури. Освен, ако не се отчитат други, по-особени фактори при избора на главния секретар.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Органи на Управление

Мнениеот Елена » 13 Мар 2015, 09:09

кпц написа:
Елена написа:Искаш да кажеш,длъжността да се заеме от милиционер. Не е ли по-добре да се спре да се лансират милиционерите и да се даде възможност на други хора да управляват МВР!

Искам да кажа, че най-очакваното и естествено решение е висшата професионална длъжност в МВР да се заема често от лице, имащо професионално образование.
Не ми изглежда възможно сред многото в МВР, имащи такова образование, да липсват подходящи кандидатури. Освен, ако не се отчитат други, по-особени фактори при избора на главния секретар.


Явно гледат кандидатите да не са с обременено професионално мислене ;) Професионалното образование е милиционерско училище и Магнаурската школа в Симеоново. Комбинацията от двете прави нещо,което ни се води,ни се кара ;) Не ми се струва приемливо такива хора да заемат толкова висок пост. Те са научени на военщина,на милиционерщина и знаят само да сочат с пръст и да командват!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Органи на Управление

Мнениеот сигма3 » 13 Мар 2015, 10:25

Иленке,яко буташ масло моме:)
Командват викаш,ами това им е работата,да командват,за това са там,ти какво искаш,да правиш това,което на теб ти хареса? Субординация говори ли ти нещо?
Даже е много лабаво,пълен хаос.Няма дисциплина,напълни се с мухльовци и пикли и работата все повече ще затъва и няма да върви.
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Органи на Управление

Мнениеот Елена » 13 Мар 2015, 11:54

Тази сутрин съм бутала врата :) Заварих колегата да пухти до вртата,да превърта ключа и да не може да се отключи. Дойде един с голям задник,викат му домакин,пухтя половин час и накрая отвориха с шут вратата 8-) Всички бутаме,кой масло,кой врати,прозорци. Министерството с най-големият бюджет в държавата и над 90% от бюджета само за заплати. Командващите командават да окачваме описи на имуществото и да описваме счупени гардероби и бюра :D
Как един не изкомандава да отидем да получим нови компютри,нови принтери,ново оборудване. Вчера органа на управление беше изпратил на МП патрулка,която колегата каза,че трябва да я остави на "летище" разбирай да е под наклон,че акумулатора правел проблеми :) Няма проблеми,ако трябва ще бутаме,проблема е като реши да потегли спешно,а не може да запали автомобила. Иначе органа на управлението прави оперативки,поставя задачи,иска да се изпълняват. Като го питаш с какво да ги изпълняваш тези задачи и почва да бута масло и да се чуди какво да каже и как да оправдава калпавите органи на управление. Мен ми е все тая,с каквото са ни "подсигурили" с това ще работим,но едни други хора задават логичните въпроси,като плащат толкова много пари,за какво ги плащат.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Органи на Управление

Мнениеот сигма3 » 13 Мар 2015, 18:33

Материалното осигуряване е нещо,което зависи от началника ти до някаква степен.На всякъде е така. На никой не му се работи със счупена техника,скапано въоръжение и оборудване ,но като правиш,каквото си искаш ,нещата няма да се оправят,напротив.
Не знам,защо така милиционерите са ти ,като къдрав косъм на сапуна,че ги ненавиждаш зверски,аз никога не съм бил милиционер,но познавам много ,които са били и са професионалисти и тях се работи леко и сигурно,за разлика от повечето млади момчета,които са по-загрижени,дали са им оскубани веждите,отколкото дали им е почистено оръжието примерно.
То и милиционери не останаха вече......
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Органи на Управление

Мнениеот кпц » 13 Мар 2015, 20:44

Елена написа:...Как един не изкомандава да отидем да получим нови компютри,нови принтери,ново оборудване....

Дават и нови компютри, ама само за тия, които снимат проверките на пътния контрол и борят корупцията там. :)
За РП има нови конкурси за постъпване - скоро ще им намалее работата на действащите.
Това за комбинацията при милиционерите ми хареса, добра шега е. Ама тоя вид сме изчезващ, тъй че скоро ще ни пишете в Червената книга. Тогава и работата ще потръгне. :)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Органи на Управление

Мнениеот Елена » 13 Мар 2015, 21:16

Сега да обясня позицията си на теб кпц и на сигма3. Имам против една категория милиционери,които са на началнически постове и са свикнали като кажат нещо да умрат на казаното. Не ги интересува чуждо мнение,удря с ръката по бюрото и казва - аз съм заповядал и така ще бъде. Това, че има по-добра идея или по-добро решение,не го интересува. При нас секторния на криминална е така и Н-ка на РУ,комбинацията от сержантско училище и Магнаурска школа в Симеоново. Двамата са бодливи крави,за които има два цвята,черно и бяло,няма нюанси,няма пъстро. Съвсем друга работа е секторния на охранителна,не е бил милиционер,млад човек и просто колегите от охранителна го тачат и уважават,ама не защото е началник,а защото го бива като човек. Нямам проблеми и с експертите,макар да има сред тях милиционери,много добре си вършим съвместно работата. Не мога да свикна с това някой да ми размахва пръст,да увиква на висок глас и да иска да му се мълчи,ако не мъчиш става чудо. Излизам преди няколко дни за обяд и добре,че се задържах на вратата. Н-ка на РУ чувам да казва на един инспектор - ела сега да ти те еб.. в г... където нищо не сте свършили и т.н.. Ако не бях се задържала на вратата,щях да засрамя човека,че съм чула какво му казват. Става дума за голяма простия,за безобразно поведение. На друго място в друго ведомство никой не може да си позволи да говори по този начин.
Има забрана да се пуши в сградата,ако ме хване Н-ка на РУ,че пуша,ще разберат и глухите. Хубаво,ама той пуши по коридорите. Това също е безобразие и не прилича на орган на управлението да нарушава заповедите.
За материалното снабдяване нямам думи. Сериозно го казвам,няма друго държавно ведомство,в което някой да си купува канцеларски консумативи да върши служебна работа с тях. На всичкото отгоре човек едва ли не се чувства виновен,че няма с какво да си върши работата. За извънреден труд съм спряла да броя часовете. За броя на делата също съм спряла да ги броя. За незаетите щатове също спрях да мисля. Напускат колеги,а на техните места не назначават никой. Работата се увеличава,но назначения няма,а изискванията и сроковете трябва да се спазват. Как мислят органите на управление и колко още може да се издържи така. Като повдигне човек на въпрос и вместо отговор може да чуе - Оная ми работа не крепиш тук,като не ти харесва си отивай. Ама аз не искам да си ходя,да си ходи този,който говори за оная си работа. Аз искам органите на управление да ми подсигурят нормална работна среда,нищо друго не искам!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта