Реакцията на хората !!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Реакцията на хората !!!

Мнениеот kkarakashev » 17 Апр 2011, 15:36

Преди години 1 или 2 беше направена (разиграна) следната ситуация - някъде от страни на НДК върви мъж. Към него се приближава младеж със шапка и почти скрито лице. Вади пистолет и го "разстрелва" Мъжът рухва на земята облян в кръв, а младежът на бегом с извадено оръжие, тръгва в някаква посока. Наоколо минават хора .............................
До тук сценарият е ясен само че няма камери, никъде няма снимачни екипи. Просто обикновен ден в София и около НДК. Снима се със скрита камера. Снима се какво - реакцията на хората.
Снощи гледах "Хрътките" - Пак подобен сценарии, само че лек вариант - ограбват жена. Никаква реакция от минувачи с едно изключение!
Въпросът който и в двата случая си задавам е следният:
1- В първият със стрелбата, ами ако наблизко минава полицай, или друг служител (Жандармерия,Гранична полиция) и би се намесил ? Ако в тази, за мен сложна ситуация, спре стрелеца със всякакви средства (предполагам и употреба на оръжие, ако носи такова със себе си) КОЙ щеше да е виновен ,ако пострада "стрелеца"
2- Не е била уведомена полицията за заснемането на такива екшъни, а според мен е трябвало.
3- Да речем, че както снощи един единствен младеж тръгна да гони "заподозреният" и го хвани...... Какво се случва тогава. Ами докато се разбере кой какъв го играе нали някой ще пострада (казвам го от моя гледна точка, защото ми се е случвало подобен инцидент, при който нападателят беше повален на земята с изкълчена ръка)Ами ако го удари или в борбата на момента му нанесе телесна повреда - лека или тежка. Какво пак правим???

п.с. И в двата репортажа хората си преминаваха безлични и все едно е ежедневие. Мисля си че това трябва да е една голяма червена лампичка за някой в тази дърва ,че нещо не е на ред ;)! ;)! ;)!
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Реакцията на хората !!!

Мнениеот КОШМАР » 17 Апр 2011, 19:15

Снощи са окрали едно барче и са взели пари около 150 лева. Верно, парите не са много, НО: Хората решили да не казват нищо на полицията, защото..... "те нищо няма да свършат". "Те" - полицията. Това е!!!
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Реакцията на хората !!!

Мнениеот osata » 17 Апр 2011, 19:24

КОШМАР написа:Снощи са окрали едно барче и са взели пари около 150 лева. Верно, парите не са много, НО: Хората решили да не казват нищо на полицията, защото..... "те нищо няма да свършат". "Те" - полицията. Това е!!!


Че ти мислиш че на мен като ми счупиха малкото стъкло на старата кола съм писал жалба?
Само дето аз знаех кой е, ама нямаше нито отпечатъци, нито свидетели. Пък и той човека болен и луд, за 20-30 лв не си струва нервите, а и краят е ясен - маловажност.

Аз хората ги разбирам, ама много добре. За съжаление и са прави, и не са прави.
А важният въпрос е - какво наистина трябва да се направи, за да имат хората доверие в полицията? Защото силните ясни закони, доброто взаимодействие би довело до много по-хубав живот за всички в тази държава. Ама това го решават едни други хора, "от горните етажи".
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Реакцията на хората !!!

Мнениеот Lord » 04 Май 2011, 19:42

Веднъж стигнах до ето това кръстовище:

Изображение

Ха, кажете ми накъде да карам, с каква скорост и за какво да внимавам? И изобщо как да реагирам, като водач? :roll:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Реакцията на хората !!!

Мнениеот slaron » 05 Май 2011, 13:16

Мдаааммм... :ugeek: Тука слизаш и продължаваш пеш! В която посока решиш! И по-добре бос, за да не предизвикаш срутване в ремонтно-строителните работи! :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Реакцията на хората !!!

Мнениеот Lord » 22 Май 2011, 09:37

Едно изумително предложение

________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта