ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот КОШМАР » 05 Мар 2011, 16:25

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: НЕ Е ЗА ХОРА СЪС СЛАБИ СЪРЦА!!! ;)

Легендите за вампири възникват в Източна Европа. След 1720 г. циганските племена разнасят тези митове из цяла Европа и по света. Така скритите демони от поверията на заробените християнски народи в европейския Изток влизат във фолклора на гали, келти и готи. А от там оживяват в романтическата литература на писатели като Гьоте, Колридж, Теофил Готие, Александър Дюма и много други. Вампирската истерия, обхванала Западна Европа през ХVІІІ в., достига своя връх в бестселъра на Брам Стокър “Дракула” от 1897 г., както и в едноименния филм на Тод Браунинг “ от 1931 г.

Вярвате ли в тяхното съществуване. Аз НЕ, но ми е интересно да чета как болни мозъци могат да манипулират общественото мнение. Мисля да не оставям тази тема само с това.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот КОШМАР » 05 Мар 2011, 16:43

Ново двайсе:"Трудно е на съвременния човек да повярва, че вампирите не са митологични създания, а реални същества. Но в това са готови да се закълнат стотици учени из целия свят. Професори по медицина, психолози и антрополози твърдят, че вампирите са сред нас. И според изследване на Калифорнийския държавен университет 27 процента от американците са убедени, че вампирите наистина съществуват. Много случаи на вампиризъм и борба с вампири са регистрирани през годините в официални полицейски рапорти."

А такааа.........
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот mao11 » 05 Мар 2011, 17:32

:D :P :shock:
хохохо
дай ми кола, светената вода и боеприпаси 9Х19 сребърни
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот КОШМАР » 05 Мар 2011, 17:38

Ти виждал ли си вампири мао? :)
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот mao11 » 05 Мар 2011, 18:59

ха
бях се зарекъл нещо, ама ще ти отговоря
да хахахха
по киното или на монитора ми
що те да не би да си
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот Lord » 05 Мар 2011, 19:09

Какво точно означава вампир?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот mao11 » 05 Мар 2011, 19:10

бааа
някой който денем спи, а нощим се храни ....... :twisted:
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот Lord » 05 Мар 2011, 19:16

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, такива колкото щеш. ;) Дори и аз понякога. 8-)

Дайте малко конкретика.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот КОШМАР » 05 Мар 2011, 21:00

Истинската история /Моля имайте предвид предупреждението, щото на някой да не му стане нещо и да не сънува довечера таласъми/

Варна ли е първият български вампир?
Във Византия пиенето на кръв се свързва предимно с жени, а Варна е едно от имената на средновековния балкански кръвопиещ демон Гило.
Герасим Петрински, Иван Петрински
................
Не е истина че първите Вампири са дело на Карпатите и че основоположникът е граф Дракула. Първите легенди за вампири са произлезли от Славянският народ.
В началото славяните имали само две божествени сили – Берегините и Упирът.
Упирът е от най-древните духове в славянската митология, по много неща наподобяващ християнският сатана. Той бил главният виновник за всяко зло.
Упирът властвал над земята през тъмната част от годината- зимата и непрекъснато се борел с Берелигите за надмощие. След появата на антропоморфните божества Упирът губи своята роля, но се преобразува в друго зло същество – Вампир.

Вампирите са върнали се от отвъдното ду666и на хора които не са умрели от естествена смърт или са извър666или множество грехове приживе. Смятало се че Вампирът ставал нощем от гробът си и ходел да прави мръсно на хората, като им заплитал косите (което води до объркване не мислите и отнемане на енергията им), оме666ва храната с изпражнения или пие кръвта им.

Много години по-късно вампирите приемат сега666ният си облик. Това става около 1721-1728г. в Украйна. Тогава Вампирите прерастват в могъщи и силни същества с свръхчове666ки способности- Безсмъртие, невиждана сила, летене и ходене по необичайни места - тавани,стени и др. Отличителният белег на Вампирите силно издължените куче666ки зъби и синкаво-белият цвят на кожата.

Има много видове легенди за произходът на Вампирите най-известни от всички са историята на Таламаск и тази за граф Дракула.
Според Таламаск Вампирите произлизат от древен Египет, а според Украйна първият Вампир е Дракула.

Въпреки това твърдение легендата за граф Дракула е оборена много отдавна след като бива доказано че Дракула е бил обикновен човек, страдащ от психоза, според мен. Колкото до легендата на Таламаск няма доказателства че казаното или поне част от него е истина.
В крайна сметка вие ре666авате на коя от двете версии ще вярвате или дали въобще ще вярвате.
.....
Таламаска са тайнствена група Вампиро поклоници които смятат че Вмпипите произхождат от Египет или Кемет,както тогава е наричан.
Легендата е следната:
4-то хилядолетие пр.хр. Кралят и Кралицата на Кемет с мисълта да изкоренят канибализма от народа си, взели за заложници две вещици близначки от територията на Палестина, от племе живеещо в подножието на планината Кармел, с цел да разберът техните тайни. Обяснението на вещиците не удоволетворило управниците и те се погаврили с тях. Но зъл дух се вселил в Кралицата на Кемет за да отмъсти. В резултат от сливането се образувала нова форма на живот (Вампирът) която пие кръв и се размножава като предава тази кръв на човек който е на границата м/у живота и смъртта. Кралицата превърнала и краля в Вампир и тка се започнало всичко.
Името на кралицата е Ака666а позната ни от Филма Кралицата на прокълнатите. Всъщност почти всичко което знам за Таламаска съвпада с филма, но може филма да е направен по вярванията на Таламаска.
...............
Обаче: Според осведомени източници, първият чистокръвен вампир е бил граф Владислав Дракуля. Живеел сам в замъка си в Румъния. Какво се е случило с него обаче, за да стане той вампир. Легендата твърди че въпросният граф, който между другото е действителна личност, е самия Юда. Според мен, той не е бил добре.
................
Аз не мисля, че трябва да вярвам в подобни неща, но вампиризма по принцип си е цяла наука. Само ми е чудно, кои умове са се врекли точно на нея и поради каква причина. Мисля си, че това е една голяма измислица и най-вече сектански умопобъркани мозъци.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот doznatel1 » 08 Мар 2011, 19:44

Аз предпочитам Върколаците! :lol: ;)
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта