ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот Lord » 08 Мар 2011, 19:48

doznatel1 написа:Аз предпочитам Върколаците! :lol: ;)


Преди време що "Меча кръв" съм изпил... :oops: ...вампир ли съм, върколак ли съм или най-редови таласъм? ;) 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот slaron » 10 Мар 2011, 00:35

Lord написа:Преди време що "Меча кръв" съм изпил... :oops: ...вампир ли съм, върколак ли съм или най-редови таласъм? ;) 8-)


Абеее, според мен си е най-обикновен алкохолизъм това твойто :mrgreen: , ама щом искаш да звучи по-тежкарски и по-научному някак си - аз няма да ти противореча! ;) :lol: :mrgreen: Съгласявам се Одма! Нали си старшинка у форумО - как кажеш, тъй ще е! :roll:
Изображение
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот m-r_Vekilski » 10 Мар 2011, 00:49

Изображение
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот slaron » 10 Мар 2011, 15:00

m-r_Vekilski написа:Изображение


Ам`че тъй де! Все пак темата е "История на вампиризма", а не за "История на алкохолизма" :roll:Изображение ... на някои сред нас... :lol: :mrgreen:

П. П. Наздраве, Лорд! ;) Изображение
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот КОШМАР » 10 Мар 2011, 20:33

Тъй, тъй, то алкохолизма е много близко до вампиризма. Пиян мъж, си е тотален вампир или по-скоро Дявол. Като видя такъв и ми става нещо. Как да не се откажа от този пол, когато изобщо не мислят като пият. Абе напрваво ме отказахте от срещата. На мен малко ми трябва и се отказвам от такива работи. Винаги съм между да и не, и в повечето случаи без много мислене винаги става второто.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот КОШМАР » 12 Мар 2011, 10:06

Откриха трупа на звяра вампир Чупакабра

От десетилетия насед в Пуерто Рико се разказва легендата за неизвестно създание, подобно на вампир. Пред 1994 година зловещата приказка сякаш се превръща в кошмар - реален и истински.

Убиецът на животни, наречен Чупакабра (преведено от испански името означава "смукач на кози"), се появява. Звярът нападал животните, най-вече стадата с кози, убивал ги, но не ги изяждал. Изцеждал обаче кръвта им. Пробивал няколко малки дупки в черепната кухина или гръдния кош и изсмукана кръв и вътрешни органи.
Откриха трупа на звяра вампир Чупакабра

Сред пуерториканците има различни свидетелства за това как изглежда непознатият звяр. Според някои подскача и се движи на два крака, има огромно червени очи, ловува само нощем... Оприличават го на гризач или на гущер. Във всички описания обаче фигурират големите зъби.

Криптозоологията (науката, която изучава животни, чието съществуване все още не е доказано) от няколко години се занимава и с Чупакабра.

А съвпадение или не е фактът, че остров Пуетро Рико е на юг от Бермудския триъгълник, известен с изчезването на кораби и самолети. Учените все още гадаят.

Може би скоро те ще отговорят на интересуващите ги въпроси, след като американският препаратор Лин Бътлър и колегата му Джери Айер открили тялото на мистериозния хищник преди около три месеца. Новината съобщи по-рано днес вестник Telegraph.

Трупът на Чупакабра е открит в курник. Кожата е доста загрубяла, няма козина, а муцуната на звяра е заострена като на чакал.

Не само в Пуерто Рико, но и на други места в Централна и Южна Америка, има данни за мистичното същество.

В момента трупът на Чупакабра е при Джери Айер, ще бъде препариран. Пред вестник "Los Angeles Times" той казва: "Нямам представа какво е това животно. Бих го определил като извращение на природата или хибрид с генетични изменения."

Според думите му липсата на каквото и да е окосмяване, с изключение на малка част около краката, му придава изключително зловещ вид. "Защото се виждат целия скелет", уточнява препараторът.

Какви са хипотезите за съществуването на Чупакабра?

Предполага се, че съществото е с извънземен произход. Около местата, където се е появявало то, са забелязвани и странни летящи обекти. Съгласно втората хипотеза Чупакабра е генетично създаден организъм. И третата предполага, че звярът е все още неизучен от палеонтолозите.

Сериозните учени обаче смятат, че и трите хипотези са далеч от истината. За тях Чупакабра е диво животно (вълк или чакал), болно от краста или бяс.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот Lord » 12 Мар 2011, 11:46

slaron написа:П. П. Наздраве, Лорд! ;) Изображение




:twisted: Гъбаркаш се с мен, а?! Виж, кво прая, когат съм на кило ракия и ме ядосат:



:mrgreen:

П.П. КОШМАР по темата съм, щото музиката е Rob Zombie - Dragula :P
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот mao11 » 12 Мар 2011, 14:52

:twisted: :lol:
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот КОШМАР » 12 Мар 2011, 15:08

Между другото Лорд филма е хубав, но в момента не се сещам как му беше заглавието. А и музиката ми харесва. Браво Лорд :D
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: ИСТОРИЯ НА ВАМПИРИЗМА

Мнениеот КОШМАР » 12 Мар 2011, 15:15

Слънцето - могъщ враг на вампирите / :D Ей, да не земе да ви стане нещо. Толкова за днес по този раздел/ :P


Популярно е схващането, че най-могъщият враг на вампирите е Слънцето. Да бъдат докосвани от ярките лъчи, за тези същества е въпрос на истинска смърт. Затова режимът им е строго определен -денят да се прекарва на тъмно, а нощем - в движение. Освен това вампирът не може да понася аромата на чесън, разпятието и другите църковни символи. Тези същества не могат да се отразяват в огледалото и затова избягват да се оглеждат в него. Според отделни твърдения за тях е невъзможно да стоят под течаща вода.
Слънцето - могъщ враг на вампирите

Най-труден при вампирите е въпросът за тяхното залавяне и унищожение. Изминалите столетия доказват, че е почти невъзможно да бъдат "арестувани" от властите. Много по-постижим метод е да се посети гробището и там да се открие къде се спотайват. Използва се най-обикновен начин - пуска се бял млад кон, който никога не се е спъвал. Той минава през всички гробове с изключение на онези, в които са погребани вампири. Тъкмо те се разкопават и сърцата им се пронизват с дървен кол, а главите им се отрязват с църковен меч.
Слънцето - могъщ враг на вампирите

Колкото и разпространен да е този начин на действие, понякога не дава резултат вампирите си остават от читави по-читави. В началото на XVIII в. унгарският град Лиебава е нападнат от страшно същество. По заповед на Олумския епископ започва сериозно разследване. Висшият духовник изпраща в Лиебава човек от тайната епископска полиция, който успешно открива зловещото създание, удря го по главата, за да се просне мъртво на земята, а после отрязва главата му и пробожда с дървен кол сърцето му. Оттогава вампирското нападение над града спира.

В днешните времена представите на науката за вампирите са съвсем различни от древните. Твърди се, че те се нуждаят от около три чашки свежа кръв не всеки ден, а през седмицата. При това не нападат момчета и момичета. Отделни вампири дори са подпомагани от своите приятели с чашки от собствената им кръв, тъй като последните са в течение на техните проблеми и се стремят да им бъдат във всяко отношение полезни. Освен това, докато преди столетия вампиризмът се е смятал за психическа болест, днес за медицната тя е проява на функционално разстройство на организма.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта