Българин - все повече почва да ми писва от това

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот kkarakashev » 26 Фев 2011, 13:27

След вчерашния гаф с ТОТО-то, започвам да си мисля че държавата все повече и повече се гаври с нас простичките. Мачкат те с данъци, налагат ти правила, налагат ти цените на Европа, казва ти кое е правилно и кое не за ДЪРЖАВАТА, а ние простичките си траем. Може и да сме маймунки или овце, ама българска порода. Започва все повече да ми писва да живея в тази скапана държава, в която всеки мисли вместо теб, но за сметка на теб, на твоето гръб. Кервана си върви, кучетата вече не лаят а скимтят, и все напред и напред. Не играя тото, нямам партия за която да държа, но всеки ме прави на маймуна, и хаиде само аз да бях...... но не съм. Цял народ сме такива и си го търпим.
Преди години, да не казвам векове нашите деди (повечето, защото знаете за стадото и мършата) , когато са казвали БЪЛГАРИН, за знаели значението на това. Знаели са за думи като ИДЕАЛ, като ГОРДОСТ, като ЧЕСТ и ДОСТОЙНСТВО. Сега какво - Българин е символ на нищетата, на мизерията и синоним на крадец. Е нали такива сме в Европата. В момента стадото Българи е мърша, в която тук там има овца. И тя е мачкана, гонена и стъпкана, за да стане мърша.
"Рая̀ (на османски турски: رعايا, на турски: râya) е термин, с който по времето на Османската империя, се нарича определена прослойка от населението, която има нисък социален статус и е подлагана на високо данъчно облагане, в противовес с по-престижните социални групи като аскерите и мюсюлманското население на империята. "
Май сме си такива но в варианта на 21 век. И така ще е докато го търпим.
Винаги някой е виновен. От 1989 до сега всеки и всичко нам в виновно, а ние не. А нали НИЕ сме държавата, а не тези 300 човека над нас. Нали ние и избираме, ние им даваме заплатите и ние си теглим от акъла.
Опитваш се да живееш по законите - но щом си съвестен гражданин , все си крив. Я данъчни ще минат , я за да си платиш данъците минават 2-3 дена в разходки по институции, я току виж си пропуснал да си платиш осигоровките (защото си без работа) и кучетата те яли. Колкото повече си "праведен" толкова си по невзрачен в тази държава.
Ето за това все повече се чудя какво правя в тази държава. Какво аджеба се мъча да постигна и за кой? Остави. С работа - честна и в рамките на закона само ще си живуркаш, докато някой ден не дойдат от банка и не ти вземат и малкото, което имаш , защото не си могъл да внесеш.
Ех страна, страна. и после се чудя защо всичко младо си търси късмета на вънка. Явно са прави. Късмет и дано някой някъде Ви оцени повече от колкото тук.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот КОШМАР » 26 Фев 2011, 14:08

Предложи решение. Питам се, защо си толкова негативен и кое поражда това И какво сега? Да се обеся ли, че не мисля точно като теб? Абе много хора говорят, че са недоволни. Много хора псуват - питам се какво?! Давай план. Падам си по плановете и революциите. Мисля да мръдна до Либия да видя какво става там. Телевизията не ми е достатъчно. Измисли ден и час за среща да оправим демокрацията. :)
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот kkarakashev » 26 Фев 2011, 14:37

Това , че държавата в лицето на управляващите ни прави на маймуни и всички търпим. Не е негативизми а реализъм. Нито Аз ,нито ВИЕ, нито 1000 Българи ще оправим дереджето на България. Аз ако излезна 100 ще ме гледат и ще се смеят - Тоя пак за какво се бори. Смешник. Но зад ъгъла и те почват да псуват, но тайничко, на скришно или под "псевдоним" по форуми и Интернет. Работим за без-пари, Трудим се в мизерни условия и на всичкото отгоре все има недоволни шефове.
Ето ти пример - аз лично за под 700 няма да се хвана на работа, обаче има и за 350 работят. (колко ми са са смяли, колко са ме мислили за глупак, но има и такива който ме уважават, такива, който наистина знаят за какво работят и колко е трудът им) Бай мангал не се хваща за по 40лв. на ден , ама ние и за 20 бачкаме. Сам съм. Но този другия не е - гледа семейство, деца, и как да си плати сметките - ток, вода, храна, банки, консумативи ............ няма как, но РАБОТИ. А за такива , който не си знаят цената на труда ще има и тарикати дет дават по 350-400 лева заплата да мизерстваме. Е за това ме е яд. Щото Българите сме се превърнали в безмълвни, наивни подобия на хора, мачкани от държавници, тъпкани от шефове за едната коричка хляб.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот osata » 26 Фев 2011, 14:39

Каракашев - много ми харесва едно мнение, което можеш да приемеш като отговор на темата ти:

В една държава един човек се чудил за кого да гласува - за X, Y, M, Z, H ....., чудил се чудил се и казал - всичките не струват, ако не гласувам за един всички ще ме управляват, но ако избера X май най-малко ще страдам.

В една друга държава един турист го хванала бандата на гейовете и казали - избери си кой да те такова - китаеца, негъра, индианеца, белият...., чудил се чудил се и казал - от всичките ще ме боли, ако не избера един всички ще ме минат, ама от китаеца май най-малко ".

Само се хвалим с миналото си, както казват хората лежим на стари лаври. Не е толкова важно миналото, а настоящето и бъдещето. Дреме им на американците, че преди няколко века ги е нямало, че цялата им държава е на кредит - те са горди с живота си, и с живота който осигуряват на децата си. А ние тук освен да почитаме горди българи от миналото, друго не правим. Докога ще живеем на спомени?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот kkarakashev » 26 Фев 2011, 14:46

Докато не го променим НИЕ. Мила ми е България, обичам си е. Но все повече и повече разбирам за какво младите бягат на вън. Не е цвете за мирисане и Европа и Америка, но там с тяхният начин на живот с нормална работа имаш едно нещо сигурно - Да не живееш на ръба и да имаш осигурено ежедневие - храна. А тук с 10-15 лева на ден тока ли , водата ли, дрешка ли да отделиш да купиш,на детето ли да дадеш. Още един път казвам, не ме е яд заради мене си , но има и много,много по - зле. Ето за това ме е яд.А това са БЪЛГАРИ.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот КОШМАР » 26 Фев 2011, 15:21

Цитат: Докато не го променим НИЕ.

Как? Какво правиш, освен това да "критикуваш" реалността? Какво би направил, за промяна на реалността? Не мислиш ли, че медиите преувеличаваат повече отколкото трябва? Освен това: Не знам какво става другаде - нито в Европа, нито в Америка поради простата причина, че не живея там и по принцип съм Тома Неверни за това което се излага като четене или се говори по телевизията. Иначе може да продължаваш с "критиката". Прав си, че ще те помислят за неадекватен. Съмишлениците са важно нещо. Ама де ги? Многостранните интееси и широкия мироглед са редки случаи. А совите понякога не са това, което са. Помисли върху това.

Аз предлагам думата "маймуни" да смениш с "мишлета". Но смелостта не се изразява само в думи и претенции. Тя е нещо повече.

Цитат: Работим за без-пари, Трудим се в мизерни условия и на всичкото отгоре все има недоволни шефове.

Хм. Къде шефовете са доволни? От тях изискват, те от вас... и така до второ пришествие. Парите никога не стигат за нищо, но съм съгласна, че има и много по-зле от мен и теб. Аз може и да помогна на някой, но не мога винаги. И естествено не чакам и връщане на каквито и да е пари, защото знам, че нямат тази възможност.

За мен най-голямата катастрофа у нас е икономически важни предприятия, които се закриха през тези 20 години. Сега има работа в Америка, Франция и Германия, но у нас - цъ. Ето това ни бе наредено от ЕС и други са се съгласили. Не трябваше да се закриват и блоковете в Козлодуй. Ама никой не пита нито мен, нито теб. И изобщо не трябва да слушаме за всичко ЕС. Но не се отричай от българското. Сигурно ти е писнало от прекалената хвалба в друга тема. Съгласна съм с осата, че трябва малко да погледнем с други очи на миналото и да затворим някои страници от историята, а други, тези, които ни карат да се чувстваме свободни да са на особена почист. Освен това, аз се надявам все пак да цъфнем и вържем. Само дето не знам кога ще стане, а дотогава едва ли ще си слагам главата в торбата. Мисля да не забравям многоцветието и най-важното - да не предавам себе си. Да не мразя хората и правя това което трябва. Я вземи излез и подишай малко въздух. Студено е, но става. :)
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот mao11 » 26 Фев 2011, 15:24

АААААААААА
за България живота си давам
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот КОШМАР » 26 Фев 2011, 15:44

революционер такъв :)
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот mao11 » 26 Фев 2011, 20:45

КОШМАР написа:революционер такъв :)

аз ли
много силно е казано

А интересно е че преди това написах ама мноооооооого голямо мнинийце и ..........го няма
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Българин - все повече почва да ми писва от това

Мнениеот КОШМАР » 01 Мар 2011, 21:08

Чудих се къде да напиша нещо и реших да е тук: Не знам колко е вярно, но при сегашното преброяване Пловдив се оказа града с най-много липса на хора в размер на 90 хиляди. Според общи прогнози българите сме намалели с близо половин милион. Крайната цифра ще бъде казана през месец април.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта