Паметник на кого е Мадарския конник

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот mao11 » 12 Фев 2011, 10:30

Последното което прочетох е, че Мадарския конник е паметник на Зелмоксис - могъщ тракийски владетел от преди няколко столетия на християнското летоброене. Владенията му се простирали от Хемус до ледените морета на север. Свиреп към враговете си. В гръцката митология е обожествен мисля, че беше като Бог или нещо подбожество на злото
:roll:
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот mao11 » 12 Фев 2011, 10:33

ИИИИ колеги ако обичате в тази тема само история БЪЛГАРСКА
Може и клипчета, но да бъдат по темата исторически, а на .................. разбирате ме смятам
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот osata » 12 Фев 2011, 12:06

Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот mao11 » 12 Фев 2011, 18:47

тоя паметник е много по стар
не намалявам величието на тервел или на баща му
но всеки може да добави текст
както е и правено
тервел е велик начетен мъж за онова време
велик стратег и тактик,
то преди приемамането на християнството имаме една криза, но
шапка му свалям, но едва ли е той
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот avitohol » 12 Фев 2011, 21:38

М А Д А Р А

Мадарският конник е уникален енергетичен център! Пътешествие назад във времето показва, че земята ни е орисана да бъде люлка на цивилизации. Планетата ни е покрита с енергийна мрежа. Там, където каналите й се пресичат, са възниквали цивилизации, изграждани били светилища. Тези места са се превръщали в поклоннически центрове за вярващите и знаещите. Древните са нарекли енергетичните канали „линии на Дракона“. България е един от центровете на пресичането им. Ако сравним земното кълбо с човешко тяло, то разположението на страната ни върху него можем да съпоставим с човешкото ухо. Не случайно на малко географско пространство са концентрирани много исторически и енергийни центрове. Един от тях е Мадара. Колко много древни цивилизации са оставили следи на малкия скалист участък! Тук има следи от първобитните хора. Пещерите пазят следи от представяните мистерии от тракийците. Голямата пещера, естествен амфитеатър, от древността до днес се използва за концерти заради мистичната си акустика. Някога мястото е наричано храм на трите нимфи, покровителки на природата и водата. Като сълзи на нимфите прокапва вода, която превръща пещерата в леден дворец през зимата. До нея има няколко култови камъка. Те излъчват силна енергия. На кръстопътя на цивилизациите тук са запазени древната скална църква „Св. Пантелеймон“. Светецът открай време е покровител на целителите и пророците. Централното място в това чудно място заема скалният барелеф на Мадарския конник. Изображението не е единствено в света
Същият конник с куче и лъв, изсечен върху скала, е открит в Тибет, в Латинска Америка и в Индия. Майтрейя – бъдещият спасител на човечеството, е названието на изображението в Тибет. В някои тибетски текстове това име звучи като майдар, доста близко до Мадара. В Тибет има планина Мардар, която е свещена за будистите. Там спи митичният змей Шеша, който е аналог на земната кундалини. В келтското руническо писмо има руна – знак Мадар, което означава конник или Слънчев бог. В протобългарското тенгрианинко писмо също са били използвани рунически символи. Доказано е от множеството открити скални надписи. Руната Мадар също се използва за обозначение на висшето „Аз“ на човека.
Предположения

Мадарският конник може да не е конкретно изображение на някой български хан, както считат досега някои историци, основавайки се на очевидно по-късно направени надписи на барелефа. Нови изследвания на български, руски, китайски историци сочат, че това вероятно е образ на Слънчевия бог, а може да е и самият бог Тангра.

На няколко метра от конника в гората се намират руини на древен жречески храм и хоризонтална обсерватория. Там неотдавна археолози намериха съд с барелеф със зодиакалните знаци, който е на 6000 години, според изследванията. На Мадара е намерена плочка с изображение на жрец-колобър държащ знака на Тангра или руническия – „мадар“. Древните български жреци – колобрите, се славили със своите астрологически и астрономически познания. Един от най-древните календари, изобразяващ зодиакалния кръг с образите на животни, е български. По-късно е възприет от китайците. По мнение на историци той е създаден преди повече от 6000 години! И още тайнства…
Там се намира мистичен камък, заобиколен от всички страни с крепостна стена. За лечебната му сила са знаели даже средновековните европейци, което четем в хроники от Ватикана. Поклонници от цяла Европа още през XIII век са се събирали при камъка. Силата му е свързана с мястото и взаимните енергийни влияния. Той не бива да се руши, не бива да се отчупват парченца за спомен. Ако нощем се разходите в околностите на Мадара, ще видите мистично синкаво сияние, излъчвано от скалите.
Адриана Вотей
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот mao11 » 16 Фев 2011, 21:10

само това ли е ве
давайте бе българи
може и други бг истории
например кой е КАН СЮБИГИ ТЕРВЕЛ
и защо сюбиги
аз знам питам вас
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот avitohol » 16 Фев 2011, 22:12

виж това тук приятелю
http://www.bg-history.info/?p=statia&statiaid=888
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот mao11 » 17 Фев 2011, 08:20

Ееееееееееее
велико, красиво и тъжно
къде са добродетелите и другите описани български черти
Май това е до падането ни под турско робство
От там на сетне българина е подъл, кралив, подло убиващ, дори и роднини, мързелив, ама много
При комунизма се излекувахме и от боголюбието си
Демокрацията прогони умните и кадърните в чужбина и тук останаха над 35 годишните и сволоч
Като полицай шефа ми вика научи ги на нещо, за колегите, и аз му отговарям не става бе слаб материал
Сега когато съм извън системата видях кво значи слаб материал
То в БГ останали само кухи лейки и калпазани
:evil:
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот avitohol » 17 Фев 2011, 20:56

mao11 написа:Ееееееееееее
велико, красиво и тъжно
къде са добродетелите и другите описани български черти
Май това е до падането ни под турско робство
От там на сетне българина е подъл, кралив, подло убиващ, дори и роднини, мързелив, ама много
При комунизма се излекувахме и от боголюбието си
Демокрацията прогони умните и кадърните в чужбина и тук останаха над 35 годишните и сволоч
Като полицай шефа ми вика научи ги на нещо, за колегите, и аз му отговарям не става бе слаб материал
Сега когато съм извън системата видях кво значи слаб материал
То в БГ останали само кухи лейки и калпазани
:evil:

E имали сме подеми и падения и пак ще се възправим, но нализнаеш кога? Трябва да изтече Проклятието на посечените от Бориса колобри.....малко остава- някакви 20-30г.
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Паметник на кого е Мадарския конник

Мнениеот mao11 » 18 Фев 2011, 03:19

Хохохохо
Бравос бе приятелю
само някакви 20-30 години
тоест в някой друг живот
само не знам как е стане това с население от мангали и други малцинства
оня ден един юдей при слави трифонов се изцепи на въпрос КАКВО РАБОТИШ отговори ЕВРЕЙ
луда работа
няма значение, важното е вичко да е наред поне за напред
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта