Ето това е за мен ЧОВЕК!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот kkarakashev » 26 Дек 2010, 21:47

Не знам какво кара този човек да прави това, но искам да му пожелая много здраве, радост и много ,много щастие. Макар и че той го чувства по друг начин, начин известен само нему.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот Lord » 20 Дек 2011, 20:04

Защо съм сигурен, че отец Иван е свят човек

ДЖЕКИ СТОЕВ, РЕЖИСЬОР

В ПОСЛЕДНО време се появиха най-различни спекулации, клевети, обвинения по адрес на отец Иван от Нови хан. Занимавал се бил с проституция. Бил педофил. Обогатявал се незаконно за сметка на децата. И други подобни.

Хората, които познават отец Иван, недоумяват обаче защо? А обяснението е просто. Дори е описано в литературата. И то в научната. За конкретния случай има даже и термин - "проекция на съзнанието". Има хора, в чиито умове се въртят непочтени и греховни помисли и щения. И когато не могат да ги реализират поради липса на възможност или от страх от наказание, те ги проектират върху личността на друг човек.

Откъде аз съм сигурен, че отец Иван наистина е праведен човек? Ще ви кажа. Заедно с Чарли и Джони (Христо Илиев и Джони Пенков - б. р.) снимахме документален филм за манастира. Снимахме го в продължение на една година. От Коледа до Бъдни вечер.

Естествено, през това време ние се сприятелихме с голяма част от живеещите там. И ако имаше и най-малкото, ама най-малкото съмнение, че има нещо нередно, ние нямаше как да не разберем. И тримата сме стари, доказани документалисти. Това ни е и занаятът - да усещаме истината и да я изваждаме наяве.

В момента отец Иван се грижи за 130 човека, от които около 80 са деца. Наблюдавахме тези деца в продължение на една година. Ако вземем произволно 80 други деца от произволно избран квартал на София или друго населено място и ги сравним с живеещите в манастира, ще се окаже, че т. нар. деца на отец Иван са много по-здрави, по-ведри, по-радостни, по-щастливи от редица свои връстници, живеещи в "нормални условия". Готов съм дори да се обзаложа.

Преди време бях сигурен, че няма по-отвратителен народ от българския. Когато започнах да снимам филма за отец Иван, лека-полека мнението ми се промени. И то не само заради него. А и заради много, много наистина добри хора, готови да помогнат.

И тогава може би осъзнах, че в България има достатъчно на брой добри хора. Само че лошавите са по-кресливи и са си извоювали по-широко поле за изява.

Да не говорим за социализма, който допълнително разврати голяма част от хората. А посткомунизмът продължава вече 20 години да се точи. Мамка му стара! Ама ще свърши. Къде ще ходи.

Държавата дава 78 дка на приюта в Нови хан
Незаконно построеното крило на приюта на отец Иван в Нови хан няма да бъде съборено, докато не бъде построена нова сграда, където да се настанят обитателите му. ДНСК преустановява процедурата по премахването на незаконната постройка.

Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова вчера на среща със свещеника и институциите, които имат отношение към проблема. Държавата е задвижила процедура за предоставянето на фондацията на отец Иван на държавен терен от 78 дка с постройки в местност край Ихтиман.

Сградите ще бъдат ремонтирани и в тях ще бъдат настанени питомци на приюта. Те ще използват парцела за земеделие. Министър Павлова обяви, че ще стартира и национална кампания за набиране на средства за подпомагане на дейността на отец Иван.

Софийската митрополия е превела 9000 лв. за такса за промяна на предназначението на друг терен край Нови хан, който отец Иван е купил преди време. Там ще се строи нова сграда за семейства, настанени в приюта. Теренът имал одобрен устройствен план, а МРРБ щяло да помогне за придвижването на документацията.

Агенцията за социално подпомагане пък щяла да поеме таксите за детската градина на малките и да помогне за забавачка за 11 деца, за които сега няма места. Проверка и с участието на агенцията за закрила на детето установила, че всички обитатели на приюта са там доброволно, няма сираци и деца без родители и всички малчугани ходят на училище.

"Нищо няма да се събаря, преди да построим. Бог ще ни помогне. Това, което сме предвидили, ще се реализира. Ще направим образцов дом, който да покажем и на света, за да се види, че в България става нещо добро за бедните хора, на които сме длъжни да помагаме", подчерта отец Иван. Според него децата се успокоили, като разбрали, че домът им няма.


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1157466
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот doznatel1 » 20 Дек 2011, 21:02

Горкия човек, бог да му дава здраве
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот SFS » 21 Дек 2011, 16:46

Този Човек е неудобен на нашата кому-соц-цоц територия, защото влиза в естествените противоречия с основите и платформите на които е стъпила нашата "социална" държава. Тези грижи или такива функции "трябва" да са приоритет и водени от държавата а не от една свободна и независима църква на Бога. В такива формули се оставят в сухото от влажното за цоцане от престъпната социална бюрократина пасмина в зоната на социалната държава. Това им "отнема" хляба и ножа и те нама как да оставят едно добро да съществува след като то пречи на тяхното "съществуване".
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот Lord » 03 Апр 2015, 10:59

Вижте на каква обява попаднах в OLX, ще я цитирам

Краден велосипед търси собственика си...

МОЛЯ, ЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО ЗА ДА РАЗБЕРЕТЕ ЗАЩО СНИМКАТА Е ПРИМЕРНА!!!

Такаааааа.
Днес закупих велосипед за който съм сигурен на 99% , че е КРАДЕН или продавача е шашав (буквално)!
Закупих го нарочно, защото съм дал минимална сума (за такъв велосипед) и знам, че собственика с кеф би си го взел обратно, и защото знам какво е да ти откраднат нещо толкова ценно като велосипеда.
Велосипеда е градски 28"-ца, със скорости, синя алуминиева рамка (дамска), с калници, багажник, динамо с фар, звънче, място за бутилка, преден амортисьор и катинар (с червена закопчалка) намотан на рамката до седалката.
Умишлено НЯМА да кача снимки на велосипеда, както и да цитирам точната марка и модел.
Велосипеда е с висок клас компоненти!
Ако има някой който има съмнения, че това е неговият велосипед нека пише ЛС.
За доказателство приемам САМО и ЕДИНСТВЕНО пълно описание на велосипеда и/или снимков материал на този велосипед и собственика му (преди кражбата).


Ето и линк към обявата:
http://olx.bg/newsletter/link/4748/

Вероятно са малко, но има все още нормални, добри и неозверели хора в държавата ни.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот Елена » 03 Апр 2015, 17:19

ДЖЕКИ СТОЕВ, РЕЖИСЬОР написа:Защо съм сигурен, че отец Иван е свят човек
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1157466

В отец Иван няма нищо свято. Това е един шарлатанин,които покрай нещастието на хора живее охолен живот и като биш служител на УБО добре си е подсигурил старините и децата.
Същия "свят" човек е и рязаният поп отец Боян Саръев,завършил милиционерско училище и след това Магнаурската школа в Симеонов. Колко ли още такива милиционери са свили гнезда някъде и си живеят живота облагодетелствани от наивността и добротата на хората.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот Lord » 03 Апр 2015, 20:08

Елена написа:
ДЖЕКИ СТОЕВ, РЕЖИСЬОР написа:Защо съм сигурен, че отец Иван е свят човек
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1157466

В отец Иван няма нищо свято. Това е един шарлатанин,които покрай нещастието на хора живее охолен живот и като биш служител на УБО добре си е подсигурил старините и децата.
Същия "свят" човек е и рязаният поп отец Боян Саръев,завършил милиционерско училище и след това Магнаурската школа в Симеонов. Колко ли още такива милиционери са свили гнезда някъде и си живеят живота облагодетелствани от наивността и добротата на хората.


Lord написа:Защо съм сигурен, че отец Иван е свят човек

ДЖЕКИ СТОЕВ, РЕЖИСЬОР

В ПОСЛЕДНО време се появиха най-различни спекулации, клевети, обвинения по адрес на отец Иван от Нови хан. Занимавал се бил с проституция. Бил педофил. Обогатявал се незаконно за сметка на децата. И други подобни.

Хората, които познават отец Иван, недоумяват обаче защо? А обяснението е просто. Дори е описано в литературата. И то в научната. За конкретния случай има даже и термин - "проекция на съзнанието". Има хора, в чиито умове се въртят непочтени и греховни помисли и щения. И когато не могат да ги реализират поради липса на възможност или от страх от наказание, те ги проектират върху личността на друг човек.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот dakota_ » 03 Апр 2015, 21:04

Елена написа:
ДЖЕКИ СТОЕВ, РЕЖИСЬОР написа:Защо съм сигурен, че отец Иван е свят човек
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1157466

В отец Иван няма нищо свято. Това е един шарлатанин,които покрай нещастието на хора живее охолен живот и като биш служител на УБО добре си е подсигурил старините и децата.
Същия "свят" човек е и рязаният поп отец Боян Саръев,завършил милиционерско училище и след това Магнаурската школа в Симеонов. Колко ли още такива милиционери са свили гнезда някъде и си живеят живота облагодетелствани от наивността и добротата на хората.


Не познавам отец Иван,но с отец Боян Саръев сме приятели! Дай Боже повече такива хора като него! Не е свят човек,защото нищо човешко не му е чуждо,но е човек с главно "Ч". Няма как да знаеш,защото кухите лейки не знаят много неща,но неговият племенник,офицера от Българската армия,ст.л-т Николай Саръев си остави живота по време на мисия в Кербала!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот Елена » 04 Апр 2015, 09:22

dakota_ написа:
Елена написа:
ДЖЕКИ СТОЕВ, РЕЖИСЬОР написа:Защо съм сигурен, че отец Иван е свят човек
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1157466

В отец Иван няма нищо свято. Това е един шарлатанин,които покрай нещастието на хора живее охолен живот и като биш служител на УБО добре си е подсигурил старините и децата.
Същия "свят" човек е и рязаният поп отец Боян Саръев,завършил милиционерско училище и след това Магнаурската школа в Симеонов. Колко ли още такива милиционери са свили гнезда някъде и си живеят живота облагодетелствани от наивността и добротата на хората.


Не познавам отец Иван,но с отец Боян Саръев сме приятели! Дай Боже повече такива хора като него! Не е свят човек,защото нищо човешко не му е чуждо,но е човек с главно "Ч". Няма как да знаеш,защото кухите лейки не знаят много неща,но неговият племенник,офицера от Българската армия,ст.л-т Николай Саръев си остави живота по време на мисия в Кербала!


Няма спор,всички зaвършили милиционерско училище,после висша милиционерска школа са човек с главно "Ч". Чудя се,защо не си станал и ти поп,с тявоята демагогия и менторски тон си готов за поп.
Никой човек с главно "Ч" не си сменя Вярата с главно "В" . Ти би ли станал мюсюлманин с главно "М" . Вълка кожата си мени,но нрава не си мени!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Ето това е за мен ЧОВЕК!

Мнениеот dakota_ » 04 Апр 2015, 13:43

Елена написа:Няма спор,всички зaвършили милиционерско училище,после висша милиционерска школа са човек с главно "Ч". Чудя се,защо не си станал и ти поп,с тявоята демагогия и менторски тон си готов за поп.
Никой човек с главно "Ч" не си сменя Вярата с главно "В" . Ти би ли станал мюсюлманин с главно "М" . Вълка кожата си мени,но нрава не си мени!

Боян Саръев е помак. Предците му са българи християни приели по насилствен начин исляма и станали насила мюсюлмани. Този човек е по-бъларин от много хора,които само казват,че са българи,но са продажни псета. Примери колкото искаш като се вгледаш в групата на ДПС в Парламента...това са новите Киряк Стефчовци.
А вълка и кожата и нрава си мени,зависи в какви ръце попадне ;) В момента отглеждам един вълкашин страхотно животно смес между ЗСЛ и вълк. Верен приятел и страхотен ловец 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта