Охрана в училищата

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Охрана в училищата

Мнениеот kkarakashev » 27 Окт 2010, 20:07

Днес гледах по тв. поредния репортаж за пребито момче в двора на училището. Охраната (да се чете ДЯДО) в стайчката си на входа на училището. Една учителка отива и казва на ДЯДО, че деца се бият. ДЯДО не реагира. Пред репортера ДЯДО казва "Аз имах служебно задължение в това време да бия звънеца, после опитах да звъна на полицията, но телефона не можа да набере. Имам и GSM, ама той е служебен за връзка с фирмата"
Еми за пореден пък казвам и се повтарям , че на пенсионерите работата им е при бабите в къщите, а не охрана да става. До като са ни такива законите (ЗЧОД) и няма ефективен контрол, по училища, детски градини и прочие децата ни ще ядат бой при саморазправа,ще се продават наркотици.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Охрана в училищата

Мнениеот BARETATA » 27 Окт 2010, 20:40

Тук има и друг проблем , свързан е с ниското заплащане и се навиват на работа точно такива хора ,които посочваш . Наистина е доста голям проблема в Училищата , особено в големите градове , всички го знаем това .
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Охрана в училищата

Мнениеот osata » 27 Окт 2010, 21:29

За 250лв в големия град не знам кой друг ще се хване. Но има друго - техниката! Камери, запис, постоянно видеонаблюдение от пак чоф да е. Нищо не пречи и да се поставят т.н. клавиатури, които с код да изпълняват "паник бутон", всеки учител си има код, при инцидент в училището да има няколко такива на различни места и който може подава сигнала, в този момент ЧОФ видеонаблюдението ако не са видели насочват внимание към камерите в обекта и се реагира по най-адекватния начин - екип на ЧОФ, полиция, спешна медицинска помощ, пожарна... описание на извършител, история на престъплението/нарушението, адекватност на екипите и т.н. - но и най-важното - камерата записва всичко, и плаши 100 пъти повече от "дядото охранител" и 10 пъти повече от един полицай.

За мен това е решението. Техниката вече е много евтина, нищо не пречи да работи и в комбинация с пазач, то 250лв повече или по-малко на месец... важен е резултата.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Охрана в училищата

Мнениеот kkarakashev » 27 Окт 2010, 21:38

Да идеята е правилна. Ама нали нещастните ЧОФ няма как ем да прибират тлъста печалба, ем да осигурят и техника. Май излиза (но не знам дали е възможно) родителите да съберат сума и закупят техника, хващат 1-2 безработни младежи и им дават заплата (на работа към учебното заведение) Така хем момчетата ще имат работа , хем и ще има техниката за която говориш. Аз бих дал за 3-4 години детето ми да има някаква безопастност на у-ща по 10 лева на месец за охрана и 50лв еднократно за техника. И си мисля , че всеки родител би дал.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Охрана в училищата

Мнениеот Хела » 28 Окт 2010, 10:19

kkarakashev написа: Май излиза (но не знам дали е възможно) родителите да съберат сума и закупят техника, хващат 1-2 безработни младежи и им дават заплата (на работа към учебното заведение)

Как да не е възможно! Че това е отдавнашна практика. Ето, ние родителите, например закупихме камери за детската ни градина. Дадохме еднократно по 20 лв. Тук говорим за доста по-малко деца, в сравнение с едно училище, където сумата ще бъде по-малка, разпределена между всички.
Относно предложението ти за безработните младежи ще изкажа резерви, защото трябва да ме убедят по някакъв начин, че могат да се справят както един охранител или подобен, който все пак има кетап. За ДЯДО си абсолютно прав, безмислено е. Неговата работа е да бъде портиер и да пита подробно кой, къде, защо и при кого отива, със свойствената за всички портиери /бивши милиционери/ любознателност. :lol:
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Охрана в училищата

Мнениеот evelina » 29 Окт 2010, 12:49

Добре,де...едно време,когато сте били ученици имало ли е такива неща и защо сега така се получава? Не е ли по-правилно да се работи върху причините за това,а не да се мисли след свършен факт...? Незная,ама като си проимам дете ще ме е страх да го пусна на училище,а това не е нормално! :? :? :?
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: Охрана в училищата

Мнениеот doznatel1 » 29 Окт 2010, 15:07

Винаги е било така, просто с течение на времето е станало по явно, масово и брутално!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Охрана в училищата

Мнениеот Хела » 29 Окт 2010, 16:08

evelina написа:Добре,де...едно време,когато сте били ученици имало ли е такива неща и защо сега така се получава? Не е ли по-правилно да се работи върху причините за това,а не да се мисли след свършен факт...? Незная,ама като си проимам дете ще ме е страх да го пусна на училище,а това не е нормално! :? :? :?

Сигурно си чувала, че има делегирани бюджети. Това е нещо "чудничко". И аз като майка, избирам по-малкото зло - да дам някой лев за охрана, вместо да съкратят персонала или децата да стоят на студено, за да осигурят такава от отпуснатите им пари. А, че има нужда от охрана или камери, има. Пак ще дам пример с градината ни: в почивните дни и нощем, в двора влизали наркомани, които изхвърлят спринцовки, както и пишат със спрейове по стените на сградата. Откакто се сложиха камерите, това нещо спря.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Охрана в училищата

Мнениеот evelina » 29 Окт 2010, 16:40

Хела написа:
evelina написа:Добре,де...едно време,когато сте били ученици имало ли е такива неща и защо сега така се получава? Не е ли по-правилно да се работи върху причините за това,а не да се мисли след свършен факт...? Незная,ама като си проимам дете ще ме е страх да го пусна на училище,а това не е нормално! :? :? :?

Сигурно си чувала, че има делегирани бюджети. Това е нещо "чудничко". И аз като майка, избирам по-малкото зло - да дам някой лев за охрана, вместо да съкратят персонала или децата да стоят на студено, за да осигурят такава от отпуснатите им пари. А, че има нужда от охрана или камери, има. Пак ще дам пример с градината ни: в почивните дни и нощем, в двора влизали наркомани, които изхвърлят спринцовки, както и пишат със спрейове по стените на сградата. Откакто се сложиха камерите, това нещо спря.

То,разбира се,че ако трябва за детето си ще дадеш и живота си...! Просто питам,защо така се получава...? Защо трябва да се живее в притеснение...? :roll:
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: Охрана в училищата

Мнениеот osata » 29 Окт 2010, 20:52

Хела написа:Сигурно си чувала, че има делегирани бюджети. Това е нещо "чудничко". И аз като майка, избирам по-малкото зло - да дам някой лев за охрана, вместо да съкратят персонала или децата да стоят на студено, за да осигурят такава от отпуснатите им пари. А, че има нужда от охрана или камери, има. Пак ще дам пример с градината ни: в почивните дни и нощем, в двора влизали наркомани, които изхвърлят спринцовки, както и пишат със спрейове по стените на сградата. Откакто се сложиха камерите, това нещо спря.



Което си е равносилно на едно позабавено минало - рекет - да избереш по-малкото зло и да се "уж" застраховаш от нещо, което няма гаранция, че няма да се случи.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта