просто животно - не мисля !!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

просто животно - не мисля !!!

Мнениеот kkarakashev » 07 Окт 2010, 20:20





Много хора казват - е животно, но не мисля така. Не мисля , че това живо същество е просто част от фауната на тази земя. За мен си остава най-добрият приятел на човека. :!: :!: :!: :!:
Тъжно ми е за тези животни :(
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот SFS » 07 Окт 2010, 20:24

Мммм да ...първия приятел е на човека ...но третият му не е съгласен с мястото си.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот Lord » 07 Окт 2010, 21:18

Прегазвал съм нощем котка, беше преди години, но почти не мигнах през нощта. Оттогава много внимавам за питомни или диви животни и винаги се стремя да избегна съприкосновение, доколкото ми е възможно.

Това обаче се преживява, но гледките с трупове на хора на живо, на една длан разстояние, особено на деца...това остава завинаги. :cry:

Умишлено не пускам снимки/апаратчето на колегите експерти е пълно и няма да ми откажат/ или линкове, моля всички останали също да не го правят.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот Куче » 07 Окт 2010, 22:05

Тъжно е да !. Но скоро четох ,че повече се премазват хора от колкото животни в света...е това е още по-тъжно!?!!
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот Lord » 07 Окт 2010, 22:35

Куче написа:Тъжно е да !. Но скоро четох ,че повече се премазват хора от колкото животни в света...е това е още по-тъжно!?!!

Нямш представа колко пъти това е в вярно вповече у нас.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот cveteto » 09 Окт 2010, 06:36

Сляпата воля на милиони години еволюция ни е поставила на върха на хранителната верига на малката ни планета. И ни е дарила с ум - в различно количество за всеки, а доста от нас е "наказала" и със съвест. Второто в съчетание с първото ни натоварва с историческата задача да се грижим за по-слабите от нас - онези - на които този сват ве им принадлежи, които са длъжни да се борят за оцеляване и място под слънцето. За да носим заслужено името "човек" като синоним на цивилизовано същество. Отношението към видовете живот, различни от нас, е определящо за степента на нашата цивилизованост. В тази формула въобще не влиза хипотезата за посегателство над собствения ни вид - дори варварство не е подходяща дума за онова, с което се сблъсквате всеки ден, момчета и момичета, и срещу което се борите.
Та думата ми беше, че всяко същество на планетата е частица живот, без което картината на Земята би била непълна. И всяко същество заслужава ако не обич, то поне уважение и закрила от нас - онези, на които заради една шега на мирозданието светът принадлежи!
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот evelina » 09 Окт 2010, 11:26

Lord написа:Прегазвал съм нощем котка, беше преди години, но почти не мигнах през нощта. Оттогава много внимавам за питомни или диви животни и винаги се стремя да избегна съприкосновение, доколкото ми е възможно.

Това обаче се преживява, но гледките с трупове на хора на живо, на една длан разстояние, особено на деца...това остава завинаги. :cry:

Умишлено не пускам снимки/апаратчето на колегите експерти е пълно и няма да ми откажат/ или линкове, моля всички останали също да не го правят.

Гледала съм трупове,прегазени от влак, по точно нарязани,но само на снимка и въпреки това е страшна гледка,а това на живо да го гледаш всеки ден,незнам......!
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот doznatel1 » 09 Окт 2010, 13:56

Куче написа:Тъжно е да !. Но скоро четох ,че повече се премазват хора от колкото животни в света...е това е още по-тъжно!?!!


Напълно съм съгласна, статистиката за прегазени и убити хора е много по плашеща, има нещо което ме влудява, когато човек убие куче или някакво друго животно от "Четери лапи" се вдигат и почват да нападат. А когато се побликува- "Жена разкъсана от кучета", "Дете нахапано от улични кучета" и се спотайват надълбоооко. Може кучетата да нападат и да хапят хора, а не може да има справедливост. Само едно ще кажа, ако някое куче нахапе детето ми, ще го разфасовам на малки парчета!!!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот NANIOX » 09 Окт 2010, 21:26

doznatel1 написа:
Куче написа:Тъжно е да !. Но скоро четох ,че повече се премазват хора от колкото животни в света...е това е още по-тъжно!?!!


Напълно съм съгласна, статистиката за прегазени и убити хора е много по плашеща, има нещо което ме влудява, когато човек убие куче или някакво друго животно от "Четери лапи" се вдигат и почват да нападат. А когато се побликува- "Жена разкъсана от кучета", "Дете нахапано от улични кучета" и се спотайват надълбоооко. Може кучетата да нападат и да хапят хора, а не може да има справедливост. Само едно ще кажа, ако някое куче нахапе детето ми, ще го разфасовам на малки парчета!!!


А дали според теб,кучето е виновно за поведението си,или пак всичко опира до човеците???
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: просто животно - не мисля !!!

Мнениеот NANIOX » 09 Окт 2010, 21:32

ВИДОВЕ АГРЕСИЯ

За да разбираме по-добре поведението на своето куче, трябва да имаме правилна представа от какво се мотивира то. Един от най-сложните за разбиране моменти - това е агресията. Кучето може да ръмжи на котка по време на разходка, да облайва случаен минувач, да лае на "брат по разум" при среща. Някои кучета могат да отговарят с озъбване, ръмжене или ухапване при опит на стопанина да отнеме играчка, храна, или дори опит просто да го изгони от дивана. Във всеки от тези случаи наблюдаваме агресивно поведение. Как да контролираме тази агресия, поощрявайки или потискайки я да постигнем желаната реакция?

С агресията са свързани най-много легенди и "народни" методи, водещи понякога до непредсказуеми резултати. Английски кокер,рискуваше да се раздели с живота заради такива легенди. Млад ветеринарен лекар, виждайки как десетмесечното куче ръмжи на стопаните си по време на хранене, им съобщил, че кучето има "ген на агресивността" и трябва да бъде приспано. В противен случай лекарят им обрисувал перспективата цялото семейство да бъде убито през нощта. Ни повече, ни по-малко. На кучето му провървяло - преди да го приспят, решили да се посъветват с треньор.

За контрол над агресията трябва да знаем от какво се предизвиква тя и каква цел преследва кучето със своето поведение.

Доминантна агресия
Това социално поведение е свързано с йерархичните отношения в глутницата. Трябва да разберем, че кучето, живеещо в семейството на човека, пренася законите на отношенията в глутницата върху хората. Затова обект на доминиране могат да станат и стопанинът, и роднините, и децата. Често стопанинът контролира кучето, но доминантната агресия може да се прояви по отношение на често гостуващи роднини. Кучето познава тези хора и ги смята за "свои", но демонстрира превъзходството си, като ги поставя на място

Териториална агресия
Този вид агресия също се отнася към социалното поведение. Но, за разлика от предишния вид, това поведение е насочено към членове на други, конкурентни глутници. Ръмжене и лай при почукване на вратата, облайване на минаващи близо до мястото - всичко това е териториална агресия. Едно и също куче може да се отнася агресивно към ваш познат у дома и въобще да не реагира на появата му на улицата. Ключовият момент при този вид агресия е, че тя се проявява на собствена територия.

Защитна агресия
Ако кучето или членове на неговата глутница са заплашени от опасност, кучето проявява защитна агресия. Вашият питомец може да облайва непознат по време на разходка, ако той се държи "подозрително": спира, гледа ви, опитва се да се приближи. Всички тези действия се приемат от кучето като пряка заплаха и то може да реагира агресивно. Трябва да се отбележи, че за хилядолетия съвместно съществуване с човека, кучетата са развили специфични реакции, които не са характерни за дивите животни. Така, много кучета дори във възрастта на кутре, реагират агресивно на страничен човек, носещ в ръце чувал или сандък. Тази реакция е вродена, кучета с такава реакция са се подбирали изкуствено като "най-съобразителни".

Ловна агресия
Агресивно поведение, храктерно за лов или игра с плячка.

По време на обучението, а така също и при ежедневното управление на кучето, е нужно да имаме ясна представа за вида на агресията на своето куче и грамотно да я използваме. Например, за да прекратим защитна агресия, страничният човек трябва да спре. В същото време при териториална агресия това няма да помогне, кучето ще атакува дотогава, докато човекът не напусне неговата територия. При обучение в защита най-добре е да се започне работа по развиване на ловна агресия, тъй като нервната система на кучето няма да се подлага на натиск.
За някои кучета резултат дава използването само на териториална агресия, за други - само защитна. Затова методиката за защитна работа трябва да се подбира индивидуално за всяко куче.
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта