Бонус на ЧОФ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Бонус на ЧОФ

Мнениеот kkarakashev » 04 Окт 2010, 20:04

Току що видях репортаж от телевизията и се изненадах приятно. Става дума за СОТ 161 - София. Фирмата пуска за своите абонати допълнителна услуга спешна помощ. Фирмата е закупила линейки (ФОРД) и ги е оборудвала с съвременна техника (поне в репортажа така се каза) за оказване на първа помощ и реанимация. Ползва се болница Токуда, от където тръгват екипите. Услугата е безплатна и влиза в цената на договора за охрана.
Май някой започват да мислят за частни екипи за спешна помощ. Няма да се учудя ако скоро излезе и частна пожарна със съвременна и пълноценна техника.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Бонус на ЧОФ

Мнениеот osata » 04 Окт 2010, 20:36

Въпрос на бизнес стратегия и Пари :D .
Ами то си има частни пожарни, например до к.к. Зл Пясъци - всички си плащаха ( май това лято нещо не се разбраха ) и в случай на пожар отиват, ама то ако се запали хотел с няколко камиона общо взето нищо не могат да направят, да не кажа, че и хората..., ама за тази цел имаше командирован камион и екип с пожарникари от Варна 24 часа в денонощието, пък и ако стане пожарната Е ДЛЪЖНА да се отзове - тоест, някой просто си вземаха парички :lol: .
Не мисля, че при ПТП например, ако линейка на Спешна помощ дойде преди линейката на Сот 161, то ще те оставят да я чакаш, щото "техните кръвоспиращи били "японски" :mrgreen: . Нямам идея действително как е в болница Токуда, но съм дочувал, че имат страхотна техника и не така страхотни специалисти - поради изискването, докторите да работят само там, а не на 2-3 места. Обществена тайна е, че опитен лекар специалист под 5000лв на месец не ги харесва ( на маса, под маса, без маса и т.н. :mrgreen: ).
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Бонус на ЧОФ

Мнениеот kkarakashev » 05 Окт 2010, 14:28

Като каза линейки и ПТП на такава пародия съм бил свидетел , че направо се чудех да рева или да се смея:
ПТП с блъсната жена. Водача спрял и оказва помощ на жената. Позвъняваме на ЦСМП. Спира цивилна кола с човек. (после разбрах че е полицай от ОД на МВР) Дига се телефона и се дига луд скандал на О.Д. , че няма още патрулна кола ,а той седи на мястото на инцидента 2-3 минута. От другата страна на движението преминава линейка, включва сигнализация и идва до ПТП. Лекарката започва да оказва помош на жената, превързва и главата , слага и шина и е поставят на носилка. Идва патрулка, която яде скандал каде са се бавили - някъде е 10 минута. Отнякаде се чува сирена. Лекарката и шофьора на линейката тръгват да качват пострадалата в линейката. Спира друга линейка и.............. Започва се кавга между лекарите, как така те са дошли на ПТП, като били изпратили тях (2рата линейка) да не се качва пострадалата в първата, а в втората, понеже тя била на повикването. в общи линии още 10 -15 мин. караници. Пострадалата беше качена в 2рата линейка. Лекарката от първата си събра чантите взеха си носилката от другата линейка (понеже пострадалата беше в тяхната носилка) и си тръгнаха.
:evil: :evil: :evil: :evil:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Бонус на ЧОФ

Мнениеот PAOLON » 05 Окт 2010, 21:23

osata написа:Обществена тайна е, че опитен лекар специалист под 5000лв на месец не ги харесва ( на маса, под маса, без маса и т.н. ).
А,колко мислиш ,че взимат там в Токуда?А,по въпроса с линейките в Токуда от 161,ми те отдавна са там.Интересно ми е друго.Ако не съм здравно осигурен ,трябва да плащам като ме метнат там.Ако съм, пак плащам.Някой да е чувал за плащане за избор на екип?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Бонус на ЧОФ

Мнениеот osata » 05 Окт 2010, 21:32

PAOLON написа:
osata написа:Обществена тайна е, че опитен лекар специалист под 5000лв на месец не ги харесва ( на маса, под маса, без маса и т.н. ).
А,колко мислиш ,че взимат там в Токуда?А,по въпроса с линейките в Токуда от 161,ми те отдавна са там.Интересно ми е друго.Ако не съм здравно осигурен ,трябва да плащам като ме метнат там.Ако съм, пак плащам.Някой да е чувал за плащане за избор на екип?


Ще се радвам, ако другите не са чували - това значи, че не са посещавали болница.
Мога да назова имената на двама много уважавани професори, които вземат по около 4-5000 лв всеки работен ден за избор на екип - бележки не се дават, но това са "светила" както ги наричат, които в очите на родните политици са пример за хората, дават им се всякакви ордени и..., но те за обикновения човек са обирджии в бяло, които по деликатен начин си назовават цената. Просто имат късмет, че не живея в София, иначе досега единия да няма пръсти и да чака на пенсия.
За Токуда - нямам идея каква е заплатата, но знам, че няма специалисти, а само техника. Тоест, ако наистина за 5000лв месечна заплата не се хващат "светилата", то горният пример ( 3 операции по 1000-1500лв дневно ) си е напълно реален.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Бонус на ЧОФ

Мнениеот pipi » 05 Окт 2010, 21:36

PAOLON написа:
osata написа:Обществена тайна е, че опитен лекар специалист под 5000лв на месец не ги харесва ( на маса, под маса, без маса и т.н. ).
А,колко мислиш ,че взимат там в Токуда?А,по въпроса с линейките в Токуда от 161,ми те отдавна са там.Интересно ми е друго.Ако не съм здравно осигурен ,трябва да плащам като ме метнат там.Ако съм, пак плащам.Някой да е чувал за плащане за избор на екип?

Чували сме. Даже сме чели какво се случва, когато не платиш навреме. Пардон, когато не си си избрал екип... :!:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=591047
pipi
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 37
Регистриран на: 27 Окт 2009, 22:32

Re: Бонус на ЧОФ

Мнениеот PAOLON » 05 Окт 2010, 21:41

osata написа: но знам, че няма специалисти, а само техника.
Има, има и то добри.Знам от личен опит.Е, вярно и жената помага ,че работи там,но колкото пъти съм опирал до тях ,винаги са били на 6.И счупена ръка и бъбречни кризи и гастроентеролози и очни лекари.Може пък да съм ходил само при добрите.А колкото до заплатите,взимат сериозни пари.И под маса и над маса. ;)
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта