Лично фалшифициран подпис

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Лично фалшифициран подпис

Мнениеот Polaka » 09 Мар 2022, 22:20

Привет,
днес получих много неприятна новина от бившата ми съпруга, по предполагам банална за Вас причина а именно претенции за неизплатена издръжка. Конкретно се касае за почти целия период от датата на развода. Ситуацията е следната, отказа да предостави сметка, по която да и изплащам издръжката и поради тази причина с адвокта ми изготвихме декларация, с която тя потвърждава, че е получила парите в брой. Декларацията е съставена така, че има точка, в която пише следното “С подписа си аз ……….. потвърждавам, че ………… е изплащал редовно присъдената му издръжка по ГД ……. И няма неизплатени задължения по предходни месеци! Подписвала се е с двете си имена/ собственоръчно/ на работното ми място пред колежката ми която е свидетел на това. Предоставих всички налични документи на следователите но днес при разпита на колежката ми се установи, че вчера бившата ми жена е отрекла да е подписвала тези Декларации и това не е неиният подпис и почерк! Аз съм убеден, че ще се докаже, че лъже но въпросът ми е следният, тъй като никой не ми даде ясен отговор дали имам право на това. Не носи ли тя наказателна отговорност по чл. 286 от НК за предоставяне на невярна информация пред надлежен държавен орган ? И какъв е редът да се задейства този въпрос ? Ще съм Ви много благодарен да не посъветвате как да процедирам защото вярвам в системата както и това, че всеки трябва да си носи последствията за незаконните деяния !
Polaka
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2022, 22:02

Re: Лично фалшифициран подпис

Мнениеот dsuzunov » 11 Мар 2022, 16:00

В случая, вероятно се касае за подадена от бившата Ви съпруга, жалба за неплащане на издръжка. С тези разписки и с показанията на колежката Ви, може да се установи и докаже плащане, от Ваша страна, но предвид обстоятелствата, това може да се случи напред във времето. Ще е свързано с доказване истинноста на подписа и почерка, чрез графологическа експертиза. Относно отговорността на бившата Ви, това е по преценка на разследващите. В крайна сметка, Вие какво целите - доказване на плащанията, или подвеждането и под отговорност. Дори и да и повдигнат обвинение, ако Вие не успеете да докажете, че сте плащал издръжка, заставате редом с нея. И да Ви кажа, адвокатът Ви е глупав! Можеше да и плащате с пощенски запис или превод през куриерска фирма. Ако обаче, идеята с разписки е била ваша, за да си спестите таксите за преводите, ще спестите малко, за да загубите много.
Дано съм бил пределно ясен!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Лично фалшифициран подпис

Мнениеот dakota_ » 15 Мар 2022, 17:50

Polaka написа:Не носи ли тя наказателна отговорност по чл. 286 от НК за предоставяне на невярна информация пред надлежен държавен орган ? И какъв е редът да се задейства този въпрос ? Ще съм Ви много благодарен да не посъветвате как да процедирам защото вярвам в системата както и това, че всеки трябва да си носи последствията за незаконните деяния !


Носи наказателна отговорност при определени условия! Трябва да приключи производството срещу теб, да е доказано по безспорен начин, че си плащал присъдената ти издръжка и си невинен по повдигнатото срещу теб обвинение! Реда е след като приключи сагата по описаният по-горе начин, пускаш жалба с/у нея в прокуратурата, прилагаш необходимите реквизити като доказателство и почвате на нова сметка с упражненията за луди... Колегата Узунов ти е посочил сигурен и безспорен начин за доказване на плащане на издръжка. Ако всичко това, което чета е истина, не знам за какъв родителски капацитет става дума...но се ослушайте малко и се огледайте да видите, че между вас има невинен заложник.. това е детето ви... вашето дете. Толкова ли ще ви е хубаво някои от вас двамата баща или майка да бъде осъден? Ако бившата ти е глупава, ти толкова ли си прост, че да съдиш майката на детето си...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Лично фалшифициран подпис

Мнениеот Polaka » 02 Апр 2022, 21:42

Дали искам да я осъдят ли….кой нормален и разбран човек може да си позволи такава глупост и да покаже такава наглост, че и да занимава прокуратура и полиция с глупости ? Да подписът и е предаден за графологична експертиза и тази седмица очаквам резултат. И да Dakota… права сте не е редно да се стига чак до там но се досещате, че не бих си и помислил за такава глупост ако беше човек , с който можеш да се разбереш и нервите ми не бяха опънати до краен предел от глупостите и… детето ми бяга от мен и не желае да види никой от семейството ми и когато попитам защо не желаеш ми казва Не ми разрешават да идвам и бяга… Кажете как да действам…Адвокатите ми казват няма шанс да се направи нищо…
Polaka
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2022, 22:02


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта