Пак за абитуриентите ...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Пак за абитуриентите ...

Мнениеот slaron » 14 Май 2010, 13:43

Re: МВР: Абитуриенти, празнувайте разумно
от slaron » 12 Май 2010, 13:19

... Няма ли начин да популяризираме ИДЕЯТА от тази тема?!
Например - във "Фейса"-а, "Туитър"-а, "Нетлог"-а и т.н. ... Там, където има много млади хора, съответно - и абитуриенти. Може би създаване на нова група във "Фейса"?! ...

Но не и под мотото "КАТ предупреждава!!!" ... или нещо от сорта. Много е сухо и никой няма да му обърне внимание! Може би като едно човешко обръщение от хората, работещи в МВР, които освен СЛУЖИТЕЛИ, са и РОДИТЕЛИ /братя, сестри, роднини и т.н./!

Пускам темата с молба към Вас да дадете предложения за МОТО!
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот Lord » 14 Май 2010, 14:32

Slaron, ще кажа лично мнение. Мисля, че КАТ, МВР, ИДПС, образователното мин-во, регионалните инспекторати на МО и всички други институции са безсилни в случая. Не група в т.н. "социални мрежи" да направим, ами ако ще и нова социална мрежа, все е тая!

Имам зрелостник тази година. Винаги съм бил повече приятел с опит, отколкото родител-ментор. На него също му харесва подобно отношение. Още преди месец бяха планували серенадите си, гостуване на учители, автомобили, свирки, тъпани, абе празнуват си децата. Отделно, че им предстоят 3 дни на Слънчев бряг. Беше средата на април, седнах в едно клубче със сина и 5-6 по-будни деца от класа им/аз си имам приказка с тях от години, знаем си шегите и проблемите/. В пряк текст им казах, че няма година без трагедия с абитуриент, трагедия, завършващата с най-лошото. Разказах им истински случки от зимните и летните ни курорти от последните години. Оказа се, че повечето се сетиха за тях. Поговорихме как трябва да реагират в различни ситуации, в т.ч. и при провокации.

В този смисъл мисля, че ролята на родителя е решаваща, защото обичайно е тинейджърите да приемат институциите враждебно. Затова казвам, че намирам подобни обществени кампании за безсмислени или за отчитане на дейност от институциите. Не, че съм против, просто имам по-различно мнение. :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот slaron » 14 Май 2010, 14:34

Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот Валентина » 14 Май 2010, 15:09

Включих се в групата във Facebook. Въпреки това съм много резервирана. Аз също имам абитуриент. От седмици насам го вълнува въпросът с каква кола ще отиде на бала - хем да е "лъскава", хем впечатляваща, хем и всички да гледат след колата, когато минат през града с клаксоните. Опитах се да му обясня, че това не е толкова важно и че мога да го откарам аз. Изсмя ми се. И какъв беше мотивът да ми откаже... (или един от мотивите). Люкът е малък, няма да може да се покаже от него :!: :!: :!: А и колата далеч не е "баровска"... А опитите да му говоря за правилата за движение и рисковете от неразумното поведение на пътя приема като "поредното конско". Раговарям с него и дано ме чуе... Ако всички родители бъдат единни... може би и да успеем да ги "вразумим"... поне малко...
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот slaron » 14 Май 2010, 15:22

Lord написа:Slaron, ще кажа лично мнение....


Лорде, уважавам мнението ти и се радвам / и малко завиждам! :oops: /, че имаш такива хубави отношения с детето си и приятелите му! Дай Боже, всекиму! :)
Аз също смятам, че ролята на родителя е основно решаваща при формирането на характера и мирогледа на младия човек, а така също и за възприемането на разните институции.
Тази "кампания" сигурно ще е безсмислена, както много други преди нея, но тя не започва от МВР, а от нас - техните родители, приятели и близки - тези, които ги обичаме и искрено им желаем весел, вълнуващ и незабравим празник! :!: И затова искаме да ги предпазим по някакъв начин!

П.П. Не беше ли една от основните задачи на МВР и служителите му именно превенцията?! :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот Lord » 14 Май 2010, 15:35

slaron написа:
П.П. Не беше ли една от основните задачи на МВР и служителите му именно превенцията?! :roll:



Да, точна така. В тази връзка няколко приятели на сина ми имат АУАН и тези дни ще си получат и НП.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот Lord » 14 Май 2010, 15:42

Валентина написа:... Аз също имам абитуриент. От седмици насам го вълнува въпросът с каква кола ще отиде на бала - хем да е "лъскава", хем впечатляваща, хем и всички да гледат след колата, когато минат през града с клаксоните. Опитах се да му обясня, че това не е толкова важно и че мога да го откарам аз. Изсмя ми се. ...


Лошо, продължавайте диалога. :roll:

Моя човек изобщо не се интересува с какво ще го возим, каза, че трябва да пестим, заради кризата и кандидатстудентската кампания. Отказа каквито и да е бижута от нас или от баби и дядовци, само един часовник за 25лв. поиска. Попитах го иска ли видеозанемане на отиването на бала, което искрено го развесели. Не искал, каза, че снимките от телефоните му стигат.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот BARETATA » 14 Май 2010, 19:22

Чета и ми става много така болно , колко млади хора си заминават точно по тези празници , от глупост и недоглеждане и загуба на Внимание . Лорде , свалям шапка на твоят син , БРАВО
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот Lord » 24 Май 2010, 14:52

Личен поздрав от мен към всички абитуриенти:



Весел и незабравим бал, деца! Пожелавам ви най-после наистина да изхвърлите боклука! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пак за абитуриентите ...

Мнениеот osata » 24 Май 2010, 21:55



Тези конски сили слагат в джоба си кабриолетите :lol:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта