Уволнение.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Уволнение.

Мнениеот seawolf » 20 Май 2016, 18:35

Здравейте, бих искал да потърся помощ и отговори на някои въпроси ако е удобно.
Бивш колега съм уволнен дисциплинарно от МВР. Водя дело за незаконно уволнение и отделно съм привлечен като обвиняем по ДП. Няма да споменавам за какво е ДП, но мога да кажа, че не съм виновен и не съм пристъпил закона.
Бях болничен като ми се обади груповият да отида в управлението да дам едни документи. Отидох и докато говорихме в стаята на груповият влезе началника на управлението с един от ВС и каза, че съм задържан. Без да съм се съпротивлявал ми бяха поставени белезници като н-ка на РУ заповяда да преместят белезниците на гърба ми. Обискираха ме и отведоха в една канцелария. Поисках да се свържа с адвокат, но н-ка ме срита и каза да не се обаждам без разрешение. Започнаха да ми задават въпроси, на които отказах да отговарям и казах да ме пуснат, че съм болнични и съм болен. Н-ка каза като съм болен какво правя в управлението, а не лежа в болница. Казах че съм повикан да дам едни документи, но отговора беше щом съм дошъл значи съм здрав. От обяд чак до към края на работният ден ми задаваха въпроси,а в края на работният ден ми казаха, че прокурор ме задържа за 72 часа и ми дадоха възможност да се свържа с адвокат. Адвоката дойде, но н-ка на районното излъга, че преди малко съм задържан и никой не ме е питал нищо. Държа се много зле с адвоката ми, отказа да каже какви доказателства има срещу мен и така.Нещата срещу мен продължиха и след изтичане на задържането ми за 72 часа като ме отведоха в съда, а там без да е призован се появи н-ка на управлението. По време на гледане на мярката ми за задържане н-ка на районното се скара с моя адвокат.Съдииката два пъти му прави забелжка да не прекъсва адвоката ми докато говори, но нямаше спиране като същият заяви на адвоката ми, че много добре го знае какви ги върши и какъв е негодник. Делото беше прекратено щото двамата щяха да се сбият. Съдииката повикана съдебната охрана, но те не посмяха да изведат принудително н-ка на управлението и излезе чак като съда го глоби 200 лв. На излизане заплаши съдииката, че пусне ли ме ще пише жалби срещу нея до висшият съдебен съвет. Всичко това се случи на висок глас с размахване на пръст срещу нас. Адвоката ми написа жалба срещу него до Директора на ОД, но от там отговориха, че бил санкциониран от съда и край.
Това показва каква заинтересованост има срещу мен да ме осъдят на всяка цена без да съм виновен. Понеже съдииката беше бясна от случката го отнесох аз като ме остави в ареста.
След това на втората инстанция на която н-ка не присъстваше промениха мярката и излязох от ареста. Уволниха ме за нарушение на етичният кодекс. В момента все още жаля уволнението, а по ДП на първа инстанция ме оправдаха, но втората инстанция отмени решението и върна делото обратно. Сега сме до никъде и без да съм виновен за нищо съм дисциплинарно уволнен, без работа и без изплатени обезщетения, отпуски, пари за дрехи, нищо.
Имат ли право от МВР да ме уволняват без да е доказана вината ми в съда. И какво да направя срещу това преследване от страна на началника, казал е, че няма да ме остави докато не ме вкара в затвора. Има ли право да забрани да влизам в управлението. И как да получа справедливост.
seawolf
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Май 2016, 18:33

Re: Уволнение.

Мнениеот dakota_ » 20 Май 2016, 20:16

seawolf написа:1/ Имат ли право от МВР да ме уволняват без да е доказана вината ми в съда. 2/ И какво да направя срещу това преследване от страна на началника, казал е, че няма да ме остави докато не ме вкара в затвора. 3/ Има ли право да забрани да влизам в управлението. 4/ И как да получа справедливост.


1/ Щом си уволнен значи имат право да те уволнят и правото е реализирано. При възражения се отнася спора до съда както си направил и чакаш съдебното решение!
2/ Срещу преследването, ако има такова можеш да напишеш жалба до прокуратурата, да докажеш твърденията си и да се потърси отговорност от бившият ти началник.
3/ В РУ има изграден пропускателен режим, има заповядан реди и начин за посещения в управлението от граждани, ако отговаряш на изискванията за посещение в РУ ще може да посетиш управлението, ако не отговаряш няма да бъдеш допуснат без работа в управлението.
4/ Справедливост ще получиш с влизане в сила на присъдата по делото ти!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Уволнение.

Мнениеот кпц » 20 Май 2016, 20:34

Нали имаш адвокат, той може да отговори на всички поставени от теб тук въпроси.
Личи, че с този началник на РУ няма да се разберете. Оттук имаш два варианта: да чакаш края на делата търпеливо или докато чакаш, да пишеш жалби срещу началника на РУ за поведението му в съдебната зала. Ако това негово поведение се потвърди, и той ще има нужда от адвокат.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Уволнение.

Мнениеот seawolf » 20 Май 2016, 21:17

Прихудих се да сменя двамата адвокати. Последният ми каза, че се отказва, защото н-ка на ру е дървен приема нещата на лична основа и му правел сечено по други дела при идване в управлението. Наех адвокат от друг град и се чудя как ще плащам хонорари като съм без работа и като има такава амбиция към мен да мен да ме натопят за неща които не съм виновен. След първата ми жалба ми се връщат всички жалби като вече отработени един път и не се работи по нови жалби.
seawolf
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Май 2016, 18:33

Re: Уволнение.

Мнениеот Пумата » 21 Май 2016, 20:32

Сетих се за теб, виж ми ника и си помисли дали не се познаваме. Ти не си добър човек и щеше да повлечеш след теб още един колега, ако не беше секторният да се застъпи за него пред шефа.Адвоката ти е бивш колега също уволнен заради нарушение на етичният кодекс и много мрази шефа и всички полицаи. Знаеш какво си извършил и колко хора писаха обяснения заради теб. Стой далеч от нас и дано да си получиш заслуженото.
Пумата
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Май 2016, 10:22

Re: Уволнение.

Мнениеот dakota_ » 23 Май 2016, 17:54

Пумата написа:Сетих се за теб, виж ми ника и си помисли дали не се познаваме. Ти не си добър човек и щеше да повлечеш след теб още един колега, ако не беше секторният да се застъпи за него пред шефа.Адвоката ти е бивш колега също уволнен заради нарушение на етичният кодекс и много мрази шефа и всички полицаи. Знаеш какво си извършил и колко хора писаха обяснения заради теб. Стой далеч от нас и дано да си получиш заслуженото.


Заслужава ли си да се сещаш за такива екземпляри? Не е ли по-добре като срещнеш такъв да минеш покрай него все едно е гов... но и да го отминеш. Какъв Етичен кодекс, като етиката е свързана с морал и нравственост, а отнесено към нашата професия е свързана с професионализъм и човешки добродетели каквито се възпитават, но само в хора, които не са изгубили човешкият си вид.
Казвам го принципно и общо, а ти сам прецени дали въпросният индивид заслужава такова отношение...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Уволнение.

Мнениеот кпц » 23 Май 2016, 19:46

Пумата, като си почнал да окачествяваш, продължи и с началника на районното!
Как е той, вярно ли е това по-горе написаното в съда със съдийката и съдебната охрана, какво се чува по коридорите и в града?
Дай инфо, че да му турим и на него една морална щампа! ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Уволнение.

Мнениеот seawolf » 24 Май 2016, 17:11

Пумата написа:Сетих се за теб, виж ми ника и си помисли дали не се познаваме. Ти не си добър човек и щеше да повлечеш след теб още един колега, ако не беше секторният да се застъпи за него пред шефа.Адвоката ти е бивш колега също уволнен заради нарушение на етичният кодекс и много мрази шефа и всички полицаи. Знаеш какво си извършил и колко хора писаха обяснения заради теб. Стой далеч от нас и дано да си получиш заслуженото.


Пума, и аз се сетих за теб облизвач на задници. Ти някога в жалкият си живот сблъсквал ли си се с началници да отстояваш своето и да покажаеш, че не могат да те мачкат както искат. Ти си нагаждач и си готов на всичко за да си добре. Теб денонощно да те юркат няма се обадиш толкова си смотан и жалък.
Жена ти отиде да се праска в чужбина за пари докато ти облизваш задниците на началниците в управлението. Да ти кажа ли какво представлява дъщерята ти, да ти кажа ли какво аз знам за теб и да млъкнеш завинаги. Какъв секторен е спасил колегата като този колега е солташак на началника. С кой играе тенис през работно време и кой друг може да си позволи да играе тенис през работно време, с кой ходи на лов? Мислех, че като го пращаха преди на реподбор може да влезе в положението на някой, но се излъгах. Знаеш ли какво ми каза като ме предложи за уволнение, ще уволня теб, защото другият е завършил АМВР и няма какво да работи навън. Нещастник, утре на теб може да ти кажат същото и да те изритат от МВР, а който е учил в АМВР го защитават понеже няма какво друго да работи. Като човек споделих проблема си и другите ме разбраха, само ти ме оплю.
seawolf
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Май 2016, 18:33

Re: Уволнение.

Мнениеот Lord » 24 Май 2016, 19:35

Колеги, ако не желаете темата да изчезне безследно, моля съобразете се с правилата на форума. Без обиди! Като сте такива мъжкари - срещнете се очи в очи и си решете проблемите, сбийте се, ако сте мъже, просто напийте се, все тая, но не занимавайте аудиторията с личните си драми, професионализъм, потентност и пр. глупости!

Който има какво да каже и коментира почтено по темата е добре дошъл, който няма какво да каже, нека замълчи и да е благословен, заради това!!!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Уволнение.

Мнениеот dsuzunov » 24 Май 2016, 19:45

Жена ти отиде да се праска в чужбина за пари докато ти облизваш задниците на началниците в управлението. Да ти кажа ли какво представлява дъщерята ти, да ти кажа ли какво аз знам за теб и да млъкнеш завинаги

Е, не!!!
Може да си най-големия мъжкар, но да намесваш съпругата и най-вече детето, не ти прави чест!!!
Абсолютен помияр може да пише за децата ни. Радвай се, че тук си анонимен, защото ако беше явен, бая "мечки" ще да отнесеш. За да не разбереш от къде ще ти дойде!
Ако все още има някаква капка достойнство в тебе, извини се !!!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта