Молба за съдействие.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот Border_Officer » 31 Мар 2016, 13:34

Незаконното пресичане на държавната граница е криминално престъпление и дядо ти е осъден като криминален престъпник от съда. При незаконно пресичане на границата дядо ти е могъл да бъде застрелян от граничният наряд. Дядо ти е покойник и не искам да го обсъждам, че може да изтърва някоя излишна дума, а за починал човек, или добро или нищо.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот dakota_ » 31 Мар 2016, 14:07

Митев написа:Толкова ли ти е трудно да ми кажеш как да напиша жалбата и до кой съд да я пусна. Дядо не е криминален престъпник, просто е обвинен за легионер и е искал да избяга от държавата да живее спокойно в западна Германия при роднини. Пребиват го на границата от бой вкарват го в затвора да лежи и така после за него само хамалска работа е имало.


Трудно е да ти се помогне, но не само на теб, а и на други като теб. Първото нещо, че на акъл и писане си около 20-25 год. а може и по-малко, а пишеш за дядо легионер...освен, ако не е прадядо или не си на възраст около моите години.
Второ, нямаш никакви правни знания, а за целта се иска не само да можеш да пишеш, но и да познаваш законите и да можеш да ги прилагаш.
Има и трето и четвърто, но не ми се иска да повдигам кокалите на дядо ти и да ти изнасям лекция за фашизъм, проповядване и изповядане на фашистка идеология и ред други за мен отблъскващи и гнусни факти свързани с орлета,бранници,ратници,паисиевци, легионери и всякаква друга измет.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот Митев » 07 Апр 2016, 18:59

Добър вечер другари милиционери. Имам молба към вас да ми помогнете да намеря една издадена Наредба на милицията как се е ползвал чл.40а от закона за народната милиция. Знам че в архивите си пазите много документи от времето на милицията, помогнете ми с тази наредба.
Предварително благодаря на майор Векилов и на Дакота.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот dakota_ » 07 Апр 2016, 20:15

Митев, недей да бързаш да благодариш, ти не се научи да искаш и да задаваш въпроси. По онова време в различните окръзи действаха различни наредби за прилагане на чл.40а от ЗНМ. Уточни откъде си за да може да ти помогнем с точната наредба!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот m-r_Vekilski » 07 Апр 2016, 20:59

А на бас Дако, че е от полите на Узана :lol: ,за да не обидя някой няма да цитирам ;) .....много стиснато това момче бре.
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот Митев » 07 Апр 2016, 21:30

Не знаех, че толкова наредби е имало. Значи положението е такова, че дядо е съден в Гоце Делчев и интирниран в Богданов дол Пернишко. Дано сега да ми кажете коя наредба ми трябва и само да не мислите, че не съм ровил в нета. Прерових всичко и няма нищо за тия наредби. Моля помогнете ми с наредбата.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот dakota_ » 08 Апр 2016, 07:48

Пак малко информация даваш и за това толкова време търсиш и не намираш. Коя година дядо ти е навършил пълнолетие, коя година е осъден. Всичко това има значение за да се разбере коя е актуалната наредба действала по онова време.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот kermit » 08 Апр 2016, 09:42

Митев написа:Не знаех, че толкова наредби е имало. Значи положението е такова, че дядо е съден в Гоце Делчев и интирниран в Богданов дол Пернишко. Дано сега да ми кажете коя наредба ми трябва и само да не мислите, че не съм ровил в нета. Прерових всичко и няма нищо за тия наредби. Моля помогнете ми с наредбата.


Гавра си правят с теб тъпите милиционери. Отдавна трябваше другарите милиционери да са аут от МВР. Тероризирали са хора като дядо ти и всички интелигентни хора са били подложени на милиционерски терор.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот Lord » 08 Апр 2016, 13:24

kermit написа:
Митев написа:Не знаех, че толкова наредби е имало. Значи положението е такова, че дядо е съден в Гоце Делчев и интирниран в Богданов дол Пернишко. Дано сега да ми кажете коя наредба ми трябва и само да не мислите, че не съм ровил в нета. Прерових всичко и няма нищо за тия наредби. Моля помогнете ми с наредбата.


Гавра си правят с теб тъпите милиционери. Отдавна трябваше другарите милиционери да са аут от МВР. Тероризирали са хора като дядо ти и всички интелигентни хора са били подложени на милиционерски терор.


Предлагам ти, като един интелигентен човек да не спамиш, като "прост милиционер", а ако можеш да помогнеш на човека, ако не можеш - замълчи и здраве да е!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Молба за съдействие.

Мнениеот катюша » 08 Апр 2016, 13:37

kermit написа:
Митев написа:Не знаех, че толкова наредби е имало. Значи положението е такова, че дядо е съден в Гоце Делчев и интирниран в Богданов дол Пернишко. Дано сега да ми кажете коя наредба ми трябва и само да не мислите, че не съм ровил в нета. Прерових всичко и няма нищо за тия наредби. Моля помогнете ми с наредбата.


Гавра си правят с теб тъпите милиционери. Отдавна трябваше другарите милиционери да са аут от МВР. Тероризирали са хора като дядо ти и всички интелигентни хора са били подложени на милиционерски терор.


Аз пък не искам милиционерите да са аут от МВР. Те се броят на пръсти в системата и с опита си могат само да бъдат полезни. Мен ме е обучавал милиционер и на него дължа много за добрата ми професионална подготовка.
Не съм сигурна, че изобщо му е необходима каквато и да е наредба на Митев!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта