Закупена кола от чужбина-прехвърляне и регистрация

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Закупена кола от чужбина-прехвърляне и регистрация

Мнениеот nrg » 18 Дек 2015, 23:26

Здравейте колеги, имам въпрос с наскоро закупен автомобил от Германия. Колата е закупена от бащата на съпругата ми, като всички документи (договор за покупко-продажба, голям и малък талон, застраховки и т.н.) са на негово име. Той е жител на гр. Кърджали, а ние от няколко години живеем в Пловдив. Въпроса ми е дали е възможно той да ни дари автомобила (на мен или съпругата ми, няма значение) с нотариално заверен документ за дарение, и на основание този документ да регистрирам автомобила в КАТ - Пловдив, с РВ - регистрация.
Или трябва първо той като собственик да я регистрира с К - регистрация в КАТ - Кърджали, а след да ни я прехвърли и аз да я регистрирам в КАТ - Пловдив? Целта ни е да избегнем по възможност правенето на две регистрации...Колата е все още с транзитни номера, които изтичат в началото на януари.
Другото което е, бях чул че в момента в някои области нямат регистрационни табели, знаете ли дали и в Пловдив е така...
Благодаря!
nrg
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юни 2014, 15:49

Re: Закупена кола от чужбина-прехвърляне и регистрация

Мнениеот dakota_ » 19 Дек 2015, 08:16

nrg написа:Здравейте колеги, имам въпрос с наскоро закупен автомобил от Германия. Колата е закупена от бащата на съпругата ми, като всички документи (договор за покупко-продажба, голям и малък талон, застраховки и т.н.) са на негово име. Той е жител на гр. Кърджали, а ние от няколко години живеем в Пловдив. Въпроса ми е дали е възможно той да ни дари автомобила (на мен или съпругата ми, няма значение) с нотариално заверен документ за дарение, и на основание този документ да регистрирам автомобила в КАТ - Пловдив, с РВ - регистрация.
Или трябва първо той като собственик да я регистрира с К - регистрация в КАТ - Кърджали, а след да ни я прехвърли и аз да я регистрирам в КАТ - Пловдив? Целта ни е да избегнем по възможност правенето на две регистрации...Колата е все още с транзитни номера, които изтичат в началото на януари.
Другото което е, бях чул че в момента в някои области нямат регистрационни табели, знаете ли дали и в Пловдив е така...
Благодаря!


Няма да правите две регистрации, отивате в пътна полиция Пловдив и там ще ви кажат какво да направите. Има и вариянт да влезете в някоя от близките автокъщи и да ви оправят документите за явяване пред Пътна полиция за регистрация на ваше име. Табели към момента няма :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Закупена кола от чужбина-прехвърляне и регистрация

Мнениеот nrg » 20 Дек 2015, 19:47

Благодаря за отговора!
nrg
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юни 2014, 15:49


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта