Пенсиониране от МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Пенсиониране от МВР.

Мнениеот Асен » 24 Ное 2015, 21:00

Здравейте колеги, извинявам се предварително ако пиша в неправилният раздел на форума.
Въпроса ми е свързан с пенсиониране и бих искал ако има колеги, които са се пенсионирали скоро, да споделят с какъв размер на пенсията са се пенсионирали и с колко години трудов стаж.
Ходих да ми изчислят колко пенсия бих получавал при пенсиониране и останах озадачен, че към момента пенсията ми ще е под размера на максималната пенсия.
Имам 33 години стаж само в МВР, завършил съм СМУ и ВСШ, за кратко служех в МОП-а, след това през различни длъжности в криминална и така до момента.
Ако има колеги пенсионирали се скоро, нека споделят размера на пенсиите си, ако не е удобно във форума, нека пишат на лични. Предварително благодаря и се извинявам, че ви занимавам с неща от такъв битов характер.
Асен
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Ное 2015, 20:39

Re: Пенсиониране от МВР.

Мнениеот dakota_ » 24 Ное 2015, 22:26

Тук повечето сме млади момчета и сме далеч от пенсионната възраст ;) а ти си стар на Библия. Не те ли е срам 33 години да служиш и продължаваш да служиш :lol:
Ако това ти е името и си служил с Костенурката се сещам и кой си ;) Пенсията ще ти бъде максимална, но не бързай да се пенсионираш, някой трябва да послужи повече от Алекси Стратиев :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Пенсиониране от МВР.

Мнениеот Lord » 25 Ное 2015, 21:01

Асен написа:...Имам 33 години стаж само в МВР, завършил съм СМУ и ВСШ, за кратко служех в МОП-а, след това през различни длъжности в криминална и така до момента...


Далеч съм от пенсиониране, но при изложеното от теб - сумата при пенсиониране ще е над тавана. Не прогнозирам, а съдя от колеги, пенсионирали се преди година-две.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пенсиониране от МВР.

Мнениеот dsuzunov » 25 Ное 2015, 21:14

Около 1100-1200лв. ще е според стажа и длъжността. Ще ти я ограничат на 910, но не съм сигурен, дали няма да е намалена още повече заради вноските в УПФ
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Пенсиониране от МВР.

Мнениеот Асен » 25 Ное 2015, 23:49

Колеги, благодаря ви за бързите отговори. Направо ви казвам, че ходих в счетоводна къща и там сметнаха, че ще получвам приблизително около 820 лв. пенсия. Казаха ми същото като колегата dsuzunov, че заради вноските към УПФ пенсията ще е по-малка от максималната пенсия за страната.
Говорих с колега, който се пенсионира и е като мен /бивша кат.В/ на същата длъжност, но е преди 1960 год. При него пенсията е максимална, но няма удръжки за УПФ и се чудя, че ние след 1960 год. оставаме ощетени с около 100 лв. на месец. Все се надявам да не е така и да няма орязване, но явно ще разбера със сигурност чак като се пенсионирам.

ПП/ Дакота, служих с Костенурката лека му пръст, почина и след няколко години почина и майка му.
Асен
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Ное 2015, 20:39


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта