Школа по арабски език в София

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Школа по арабски език в София

Мнениеот bulgariansoul » 28 Сеп 2015, 00:37

Здравейте, някой може ли да ме насочи към школа, която да преподава читав арабски език. Разгледах в гугъл, но от там няма как да преценя качеството на преподаване а като се запиша вече ще е късно.
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Школа по арабски език в София

Мнениеот dakota_ » 28 Сеп 2015, 08:07

bulgariansoul написа:Здравейте, някой може ли да ме насочи към школа, която да преподава читав арабски език. Разгледах в гугъл, но от там няма как да преценя качеството на преподаване а като се запиша вече ще е късно.


При положение, че изобщо не знаеш арабски език, можеш да се запишеш навсякъде, където има школа по арабски език. Като напреднеш с езика сам ще можеш да прецениш дали в дадена школа има какво да научиш или преподаването не е на нивото, което те задоволява.
За повече подробности може да потърсиш преподаватели от арабските училища в София!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Школа по арабски език в София

Мнениеот PAOLON » 28 Сеп 2015, 23:21

За какво ти е?Ние с мигрантите се разбираме,дори без да знаем английски език. ;)
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Школа по арабски език в София

Мнениеот bulgariansoul » 29 Сеп 2015, 10:20

Бях си го наумил от 2,3 години, но все нямах време и пари.От скоро съм в столицата и реших да реализирам тази идея. Предвид обстоятелствата и средата, в която живеем като кандидат служител в системата за сигурност смятам, че ще ми е от полза, но дори да не е в тази област, хора с редки езици се търсят навсякъде. :)
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Школа по арабски език в София

Мнениеот dakota_ » 29 Сеп 2015, 10:40

Ако искаш да изучаваш рядък език остави арабският и си избери да изучаваш наистина рядък език.
Арабски език говорят около триста милиона човека на планетата и не ми се струва да е толкова рядък този език :D
Колкото по-рядък език се захванеш да учиш, толкова по-рядко ще се налага да те търсят за превод ;)
Хвани се и отдели средства да учиш и усъвършенстваш английски език. Това е езика на бизнеса и колкото по-добре го владееш, толкова по-добри успехи може да пожънеш било в чужбина, било в чуждестранна фирма в България!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Школа по арабски език в София

Мнениеот bulgariansoul » 29 Сеп 2015, 10:48

Поправям се - имах предвид рядко се срещат хора, които владеят арабски и не са с националност, която го предопределя. :) Английския го владея на много добро ниво. 8-) Но уви вече даже не го смятат за чужд език навсякъде се изисква.. арабския ще се учи пък току виж се обадят от данс за работа :D :D това в кръга на шегата разбира се ;)
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Школа по арабски език в София

Мнениеот osata » 01 Окт 2015, 17:44

В момента, в който се разбере, че говориш този в момента актуален език, ще бъде командирован долу на границата и безплатно по цял ден ще превеждаш и водиш беседи.
Ти ще си платил хиляди левове за обучение, стотици часове ще си отнемал от живота си, за да учиш нещо, което после "ще продаваш" безплатно.
Виж, ако си лицензиран преводач и си отвън...тогава месечната си заплата ще можеш да я изкараш за два дни ;) Само че надали близките няколко години от нулата ще можеш да научиш езика за това.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта