Фотоархив. Снимки от едно недалечно минало

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Фотоархив. Снимки от едно недалечно минало

Мнениеот dsuzunov » 09 Фев 2015, 20:06

На една от снимките са полк. Станоев и м-р Никола Станков, първият ми Началник в милицията. Беше шеф на Конвоен взвод. Двамата са от едно село - някъде из Трънско.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Фотоархив. Снимки от едно недалечно минало

Мнениеот Елена » 10 Фев 2015, 14:36

dakota_ написа:
Елена написа:Може ли още снимки да видим,на снимките присъства мой роднина и ми стана интересно :)


Ясна си ми ;) с такива роднини и без да се явяваш на конкурс ще те вземат на работа в МВР 8-) От Трън започва България,да не ти е родата от Трънско ;)


Ти защо мислиш,че не си ми ясен ;) Завършил си Магнаурската школа в Симеонов по времето на комунизма,когато там са влизали верни кадри на БКП :) Издържал или не на изпитите,влизаш щом си верен и червен. Рода ми е от Трън и не се срамувам,че роднината ми от този край е бил полицейски началник в Пловдив.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Фотоархив. Снимки от едно недалечно минало

Мнениеот dakota_ » 10 Фев 2015, 17:02

Елена написа:
dakota_ написа:
Елена написа:Може ли още снимки да видим,на снимките присъства мой роднина и ми стана интересно :)


Ясна си ми ;) с такива роднини и без да се явяваш на конкурс ще те вземат на работа в МВР 8-) От Трън започва България,да не ти е родата от Трънско ;)


Ти защо мислиш,че не си ми ясен ;) Завършил си Магнаурската школа в Симеонов по времето на комунизма,когато там са влизали верни кадри на БКП :) Издържал или не на изпитите,влизаш щом си верен и червен. Рода ми е от Трън и не се срамувам,че роднината ми от този край е бил полицейски началник в Пловдив.


Не си го мисля,аз съм убеден,че нищо не ти е ясно. Чувала ли си приказката "Подхръкнали пилци,поебали квачки" твоята работа и тя същата! На снимката няма полицейски началници,има милиционерски началници ;) Повечето от тези милиционерски началници бяха хора без висше образование.Имаше началници станали офицери от старшини-школници. Когато започнах офицерската си служба след ВСШ "Г.Димитров" имах такъв началник останал от старшина-школник,бързо го оставих след мен и след това излезе в пенсия. П-к Заяков,който е добър човек е започнал да учи в граничарско училище,бил е офицер от гранични войски,МВР и чак след това завършва висше образование във ВИФ "Г. Димитров".Когато завършвах ВСШ по смътни спомени беше пенсионер от МВР и преподаваше в СМУ по АДНМ... Съдбата ме запозна с един ст-на от "Конвоя" бай Танас от с.Искра Първомайско... на татко на годините е човека,дано е жив и здрав,не съм го чувал доста години,имаше син и може да живее в Пловдив... с него съм говорил надълго и широко за много неща и някои от тези неща се сещам като гледам някои хора на снимките.
По мое време нямаше вариант да влезеш в наречената от теб "Магнаурска школа" без да издържиш изпитите и то бяха изпити провеждани на много високо ниво. На 18 години няма как човек да е "червен" ;) тия приказки за верни и червени ги пробутвай на баба си или на недоносените ти колеги РП :) Поздрави роднината си от Трънско и ако му пука за теб,да вземе да ти опъне хубаво ушите,защото си много песоглава /той ще ти каже на кои милиционерите викаха песоглавци / :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Фотоархив. Снимки от едно недалечно минало

Мнениеот dsuzunov » 10 Фев 2015, 22:15

П-к Заяков,който е добър човек е започнал да учи в граничарско училище,бил е офицер от гранични войски,МВР и чак след това завършва висше образование във ВИФ "Г. Димитров".Когато завършвах ВСШ по смътни спомени беше пенсионер от МВР и преподаваше в СМУ по АДНМ... Съдбата ме запозна с един ст-на от "Конвоя" бай Танас от с.Искра Първомайско... на татко на годините е човека,дано е жив и здрав,не съм го чувал доста години,имаше син и може да живее в Пловдив... с него съм говорил надълго и широко за много неща

Светът е малък!
Полковник Танчо Заеков е съсед на майка ми (на етажа) и го познавам от близо 40 години. Като малък му казвах "чичо Танчо" но откак съм "под пагон", за мен е полк. Заеков. Има двама сина. По-големият - Стоян, за съжаление почина преди около 5-6 години - инфаркт, мисля. Беше в КАТ.
Полковника е Председател на Клуба на граничаря в Пловдив.

"Бай Танас" или Наско Хубенов е човека, с който тръгнах на първото конвоиране и от който учих занаята. Ходихме до Ст. Загора с него и на връщане, на стоп чакахме на бул. Руски , северно от гара Ст. Загора. Учеше ме кои коли може да спирам на стоп и кои не бива. ;)

Елена, баща ми беше шофьор на полк. Стоян Станоев в Моторотата и от него съм слушал, че са ходили в селото на полковника, в Трънско. Познаваше баща му.
Другият от Трънско е майор Никола Станков, на една от снимките е зад полк. Станоев. Жена му, Стоянка е от Стрелча и са съученички с майка ми. При него започна службата ми в МВР.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Фотоархив. Снимки от едно недалечно минало

Мнениеот dakota_ » 11 Фев 2015, 15:39

Света наистина е малък,това е бай Танас :) Появи се точно,когато имах нужда от добър съвет и съм благодарен,че съдбата ме срещна с този човек.Дано да е жив и здрав,че от много години не съм го чувал.Полковник Заеков е родолюбив и честен човек и заслужава уважение.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Фотоархив. Снимки от едно недалечно минало

Мнениеот dsuzunov » 11 Фев 2015, 18:37

За Наско Хубенов не знам нищо. (Наско мОмчето му беше прякора)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта