Бойно приложни техники

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Бойно приложни техники

Мнениеот osata » 25 Апр 2010, 12:10

Интересно клипче от vbox7

Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот Lord » 25 Апр 2010, 14:19

Бива. Лично аз понеже не тренирам ежедневно, не съм привърженик на ключове/супер са, но за натренирани/, предпочитам да спра тока изцяло на противника, пък ако трябва викам медицината да му помага. Филантроп съм си аз. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот BARETATA » 25 Апр 2010, 19:28

Клипчето е много ефектно , но има едно голям НО . При често правените сенимари , които сме правили , особено с шихан Колинс - 7 дан - треньор на Долф Лундгрен - сме го коментирали преди години , защото той е бил тренер на Американска част от тамошната Полиция . Доста от техниките в клипа не могат да се прилагат така срещу физически - природно здрав човек , а да не говоря срещу подготвен - ПРИМЕР - борец . Така че , Lord , си прав че е по-добре да дейтваш по начина , който ти смяташ , че си най-подготвен.Съвет , просто не практикувайте и прилагайте нещо , което не Ви е станало като придобит инстинкт - разбирате ме какво искам да кажа
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот Автоконтрольор » 25 Апр 2010, 20:44

Клипчето е добро, но ми изглежда малко нереално такъв "кльощав" човек, да размята такъв "борец", без никакъв проблем.Реално погледнато, за всеки непотготвен има и една друга "бариера", която трябва да премине преди да тръгне към тези схватки с противника... Тази "бариера" е страхът.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот osata » 25 Апр 2010, 20:49

Автоконтрольор написа:Клипчето е добро, но ми изглежда малко нереално такъв "кльощав" човек, да размята такъв "борец", без никакъв проблем.....

О повярвай ми - възможно е. Самочувствието на хора над 100кг много често е пресичано от например боксьорчета категория муха. Но пък най-опасното при голяма разлика между килограмите е допускането на противника в голяма близост. Общо взето зависи много от обстановката, но най-добрата техника е избягването на физическия контакт
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот Автоконтрольор » 25 Апр 2010, 20:58

osata написа:
Автоконтрольор написа:Клипчето е добро, но ми изглежда малко нереално такъв "кльощав" човек, да размята такъв "борец", без никакъв проблем.....

О повярвай ми - възможно е. Самочувствието на хора над 100кг много често е пресичано от например боксьорчета категория муха. Но пък най-опасното при голяма разлика между килограмите е допускането на противника в голяма близост. Общо взето зависи много от обстановката, но най-добрата техника е избягването на физическия контакт

Абе и с теб съм съгласен. :D В 8ми клас един сегашен приятел (тогава не бяхме в такива взаимоотношения) тръгна да ме бие пред целия клас.Първо започна да ме бута, а аз стоях като дърво.След още малко бутания и аз не знам как стана, просто го хванах за ушите и му набих една глава, и му пръснах веждата... :lol: :lol:
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот BARETATA » 31 Окт 2010, 10:44

Лесни и ефектни движения при самозащита , специално да гледат и Дамите :

Самозащита при нападение с нож

Кратък урок по самозащита

Самозащита - Удър с оръжие

Урок По Самозащита!удър - Back Leg Sweep - този удар го използвам най-често при задържане
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот kkarakashev » 31 Окт 2010, 11:18

В всеки спорт има много полезни неща. Особенно бойните. НО , трябва и акъл когато го ползваш в ситуация.Това не е газарията да кажеш - каратиос съм и да си "голямото добро утро", но много малко от трениращите могат да вникнат в същността на тези спортове.
Във всеки от тях си има хватки и ключове, който са "забранени" тоест водят до директна елиминация на противника. Искам да кажа, че с тяхното приложение 100% противника се нуждае от СМП. Един път съм ползвал такова нещо и после малко съжалявах, но в ситуацията не се мисли много, а се действа. Така че, В този раздел могат да се качат доста клипове, който имащите време и желания да понаучат някой друг похват, но всичко това става с много, много тренировки.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот BARETATA » 31 Окт 2010, 15:32

Не водя група вече,a тренирам самостоятелно , но някой ден мога да ти покажа неща ,които ще ти харесат.На 100 процента си права,че трябва изключително много повторения и тренровки . Няма как да ти стане двигателен навик.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Бойно приложни техники

Мнениеот Lord » 31 Окт 2010, 17:06

BARETATA написа:.....На 100 процента си права,че трябва изключително много повторения и тренровки .....


:shock: Мислех, че kkarakashev е мъжко. :P :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта