Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот NERV » 07 Апр 2014, 22:22

Така не чак толкова отдавна по новините започнаха да говорят кой хакер какво бил откраднал или какъв нов вирус излезнал ... в коя банка бил проникнал и как бил откраднал дадена лична информация на даден субект... примерно

Може ли да Ви попитам, според Вас правилно ли е да се нарече човек който използва злонамерен софтуер за лични облаги "хакер" или би трябвало да се нарече по друг начин ?

п.с. Това ви питам понеже в Масовата Медия от 10-15 години вече говорят само простотии и благодарение на това, вече почти всеки е с погрешно мнение...

MD5: 28622AD48D8C9843D64D7B106F809EBC
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ."
NERV
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Апр 2014, 02:21
Местоположение: Пловдив

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот dakota_ » 08 Апр 2014, 14:54

NERV написа:Така не чак толкова отдавна по новините започнаха да говорят кой хакер какво бил откраднал или какъв нов вирус излезнал ... в коя банка бил проникнал и как бил откраднал дадена лична информация на даден субект... примерно

Може ли да Ви попитам, според Вас правилно ли е да се нарече човек който използва злонамерен софтуер за лични облаги "хакер" или би трябвало да се нарече по друг начин ?

п.с. Това ви питам понеже в Масовата Медия от 10-15 години вече говорят само простотии и благодарение на това, вече почти всеки е с погрешно мнение...

MD5: 28622AD48D8C9843D64D7B106F809EBC


Не е правилно да се нарича "хакер",по-правилно е да се нарича "кракер" ;) И в двата случая става дума за отлично подготвени компютърни специалисти,които могат да бъдат определени като "хакери",но "кракер" е човек,който прониква в чужди информационни системи с цел извършване на компютърно престъпление...
В новия НК се предвижда да има такъв състав на престъпление за хора,които проникват незаконно в корпоративни и държавни сайтове,източват информация,средства,пускат вируси или блокират работата на цели институции...
За да бъдат ловени тези "кракери" и престъпленията им да бъдат доказвани е необходимо правоохранителните органи да назначат на работа "хакери"/компютърни специалисти/,които да работят срещу компютърните престъпници /кракери/ :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот NERV » 09 Апр 2014, 03:16

dakota_ написа:
NERV написа:Така не чак толкова отдавна по новините започнаха да говорят кой хакер какво бил откраднал или какъв нов вирус излезнал ... в коя банка бил проникнал и как бил откраднал дадена лична информация на даден субект... примерно

Може ли да Ви попитам, според Вас правилно ли е да се нарече човек който използва злонамерен софтуер за лични облаги "хакер" или би трябвало да се нарече по друг начин ?

п.с. Това ви питам понеже в Масовата Медия от 10-15 години вече говорят само простотии и благодарение на това, вече почти всеки е с погрешно мнение...

MD5: 28622AD48D8C9843D64D7B106F809EBC


Не е правилно да се нарича "хакер",по-правилно е да се нарича "кракер" ;) И в двата случая става дума за отлично подготвени компютърни специалисти,които могат да бъдат определени като "хакери",но "кракер" е човек,който прониква в чужди информационни системи с цел извършване на компютърно престъпление...
В новия НК се предвижда да има такъв състав на престъпление за хора,които проникват незаконно в корпоративни и държавни сайтове,източват информация,средства,пускат вируси или блокират работата на цели институции...
За да бъдат ловени тези "кракери" и престъпленията им да бъдат доказвани е необходимо правоохранителните органи да назначат на работа "хакери"/компютърни специалисти/,които да работят срещу компютърните престъпници /кракери/ :)


В новия НК се предвижда да има такъв състав на престъпление за хора,които проникват незаконно в корпоративни и държавни сайтове,източват информация,средства,пускат вируси или блокират работата на цели институции...


Дано скоро да не го приемат това ... защото манипулацията над компютър е много проста и лесна и днес може да си никои... утре може да си обвиняем, в смисъл такъв, сега ще ти прехвърля информация на компютъра колкото да има причина утре да те закопчаем и толкова, после обяснявай, че ти не си знаел че тази информация е имаш на компютъра... в смисъл такъв ,че това е много полезно, но и дава възможност и за други не чак толкова правомерни действия ... примерно

Лошото донякаде е в това, че за жалост целия трафик няма как да се следи и винаги ще има пропуски, ресурса е ограничен и техниката е скъпа особено колокационните сървъри които основно се използват за съхранение и обработка на данни.

MD5: 2EE0A1232218F41D66DA46C8F1964471
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ."
NERV
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Апр 2014, 02:21
Местоположение: Пловдив

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот dsuzunov » 06 Авг 2014, 13:06

Не намерих подходяща тема и затова пиша тук:
Току що се загледах в списъка с посетители на сайта в момента. Ето какво видях:
fdsgdhddlx, lghfgghdolzu, ljdwefdsyrogyv, ljseyrolqc, pacdffgsvdrmwt, pacdffgsvdrrdw, rfdsggdhgixh
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот osata » 06 Авг 2014, 14:34

Докато изтрия 100-те, се появяват нови 5 :) .
Ще ги оправим.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот Lord » 07 Авг 2014, 15:25

osata написа:Докато изтрия 100-те, се появяват нови 5 :) .
Ще ги оправим.

Това е някаква "атака". От снощи от 20 часа до сега съм изтрил над 700 гада.

Дали да не върнем изискването за попълване на кода при регистрацията на нов участник? ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот dsuzunov » 07 Авг 2014, 20:07

Ако това ще ги ограничи, що да не?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот Lord » 07 Авг 2014, 20:14

Направено е, но има два проблема - ще затрудни регистрацията на нови участници, макар и малко и второ - ботовете са все по-добри, като програми и успяват. Както и да е - да опитаме!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот osata » 07 Авг 2014, 20:41

За днес всичко е под контрол, да видим утре ;) :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Много ми е интересно да чуя точно Вашата гледна точка...

Мнениеот osata » 07 Авг 2014, 23:12

Изглежда е с таймер атаката на спам :lol: :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта