Български филми

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Български филми

Мнениеот Кошмар1 » 19 Дек 2013, 22:38

Приземяване (1987) - Целия Филм

Христина е млада интелигентна жена, която има любима, престижна работа, семейство и любовник-интелектуалец. Това, което не й стига е време - време да осмисли това, което става около нея. Един нещастен случай при който загива дете, приятел на сина й, става поводът, Христина да спре и да се огледа около себе си. В нейния запълнен до крайност живот всичко се е оказало половинчато: полуизкуство, полулюбов, полусемейство, полуприятелство. Чуждото нещастие я кара да се замисли за личната й отговорност. Тя разбира, че човекът трябва не само да излети, но и да се опита да се приземи, да разбере каква е нравствената цена на постигнатото в живота.

„Приземяване" е български игрален филм (драма, семеен) от 1987 година на режисьора Румяна Петкова, по сценарий на Невелина Попова. Оператор е Светлана Ганева. Музиката във филма е композирана от Райчо Любенов.

Роли във филма изпълняват актьорите: Пламена Гетова — Христина, Детелина Лазарова — Катя, Васил Михайлов — Димовски, Ивайло Христов — Иван, Георги Кишкилов, Маргарита Кондова — Кака Йорданка, Андрей Андреев — Борето, Юрий Ангелов — Павлов, Никола Вучков — Мишо, Велемир Овчаров — Ники, Елтемир Денев — Заро, Меглена Караламбова, Мая Зуркова, Христо Къновски, Валентина Борисова

Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Български филми

Мнениеот slaron » 20 Дек 2013, 11:16

Божкеее, и от тоя филм нямам никакъв спомен... :oops:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Български филми

Мнениеот Кошмар1 » 20 Дек 2013, 21:32

И аз така сларон. Има филми, които изобщо не съм гледала, независимо на каква тематика са.

Не Се Мотай В Краката Ми (1987) - Целия Филм - след малко ще го гледам за първи път

Историята на едно съвременно семейство. Всеки от членовете му е зает със своите важни дела: Майката готви научната си дисертация, посветена на нови лекарствени средства за детски болести, бащата - известен телевизионен репортер, пътува по света, за да покаже бедственото положение на децата от Третия свят, а бабата измисля различни приспособления за обучението в училище. Както се вижда, професионалните усилия на тези добри специалисти са посветени на децата, но не им остава време за най-малките членове на семейството - петгодишния Чочко и неговата сестричка. Всичко това води до отчуждение и самота. За щастие възрастните навреме ще осъзнаят своята грешка и ще се постараят да я поправят.

Режисьори:
Марияна Евстатиева-Биолчева

Сценаристи:
Катя Воденичарова

С участието на:
1. Елена Райнова
2. Жана Караиванова
3. Стефан Данаилов
4. Лили Попантонова
5. Мишо Сандев

Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Български филми

Мнениеот Кошмар1 » 26 Дек 2013, 00:42

Хитър Петър (игрален филм от 1960)

реж.: Стефан Сърчаджиев
оператор: Бончо Карастоянов
сценарий: Петър Незнакомов
Музика: Филип Кутев
Участват: Стефан Великов, Милена Стефанова, Гани Стайков, Димитър Енгьозов и др.

Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Български филми

Мнениеот Кошмар1 » 07 Яну 2014, 23:25

Селянинът С Колелото (1974) - Целия Филм

С участието на Георги Георгиев - ГЕЦ - един актьор, който имаше голямо сърце и беше уникален човек за мен, защото колкото и малка да бях, но не чак толкова - над 20, съм седяла с него на една маса. Имах късмета да седя на една маса и с Апостол Карамитев, както и с великия Братанов бил в концентрационен лагер с един мой роднина. Ето го и филма:

Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Български филми

Мнениеот slaron » 08 Яну 2014, 15:57

Кошмар1 написа:Селянинът С Колелото (1974)


Много обичам БГ кино, но този филм не можа да ме грабне. :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Български филми

Мнениеот Кошмар1 » 08 Яну 2014, 21:32

Не всичко може да те грабне сларон, но има нещо много истинско в него. На мен ми харесва филма, но очите виждат различно, нали знаеш. :)
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Български филми

Мнениеот Кошмар1 » 08 Яну 2014, 23:16

1981 година един филм ни караше да се прибираме в къщи и да го гледаме - "Капитан Петко Войвода". Един филм, от който ще пусна две серии, като нямам предвид "турското присъствие" в България.


Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Български филми

Мнениеот Кошмар1 » 11 Яну 2014, 23:23

"От земята българска един камен не давам!" - Борис I (1984) Част 1: ПОКРЪСТВАНЕТО

Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Предишна

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта