равноправие за здравното осигуряване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот driver » 12 Мар 2010, 09:16

Особено съм благодарен на "човека" или по-скоро полицая с nickname "куче".Щом като хора с неговия багаж(или защо не пагон) сипят такива обиди по мой адрес,то значи има ефект от едно понятие,което -той е пропуснал този час в училище-се нарича граджанска съвест.Повтарям се-просто подкрепих една идея на управляващите.Не бих се унизил да коментирам постовете му,може би неслучайно си е избрал този nick-куче :mrgreen: ,ама като обижда мен,то отгава обижда и МФ на РБ и оставям на мислещите хора тук да преценят доколко този "полицай" ""служи(!?)""....
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот daniela_suzi » 12 Мар 2010, 10:20

Всеки има право да изрази личното си мнение,което не винаги съвпада с това на останалите.Нали уж отминаха времената на партийните събрания,когато всичко се одобряваше и грасуваше на 100%,стига да е успоредно на априлската линия на партията. :roll:
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Куче » 12 Мар 2010, 12:16

driver написа:Особено съм благодарен на "човека" или по-скоро полицая с nickname "куче".Щом като хора с неговия багаж(или защо не пагон) сипят такива обиди по мой адрес,то значи има ефект от едно понятие,което -той е пропуснал този час в училище-се нарича граджанска съвест.Повтарям се-просто подкрепих една идея на управляващите.Не бих се унизил да коментирам постовете му,може би неслучайно си е избрал този nick-куче :mrgreen: ,ама като обижда мен,то отгава обижда и МФ на РБ и оставям на мислещите хора тук да преценят доколко този "полицай" ""служи(!?)""....


Хе ,хе ти ме прати на разстрел вече бре човек :lol: Извинете ,че ви нарекох човек та вие сте докторант! :roll:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Куче » 12 Мар 2010, 12:25

Куче написа:
Lord написа:
driver написа:...Така,че-който иска да си протестира,то сбирки ли не беше,то пушения ли не беше,то увещания по медии да повлияят общественото мнение в тяхна полза ли не беше-в държавата пари нема,господа и крайно време беше дори и полицията да почувства това "дередже"!


Ей, циркаджията, ади приключвай с нАучните трудове и лягай, че ми писнА от теб, "докторанте"!



Чудя ти се на търпението и даже ти завиждам приятел! Как го търпиш ? . Разбирам че всички хора са ценни във форума с мненията си , но тоя......докторант :lol: , отдавна бих го пратил в девети коловоз



driver , аз наистина много съм те обидил! Чак сега забелязах какви големи обиди по твой адрес съм ги наприказвал. ;)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Хела » 12 Мар 2010, 12:41

Щом стана дума за равноправие, нека бъде :!: Ама то и в момента го няма и то за сметка на държавните служители. Здравните осигуровки, мисля, са 8 % /но дори и да не съм точна в цифрата, няма отношение към мисълта ми./ Та значи, вноската се дели на 4,8% от държавата и 3,2% от служителя. Пример: един полицай взима...да речем брутно 1000 лв. и го осигуряват на 1000 лв. Един работник в някаква фирма взима и той 1000 лв., ама го осигуряват на ....да речем 500 лв., което е рядко срещано /повечето са на минимален праг за длъжността си/. Като сметнем в проценти върху тези суми, се оказва, че полицаят има двойно по-голяма здравна вноска от работника. Верно, не я плаща от джоба си, обаче кво става /!!! / - за работника не се внася равносправедливо пред закона, но той ще се ползва в еднакъв обем от правото си на разходи за здраве. И ако се разболеят и двамата и за лечението им е нужна някаква сума , то вноската на работника няма да стигне за покриване на това лечение, а ще се вземе от вноските на полицая, за да се додаде и последният остава ощетен . Безмислено е да обяснявам колко мразя здравната ни система, за това че е солидарна, а не хуманитарна, но в примера, който дадох не виждам някакъв проблем / освен яд /от това, че държавните служители не си вадят от джоба здравните вноски. Защото мишкуването на такива, които взимат 1000, а плащат върху 300, е на гърба на тези, на които им удържат върху реалната заплата. Затова смятам, че ако се променят нещата в смисъла на темата, държавните служители ще са ощетени, тъй като ще доплащат от джоба си за здравето на тарикатите /а защо има такива, е отделен въпрос/.
ПП: В примера, който дадох, не претендирам за точни цифри, както и думата „полицай” може да бъде заместена с друг вид държавен служител, който по неволя не може да укрива данъци. ;)
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Sir Humphrey » 12 Мар 2010, 13:56

Хела, това което казва, е логично, но перифразирано означава: "Справедливо е държавните служители да ползват привилегия при здравното осигуряване, защото една част от тях не си върши ефективно работата." (визирам НАП)
Съгласна ли си това перифразиране?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот NANIOX » 12 Мар 2010, 15:17

driver написа:Благодаря на Sir Humphrey за обективната оценка,нямаща нищо общо с полицейския начин на съждения,довел до толкова помия върху моята скромна личност.Нека някои тук,които говорят за омраза и т.н. си дадат сметка колко са низки,сипещи тези хули като нещастната "учителка" например.Ето,аз обявих подкрепата си за една идея на МФ във времена на криза,а вие се нахвърлихте вкупом върху мен.Ами жалки душички сте!


Бих искал,да те помоля да не се обръщаш с обръщения като жалки душички.Не знам какво си учил какъв професор си и т.н.В МВР,не са рядко случаите хора с висше образование ,та дори и две,да работят като обикновен патрулен полицай или примерно водач на куче.Гледам че го раздаваш начетен ,та в тази връзка съм готов да седенем на масата и да видим кой колко има в главата..............Но да ме наричаш жалка душичка,НЯМА ДА СТАНЕ..................... :evil:

П.П. За качеството на висшето образование и науката в БГ,не ми се подхваща темата ,че току виж си се обидил........Или може би ти можеш да ни кажеш нещо по въпроса........ ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот NANIOX » 12 Мар 2010, 15:32

driver написа:Особено съм благодарен на "човека" или по-скоро полицая с nickname "куче".Щом като хора с неговия багаж(или защо не пагон) сипят такива обиди по мой адрес,то значи има ефект от едно понятие,което -той е пропуснал този час в училище-се нарича граджанска съвест.Повтарям се-просто подкрепих една идея на управляващите.Не бих се унизил да коментирам постовете му,може би неслучайно си е избрал този nick-куче :mrgreen: ,ама като обижда мен,то отгава обижда и МФ на РБ и оставям на мислещите хора тук да преценят доколко този "полицай" ""служи(!?)""....


Гледам че и ти говориш за гражданска съвест.Това е синдрома на Българина,да говори неща за които само е чувал.Кажи ми ти как къде и колко пъти се прояви като съвестен гражданин?Щом имаш претенции към полицията,колко пъти и съдейства?Защо си мислиш че можеш да дадеш оценка,на един служител който дори не познаваш(визирам-куче)?За да имаш претенции че си докторант,би следвало да се държиш като такъв.........И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО,УМСТВЕН КАПАЦИТЕТ КАТО ТЕБ,ЩО СИ ГУБИ ВРЕМЕТО ДА КОМУНИКИРА С ПОЛИЦАИ.Ти по примера на гражданското общество,би следвало да опреш до полицаите само когато имаш някъв зор,през останалото време трябва да ги плюеш,ТАКА ЧЕ НЕ МИ ГОВОРИ ЗА ГРАЖДАНСКА СЪВЕСТ,ТАМ КЪДЕТО ДУМАТА ОБЩЕСТВО Е ПРОСТО ФОРМАЛНА................ :!: :!: :!:
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот OR-7 » 12 Мар 2010, 17:13

Определено подкрепям мнението на Хела и бих допълнил, че Министерството на Финансите първо трябва да намери начина/схемата/ как да накара тези получаващите 1000 лв., и осигуряващи се върху 500 лв. да заплащат своите данъци (вкл. и данък здраве - щото то реално е така) върху пълната сума, която получават.

И господин Драйвъров ... това да плюете по хората към които съм убеден, че ще се обърнете за помощ ... не ви прави чест. (Дано не ви застига нужда да се обърнете за помощ към МВР. А ако ви се наложи, първата ви дума трябва да е: ИЗВИНЕТЕ.
Ако се наложи да викате пожарна команда - отново помислете с риск на какво пожарникарите ще гасят вашето имущество. Няма смисъл да изброявам всички видове държавни служители, които СЛУЖАТ на държавата и помагат на българския народ
).
Mess with the best, die like the rest
Изображение
Форумът на Българските военни
Аватар
OR-7
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 22 Авг 2009, 20:06
Местоположение: Бургас, морето, моряците и останалите трудови хора :)

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Хела » 12 Мар 2010, 17:30

Sir Humphrey написа:Хела, това което казва, е логично, но перифразирано означава: "Справедливо е държавните служители да ползват привилегия при здравното осигуряване, защото една част от тях не си върши ефективно работата." (визирам НАП)
Съгласна ли си това перифразиране?

Не изцяло.
Не разбирам защо го определяш като привилегия. Казвам го без да споря с теб, просто наистина недоумявам. Според мен, тази „привилегия”, е един вид примамка и е заложена от началото, като компенсация за ограниченията от статута. Затова и не е редно да се премахва, или ако се направи това, то поне да се приложи друг вид обезщетение за причиненото неудобство.

По тази част :
защото една част от тях не си върши ефективно работата." (визирам НАП)

Еми да!
Всъщност, за мен, цялата тази история е популистка и точно „разделяй и владей”, колкото и да ми е неприятно това клише. Първо лекарите възстанаха, искат си парите, вдигат здравните осигуровки и хората почнаха да негодуват – докторите лоши. Сега пък държавните служители са трън в окото и стават проблем, че им се поемат вноските – айде и те лоши. А за хитреци от сивата икономика, цигани и подобни, положението остава непроменено / и с таксиджиите имаше някъв проблем относно осигуряването им.../ Защото парите не стигат и заради ползването им от голям брой неплащащи. Опитвам се да кажа, че щом се разиграват тези циркове, нека нещата се доведат до края и да се натиснат и тези, които не плащат и изобщо не смятат да го правят! В такъв случай, плащащите ще подкрепЯт правителството и надъхването ще е от полза. И тъй като говорим конкретно за здравните вноски – за да има пари за тези, които си плащат, те не трябва да се ползват от тези, които не плащат, нали? Или и аз съм лоша сега!? Тази тема е чудесен пример за подобно насъскване, но за жалост е изстрел в грешна посока, щото всички плащащи сме в една лодка. Но никак не съм учудена, защото спортът „пре*би другарче” е национален.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта