равноправие за здравното осигуряване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Валентина » 11 Мар 2010, 22:11

BARETATA написа: тези осигуровки , които са явно трън в очите на някои хора , ще решим ли голбално проблема в МВР...

Баретко, не е проблема в осигуровките. Няма нищо лошо те да са еднакви за всички. Нали всички трябва да сме равни пред закона. Проблемът е другаде. В достойното заплащане на всеки труд , в нормалните човешки условия за труд и почивка. И в спазването на закона - от всички, без изключения.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот BARETATA » 11 Мар 2010, 22:15

Ами както при Вас,така и при нас , нещата са "тотална щета" - любима моя фраза ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Lord » 11 Мар 2010, 22:22

driver написа:...Вместо лавинообразно да бъде покачван както осигурителния доход за бизнеса в условия на криза,така и процента,който заплаща бизнеса-държавните служители,...сами да си заплащат осигуровките,което правят всички инициативни и трудолюбиви граждани от българския бизнес...!


Добър вечер, Шишо! Трудноразбираем си и това не е защото си лингвистично неграмотен, а защото си правно неграмотен, но с известно усилие дори и ние /ченгетата/ проумяваме за какво иде реч. Гледам смесил си вода, нафта и бензин и се опитваш да представиш сместа, като хомогенна, което само по себе си е невъзможно и за Сизиф, така че се чувствай разбран и снизходително съжален от редовите държавни, частни и сенчести служители, правещи опит да се осигуряват. :D

driver написа:...Вместо лавинообразно да бъде покачван както осигурителния доход за бизнеса в условия на криза,така и процента,който заплаща бизнеса-държавните служители,към които по нечие благоволение спадат и полицаите...


Шишо, икономиката не ти е силната страна /на мен също, но аз поне не веселя околните с неграмотността си/. По време на криза налозите се свалят, без значение от сферите. Полицаите у нас не са държавни служители по нечиие хрумване/благоволение, а по Конституция, както е и по целия цивилизован свят.

driver написа:... и полицаите сами да си заплащат осигуровките,което правят всички инициативни и трудолюбиви граждани от българския бизнес и такива на наемния труд,а не да се осланят на държавната "хранилка"...

Шишо, мили мой, защо мислиш, че полицаите не са инициативни и трудови хора?!

driver написа:...Така,че-който иска да си протестира,то сбирки ли не беше,то пушения ли не беше,то увещания по медии да повлияят общественото мнение в тяхна полза ли не беше-в държавата пари нема,господа и крайно време беше дори и полицията да почувства това "дередже"!


Ей, циркаджията, ади приключвай с нАучните трудове и лягай, че ми писнА от теб, "докторанте"!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот NANIOX » 11 Мар 2010, 22:23

driver написа:Не очаквам и не храня илюзии някой тук да каже,че съм прав,но ако случайно на този форум попадне някой Гражданин,който е обективен и вижда и сравнява труда на,изчезващата българска техническа интелигенция от една страна и благородната професия на "автоконтрольора" :lol: :lol: от друга ще разбере за какво иде реч!


Слушай учения,ако ти кажа само половината от това каето съм преживял и свършил днес например(щот сега се прибирам от работа),сигурен съм че ще говориш друго,ама за хора като теб,работата в МВР,се свежда единствено и само до автоконтрольора,щот най-вероятно ти пречи спокойно да си нарушаваш правилата,но не, в МВР работят още много хора,чиято работа не се вижда или за да я видиш трябва поне малко да си отвориш очите....................ПРОБЛЕМА НА БЪЛГАРИНА Е,ЧЕ НЕ ИСКА ДА СЕ НАУЧИ ДА СПАЗВА ПРАВИЛАТА И ВИНОВЕН Е ТОЗИ КОЙТО МУ ПРЕЧИ СПОКОЙНО ДА ГИ НАРУШАВА.........Е те това пък е наща работа ,и лично аз не очаквам обич и симпатии.Стига ми като намеря изгубено дете примерно,погледа с който ме гледат родителите му,ама тва ти няма как да го разбереш,щото си зает да пишеш проекти и да мразиш полицаите.........ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот osata » 11 Мар 2010, 22:26

Причината държавните служители да имат някои привилегии в повече от другите служители е, че държавният служител няма право да участва във фирми, няма право на втора работа и др.
Именно по тази причина и при пенсиониране се дават 20 заплати, за да може по някакъв начин да се компенсира това нямане.
На никой не му прави впечатление, че например един лекар, а дори и една мед. сестра могат и работят на 2-3 места, като общите им работни часове на ден пак се падат 8-10 часа. Но те законово имат право на допълнителни доходи.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Lord » 11 Мар 2010, 22:26

Sir Humphrey написа:
driver написа:Не очаквам и не храня илюзии някой тук да каже,че съм прав,


Няма нужда от илюзии, ако не друг, поне аз мисля като теб. Така и не открих логична причина за съществуването на осигурителната привилегия.


За ваша изненада и аз мисля така!
В края на крайщата не бива държавата да е майка или мащеха, според професиите на хората. Всяка работа, щом е законна е в полза на обществото!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот PAOLON » 11 Мар 2010, 22:28

Прочетох всичко и ще се изокам и аз.Мои колеги се пенсионираха и работят в една фирма,с трудов договор и заплата 240-по договор.Реално получават 1400.Една малка подробност ,на тези пари не плащат никакви данъци и осигуровки,а не могат и да ги накарат.Всички държавни служители са лесни,не могат да скрият нищо.И още нещо,в тази фирма всички са така.И всички тези взимат прословутите детски надбавки ,че са им малки заплатите,а бай полицай не ,щот моите деца не са на тази държава.Дянков не ги плаща,а иска от нас .Не са превели здравните осигуровки за децата,които по закон се плащат от държавата.Какво още да ти обясная гусин дривер.Аман от отворковци, искат да вършат нарушения и като ги резнеш реват като саранска мечка-Видите ли полицаите са гадни.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Куче » 11 Мар 2010, 22:30

Lord написа:
driver написа:...Така,че-който иска да си протестира,то сбирки ли не беше,то пушения ли не беше,то увещания по медии да повлияят общественото мнение в тяхна полза ли не беше-в държавата пари нема,господа и крайно време беше дори и полицията да почувства това "дередже"!


Ей, циркаджията, ади приключвай с нАучните трудове и лягай, че ми писнА от теб, "докторанте"!



Чудя ти се на търпението и даже ти завиждам приятел! Как го търпиш ? . Разбирам че всички хора са ценни във форума с мненията си , но тоя......докторант :lol: , отдавна бих го пратил в девети коловоз
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот osata » 11 Мар 2010, 22:31

NANIOX написа: ....................ПРОБЛЕМА НА БЪЛГАРИНА Е,ЧЕ НЕ ИСКА ДА СЕ НАУЧИ ДА СПАЗВА ПРАВИЛАТА И ВИНОВЕН Е ТОЗИ КОЙТО МУ ПРЕЧИ СПОКОЙНО ДА ГИ НАРУШАВА.........

И на driver проблема е същият - изглежда инж. Драйверов не може техничеки да начертае дори и мислено една огромна структура като МВР.
Той е от многото "избиратели" с мнение в държавата, които не виждат по-далеч от носа си и си мислят, че МВР е КАТ, и защото са му отрязали главата за някое нарушение или се е направил на мъж и Гражданин с ПРАВА, и вместо да мине с предупреждение с наглото си и арогантно държание е предизвикал да играе ЗАНН.....
Като му виждам начина на писане тук, си представям как реагира като чуе репликата "Добър ден, полицай ... свидетелство за ...... и другите документи. :mrgreen:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Lord » 11 Мар 2010, 22:31

Обаче, освен подкрепа към Шишо и Хъмфри имам и въпроси:

1. Редно ли е да имат привилегии пилотите, водолазите и куп други професии?
2. Спасявали ли сте живот /без зн. на възраст/? Ако сте - колко живота сте спасили?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта