равноправие за здравното осигуряване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот driver » 11 Мар 2010, 19:26

От доста дълго време насам в българския парламент днес беше лансирана една справедлива и,бих казал-дългоочаквана от обществото идея.Вместо лавинообразно да бъде покачван както осигурителния доход за бизнеса в условия на криза,така и процента,който заплаща бизнеса-държавните служители,към които по нечие благоволение спадат и полицаите сами да си заплащат осигуровките,което правят всички инициативни и трудолюбиви граждани от българския бизнес и такива на наемния труд,а не да се осланят на държавната "хранилка",както вече десетилетия са свикнали(разбирай от данъците на последните,които са гръбнакът на всяко общество).Така,че-който иска да си протестира,то сбирки ли не беше,то пушения ли не беше,то увещания по медии да повлияят общественото мнение в тяхна полза ли не беше-в държавата пари нема,господа и крайно време беше дори и полицията да почувства това "дередже"!
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот BARETATA » 11 Мар 2010, 20:25

Колко си "запознат" ,а моите данъци и такси за кого отиват бе господине.Защо аз да си плащам осигуровките,като служа на Държавата.И всяка стотинка отгоре - ако има такава - се облага ,както трябва.В смисъл нищо не се крие.Темата ти е итересна,но не си познал . И изречението " Аз ти плащам заплатата" - може да го кажеш на шефа си ,не на нас.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот driver » 11 Мар 2010, 21:04

Като служиш ти се заплаща бе,г-н полицай!Мога само да ти кажа,че аз и колегата участваме в разработка в енергетиката,която ще донесе на фирмата,в която работя милиони левове и от което няма да получим нищо повече от заплатата си и за което проектанска организация и фирма ще получи огромна сума. :evil: А тук някой "автоконтрольор" например,чиито багаж стига да направи мръсотия на някой шофьор,който чупи колата си по българските пътища,ще каже,че професията му е благородна :lol: ,че служи на държавата и .т. и т.н. и ще иска да получава същите пари,които вземам аз например,дори и в момента.Айде моля!
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот роня » 11 Мар 2010, 21:12

Не си прав, и дори за секунда не смятам да се аргументирам пред теб! :idea:
роня
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 215
Регистриран на: 24 Сеп 2009, 19:06

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот driver » 11 Мар 2010, 21:19

Не очаквам и не храня илюзии някой тук да каже,че съм прав,но ако случайно на този форум попадне някой Гражданин,който е обективен и вижда и сравнява труда на,изчезващата българска техническа интелигенция от една страна и благородната професия на "автоконтрольора" :lol: :lol: от друга ще разбере за какво иде реч!
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Куче » 11 Мар 2010, 21:20

driver написа:Като служиш ти се заплаща бе,г-н полицай!Мога само да ти кажа,че аз и колегата участваме в разработка в енергетиката,която ще донесе на фирмата,в която работя милиони левове и от което няма да получим нищо повече от заплатата си и за което проектанска организация и фирма ще получи огромна сума. :evil: А тук някой "автоконтрольор" например,чиито багаж стига да направи мръсотия на някой шофьор,който чупи колата си по българските пътища,ще каже,че професията му е благородна :lol: ,че служи на държавата и .т. и т.н. и ще иска да получава същите пари,които вземам аз например,дори и в момента.Айде моля!


Ти си дребна душичка бре човек , личи ти че мразиш полицаите. С тая омраза ще стигнеш до ...дъното
Нямам нищо към теб ,но взе да ми ставаш еднообразен. До сега съм се въздължал да ти отговорям....но мисля че прекали! 8-)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Валентина » 11 Мар 2010, 21:43

driver написа:Не очаквам и не храня илюзии някой тук да каже,че съм прав,но ако случайно на този форум попадне някой Гражданин,който е обективен и вижда и сравнява труда на,изчезващата българска техническа интелигенция от една страна и благородната професия на "автоконтрольора" :lol: :lol: от друга ще разбере за какво иде реч!

Е, ето ме, аз съм "външна", учителка съм и смятам, че мога да правя доста обективни преценки. Ще се въздържа от коментари, защото форумът не място за "войни" и трябва да се придържаме към коректните отношения и добрия тон. Иначе - бих се изказала доста "цветущо" за подобни "мнения" на съмнителни докторанти. Но... не е нужно много, за да се види, че политиката на "Разделяй и владей" работи с пълна сила навсякъде. Жалко за всички, ако й се поддадем.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Sir Humphrey » 11 Мар 2010, 21:45

driver написа:Не очаквам и не храня илюзии някой тук да каже,че съм прав,


Няма нужда от илюзии, ако не друг, поне аз мисля като теб. Така и не открих логична причина за съществуването на осигурителната привилегия.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Валентина » 11 Мар 2010, 21:48

Sir Humphrey написа: Така и не открих логична причина за съществуването на осигурителната привилегия.

Аз също не виждам причини за осигурителни привилегии, но не мисля, че е допустимо да се бълва толкова омраза и негативизъм.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот BARETATA » 11 Мар 2010, 22:04

Така както я караме с тези осигуровки , които са явно трън в очите на някои хора , ще решим ли голбално проблема в МВР.Казвам именно МВР,защото форума е за нас ,тези в МВР , които сме в услуга на Обществото.
Навсякъде има привилегии за служителите на МВР - говоря за Европа и Света - нали все по тях се мерим и по този модел служим.Та само в БГ ,сме най-зле във връзка с това естество.Който не е служил в МВР или няма приятел - познат - роднина - служител на МВР , не знае за какво става въпрос.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта