равноправие за здравното осигуряване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Куче » 12 Мар 2010, 18:16

[quote="OR-7"]Определено подкрепям мнението на Хела и бих допълнил, че Министерството на Финансите първо трябва да намери начина/схемата/ как да накара тези получаващите 1000 лв., и осигуряващи се върху 500 лв. да заплащат своите данъци (вкл. и данък здраве - щото то реално е така) върху пълната сума, която получават.

Да определено се получава така , лично познавам хора които получават над 1000лв заплата а се осигуряват на минималната. Но крайно време е това наистина да се промени. Много лесно може това да се промени само за един ден ,но първо се опипва почвата както се досещате.
Що се отнася до ,driver:
[quote="NANIOX"]

Бих искал,да те помоля да не се обръщаш с обръщения като жалки душички.

Приятел ,това не му е първата обида в този форум за служителите в МВР. Но както виждаш на гражданина с "гражданска съвест" не му пука от това и продължава. Мисля ,че тоя същия гражданин го порязаха отдавна в един друг форум подвизаващ се с друг ник и подиграващ се с полицаите. Както се казва, човека обича да се подиграва ,но като го обидят него ...вдига олелия до небесата. Много добре се вижда кой кого обижда и на кого, колко му е ..."багажа" както докторанта се изразява ;)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Raptor » 12 Мар 2010, 19:39

Защо думата куче трябва да се възприема като негативна, срамна или обидна?
Аз обичам животните, наречени кучета и като служител по думата куче, разбирам служебно куче. Те обикновено са красиви животни от породата немска/източноевропейска овчарка. При отглеждането и дресировката се създава силна двустранна емоционална връзка дори и при домашните любимци. По тази причина не отглеждам ново домашно животно, защото не искам отново да преживявам момента на "раздялата" - те просто живеят много по-кратко от нас, хората.

Колкото до темата - равноправие за здравното осигуряване - смятам, че няма никакво равноправие и това, че съм напълно осигурен като държавен служител с нищо не ми е помогнало до момента и едва ли ще имам полза от това и за в бъдеще. Дори напротив - от задължително събираните от мен средства са се възползвали много други, а когато на мен ми се наложи нещо по-скъпо, си го платих от джоба защото НЗОК не го е включило в списъка със здравни услуги за заплащане. И всичко си беше законно и парадоксално - аз съм здравно осигурен /и то на сравнително висока вноска/, но трябва да си платя!
Предпочитам някаква система на лично здравно застраховане със задължителен и пожелателен елемент.
Ако вноските ми бяха лични, щяха да стигнат за 6-7 заплащания, като това, което извадих от джоба си!
Ако не стигаха, щеше да се наложи да доплатя, но поне нямаше да е такава солидна и непредвидена сума.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот Куче » 12 Мар 2010, 19:55

Raptor написа:Защо думата куче трябва да се възприема като негативна, срамна или обидна?
Аз обичам животните, наречени кучета и като служител по думата куче, разбирам служебно куче. Те обикновено са красиви животни от породата немска/източноевропейска овчарка. При отглеждането и дресировката се създава силна двустранна емоционална връзка дори и при домашните любимци. По тази причина не отглеждам ново домашно животно, защото не искам отново да преживявам момента на "раздялата" - те просто живеят много по-кратко от нас, хората.

Колкото до темата - равноправие за здравното осигуряване - смятам, че няма никакво равноправие и това, че съм напълно осигурен като държавен служител с нищо не ми е помогнало до момента и едва ли ще имам полза от това и за в бъдеще. Дори напротив - от задължително събираните от мен средства са се възползвали много други, а когато на мен ми се наложи нещо по-скъпо, си го платих от джоба защото НЗОК не го е включило в списъка със здравни услуги за заплащане. И всичко си беше законно и парадоксално - аз съм здравно осигурен /и то на сравнително висока вноска/, но трябва да си платя!
Предпочитам някаква система на лично здравно застраховане със задължителен и пожелателен елемент.
Ако вноските ми бяха лични, щяха да стигнат за 6-7 заплащания, като това, което извадих от джоба си!
Ако не стигаха, щеше да се наложи да доплатя, но поне нямаше да е такава солидна и непредвидена сума.


Аз съм на същото мнение Raptor , че няма равноправие и на мен не е помогнало с нищо че съм държавен служител и съм осигурен. Та камо ли да говоря за в бъдеще. Наложи се по-скъпо лекарство да използвам и си го платих сам.
Що се отнася за кучетата....рискуваш да обидиш driver.... :lol:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот NANIOX » 12 Мар 2010, 20:54

Ако driver,ни оприличава с кучета,всъщност ни прави комплимент,аз поне го знам от опит............ ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот osata » 12 Мар 2010, 21:33

osata написа:
PAOLON написа:.....Мои колеги се пенсионираха и работят в една фирма,с трудов договор и заплата 240-по договор.Реално получават 1400.Една малка подробност ,на тези пари не плащат никакви данъци и осигуровки,а не могат и да ги накарат.Всички държавни служители са лесни,не могат да скрият нищо.И още нещо,в тази фирма всички са така.И всички тези взимат прословутите детски надбавки ,че са им малки заплатите,а бай полицай не ,щот моите деца не са на тази държава.....


Ей това мнение много ми хареса - driver - на колко пари те осигуряват ако не е тайна и това ли ти е заплатата???


Странно, не искаш да отговориш.
Може би не желаеш да излъжеш?
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот NANIOX » 12 Мар 2010, 21:36

И аз чакам да ми отговори,за да го подхвана както аз си знам.............. :evil:
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: равноправие за здравното осигуряване

Мнениеот osata » 12 Мар 2010, 21:47

Те такива жалки злобни душици или фитилджии, които се кефят да се регистрират във форум на определена група или гилдия хора и да дразнят и да се кефят на това ( защото психологически погледнато живота им е жалък ) са често срещани сред стресираното население в държавата ни. За съжаление тези хора получават удовлетворение и удоволствие от живота като избиват комплекси и дразнят други хора - те нямат смелостта да правят същото очи в очи, но 21-век и технологиите позволяват на такива хора да се чувстват по начин, който не е и 5% от тяхното "аз".
За тях т.н. градивна критика или обоснована критика не важи - тяхното "собствено обяснение" се позовава на моментна гледка или случка, и същите обвързват всичко подобно под един знаменател.
Пример - ако днес наложим БАН на driver, той почти всеки ден прави опит да влезе във форума, но иначе за него този форум е малка подробност. Особеното в неговите случаи е, че не бива изгонван едновременно в няколко форума, а полето му на изява се редува из интернет пространството.
Всъщност, какво прави човек, изобщо неразбираш дадена материя, без елементарни познания в областта във форум, където изпъква с "глупавите си и необосновани" твърдения и "новини" цитиране в различни интернет сайтове?
Нищо лично driver - ама вземи се стегни и бъди мъж в живота и то в областите, в които смяташ, че си силен. Бъди мъж!!!
Темата е изчерпана!
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Предишна

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron