Какъв е смисълът от „Facebook“...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот osata » 07 Окт 2012, 23:03

Преди известно време обяснявах на едни колеги как да си свършат работата с едно лице, за което търсеха информация къде е ходил, с кого се е срещал и т.н. Светнах ги още на другия ден - жена му (или нещо от тоя род) дето идат качва снимки, то хотел, то заведение, то..... и щото е "фръцла" показва всичко в интернет, и щото иска да има 4000 приятели дава приятелство наред. Та тогава открих думите "оперативен профил" във Фейсбук (още ги няма в речника, ама съм писал мейл да ги включат).
За по-отворковците обаче трябва по-хард "оперативен профил". Крадени снимки от нета на някоя мадама (желателно българка от съседен профил :))) ), обезателно преработени и сейвнати наново (има елементарна онлайн програма при която намира всяка снимка дали я има публикувана някъде другаде в нета, но ако е преоразмерена например няма как да ви хване), ако обекта в мн печен и не дава приятелство наред,първо трябва да се сдобиете с такова с приятелите му ( повечето фейсбук потребители дават достъп до информацията си на приятели и техните приятели ) и т.н. .... няма да пиша повече, че иначе няма да ми купувате книгата :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот osata » 07 Окт 2012, 23:06

А отделно в личен план - Фейсбук е кофти нещо.
Повечето "Казанови" са силно притеснени от това, че половинките им качват общи снимки и така приятелите на половинките им може да ги познават по физиономия, и докато се кискат в някое заведение с някоя мадама да се окаже, че сервитьорката или чичкото с мустаците на съседната маса са приятели "по стена" във фейса с жена му и.... да има ЛС . ;)

Ама пък си е голям "клюкарник", виждаш и научаваш кой, какво....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Валентина » 08 Окт 2012, 01:13

:!: :!: :!: Някой те наблюдава :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Изображение
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот barut » 09 Окт 2012, 11:06

Валентина написа: :!: :!: :!: Някой те наблюдава :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Изображение


Така си е Вили.Но освен ,че наблюдава понякога се получава и това по -долу


Изображение

Наскоро едно приятелче заради спретнат от него колаж http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 9132_n.jpg ,бе с временно ограничение
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот barut » 09 Окт 2012, 11:22

m-r_Vekilski написа:Немам спомен , да съм се буквоизливал по тая тема, ама ако съм...сигурно ще се дублирам .
Евала прайм на Барута, право у десетката , между рогите....те това е Фейсо...., ама паяко го немаааааааааааааа, що ли?
Са да питам, тоя по горе(Марк Зукърбърг ), ли е кокорбашията на тая мрежа, щото и аз имам регистрация,с непълни данни там, мисля да кандидатствам у Гинес-О ;) вервам , че съм единственият който има само един приятел там...и той с менте профил :lol:
Искам подкрепата ви , па ако лапна някоя кинта...ще ви почерпя у КухиятЪ крак :lol:

Майоре сорка но няма да те огрее да лапнеш някоя кинта .Има доста кандидати с фалш профил .На туй отгоре нямат и един человек за приятел. :P
Та поводи за почерпка винаги може да се намерят.Ей на у фейса се носи слуха ,че ще вдигнат заплатките на всички с...ъ 10%.Какво ще кажеш да ги полеем у кръчмето предварително? ;)Черпнята е от мен .
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот m-r_Vekilski » 09 Окт 2012, 17:00

barut написа:
Та поводи за почерпка винаги може да се намерят.Ей на у фейса се носи слуха ,че ще вдигнат заплатките на всички с...ъ 10%.Какво ще кажеш да ги полеем у кръчмето предварително? ;)Черпнята е от мен .

Нема проблема, ще пием за твоята нова заплатка, ама я клюкай сега , кво се носи из фейсо за моята пенЦия...щото и аз искам да имам повод за почерпка ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот barut » 09 Окт 2012, 17:59

m-r_Vekilski написа:
barut написа:
Та поводи за почерпка винаги може да се намерят.Ей на у фейса се носи слуха ,че ще вдигнат заплатките на всички с...ъ 10%.Какво ще кажеш да ги полеем у кръчмето предварително? ;)Черпнята е от мен .

Нема проблема, ще пием за твоята нова заплатка, ама я клюкай сега , кво се носи из фейсо за моята пенЦия...щото и аз искам да имам повод за почерпка ;)

Майоре объркал си влака .От седем години съм в пенсия ,но пак ще имам повод да черпя .А у клюкарника казуват ,че при всички положение твоята пенЦия няма да е като моята.Аз взимам тавана, щото бях началник.А ако падне он ,ще взимам още по -голяма .Изображение за пенЦионерите и бъдещи такива.
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Валентина » 09 Окт 2012, 22:56

m-r_Vekilski написа: ама я клюкай сега , кво се носи из фейсо за моята пенЦия...щото и аз искам да имам повод за почерпка ;)

K'во се чудиш бре, майоре? Нали ти казаха по БТВ-то, че ще ти вдигнат пенЦията... първоаприлски... :lol: :lol: :lol: Ха наздраве по тоя повод и ела у кръчмето да почерпиш :mrgreen:
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Lord » 17 Окт 2012, 13:52

Отегчителният Фейсбук

Фейсбук вече има един милиард членове. Платформата отдавна прелива от информация, интересът към която все повече спада. Баналностите вземат връх и се превръщат в един вид терор.

Идеята със споделянето всъщност изобщо не е лоша. Именно това понятие е като че ли знаково за кохортата млади хора, определяни като "поколението Фейсбук". Изследванията и статистиките представят образа на симпатична и изпълнена с чувство за отговорност група младежи, които не биха искали да стават непременно шефове, а биха предпочели да работят в екип, на които не им трябва собствена кола и използват т.нар. каршеринг, а вместо да си купуват дрехи, разменят своите с тези на приятелите си.

От обещанията до реалността

Това е реакцията от нарастващата сложност на заобикалящата ни действителност - когато вече не можем да разберем света, можем поне да си поделим колите, да направим добро на природата и от чужди да си станем близки в рамките на копнежа по Ние. Всеки може да сподели или да заеме всичко, но все пак става дума за общност, макар и хлабава.

Нещо подобно обещаваше и Фейсбук, макар и в нематериалната сфера, под мотото "Сподели живота си и той ще стане по-интензивен". Тъй като на колкото повече хора демонстрираш щастието си, толкова по-голямо ставало то. И обратното - благодарение на глобалното съчувствие може да се изведе и другата зависимост: колкото повече хора видят нещастието ти, толкова по-малко става то.

Отегчението взема връх

Междувременно обаче споделянето се е превърнало в терор - животът на другите ни бомбардира ежедневно. Чрез новите функции може вече да се надзърта не само в писанията на приятелите, но и в тези на техните приятели, че и на приятелите на техните приятели. Резултатът от всичко това - вълната от скука, заляла платформата.

Засищането от споделените преживявания, лавината от информации, съдържания, статуси, линкове и снимки. Сбръчкани новородени, които не познаваш, не познаваш нито родителите им, нито поздравяващите ги приятели, се редуват с ваканционните снимки на напълно непознати хора и в крайна сметка изглеждат нищожни, ако не изнервящи.

Това, което е останало от Фейсбук, са юзъри в почти коматозно състояние. Те се опитват да се проврат през масата от данни, поздравяват автоматично за рождения ден някой далечен познат и много рядко мързеливо натискат "Харесва ми" заради някого, на когото дължат услуга. Това, което е останало от Фейсбук, е празнота. Както и копнежът, но този път не към Ние, а към Аз. Заситеният юзър иска отново да събере споделеното, иска отново да се чувства центриран и приземен.

А вие обсебени ли сте от Фейсбук? Участвайте в анкетата ни ТУК: http://dariknews.bg/poll.php?category_i ... est_no=486

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=979592


И понеже не знам дали анкетата ще е активна в следващите дни, копирам резултатите към момента:



Резултати: Обсебени ли сте от Фейсбук?

Да, влизам всеки ден 19.05%


Използвам го като източник на информация 9.52%


Фейсбук е връзката ми с приятели от чужбина 2.38%


Използвам го, за да следя бившия/бившата 2.38%


Влизам заради Фейсбук игрите 0%


Влизам, когато ми е скучно 7.14%


Вече не го използвам толкова често 11.9%


Почти не го използвам 14.29%


Не, нямам Фейсбук профил 33.33%
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот barut » 17 Окт 2012, 17:37

Отегчителният Фейсбук бля бял бял.На вкус и на цвет, тавариши-нет! Толкова по статията .Относно анкетата благодаря ти Лорд ,че си я постнал .След като гласувах , резултатите към 17:25 в % са

Да, влизам всеки ден 30.58%

Използвам го като източник на информация 5.79%

Фейсбук е връзката ми с приятели от чужбина 4.96%

Използвам го, за да следя бившия/бившата 0.83%

Влизам заради Фейсбук игрите 0.83%

Влизам, когато ми е скучно 6.61%

Вече не го използвам толкова често 9.92%

Почти не го използвам 13.22%

Не, нямам Фейсбук профил 27.27%
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта

cron