Какъв е смисълът от „Facebook“...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Матейко » 04 Сеп 2012, 06:22

Зейфод написа:
Матейко написа:
Зейфод написа:
Матейко написа:А кой е Марк Цукерберг? :)


Нямам нищо против да не се ползва фейсбук , дори да не знаят за него , но да не може да използваш чичко гугъл , това не мога да го проумея :shock:


А кой е чичко гугъл? Баси, какви хора познавате! Аз знам само Пешо, Ташо, Гошо и чичко Митко. :oops:


Никак не съм изненадан от познатите ти ;)


Ами ако ти кажа, че това всъщност са ми приятели от Фейсбук, ще нарасне ли неимоверно стойността им? :)
Матейко
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 326
Регистриран на: 04 Авг 2011, 21:35

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Зейфод » 04 Сеп 2012, 17:25

Извинявам се на модераторите за оспамването на темата , ако имаше бутон и сам бих си изтрил офтопиците !
Матейко бъди жив и здрав ;)
Зейфод
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 30 Авг 2011, 22:41

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Матейко » 04 Сеп 2012, 18:05

Почвам да си мисля, че от фейсбук може и да има смисъл. За малко влязох в темата за него и съзрях интересни думи. Ай, бягам да питам чичко Митко като какво е "офтопик". Да си жив и здрав, Зейфод и поздрави Дъглас Адамс! :)
Матейко
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 326
Регистриран на: 04 Авг 2011, 21:35

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Lord » 04 Сеп 2012, 19:46

Да го таковам и фейс, ще се окаже че съм грешил за него. Полезен ще излезе, е - на:

Зейфод написа:Матейко бъди жив и здрав ;)


Матейко написа: Да си жив и здрав, Зейфод и поздрави Дъглас Адамс! :)


Ей тия двамата се сприятелиха дори и в темата за него, а какво ли ще е ако се срещнат там?! ;) Може би дори и ще започнат да се ръчкат /квото и да значи това/! :P :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Lord » 22 Сеп 2012, 13:42

Безредици в Холандия заради покана за рожден ден във Facebook


Холандската полиция за борба с безредиците се намеси снощи в Харен, за да удържи няколко хиляди души, отзовали се на покана за рожден ден на 16-годишно момиче, пусната във Facebook.
Положението излезе от контрол, предаде агенция АНП, като цитира журналисти, според които на партито в 18-хилядното градче се събрала многохилядна тълпа.
Холандската обществена телевизия съобщи, че на "събитието" сa дошли между 3000 и 4000 души, повечето младежи, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.

Полицията оградила улицата, където живее рожденичката. В настъпилия "хаос" няколко души били ранени.
Купонджиите хвърляли по полицаите бутилки, камъни, саксии и други предмети.
Повредени били коли, мотоциклети и огради на къщи, изтръгнати били улични лампи и табели.

Полицията е задържала четирима души и е заснела събирането с цел евентуално повдигане на обвинения.

Самата девойка, която поканила чрез Facebook у дома няколко приятели за 16-ия си рожден ден, съвсем случайно забравила да обяви поканата за частна.
Повече от 20 000 души изявили желание да участват в събитието.
Били създадени и няколко сайта, посветени на вечерта, наречена "Project X Haren" – намек за американския филм "Projet X" за подобна вечер, организирана от три тийнейджърки, която също излиза от контрол.

Това не е първото празненство, организирано чрез Facebook, което прераства в безредици.
През август в Германия на празник, организиран от 15-годишни близнаци, се събраха повече от 350 души, които предизвикаха големи поразии.


http://dnes.dir.bg/news/holandia-rozhde ... k-12042923
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот barut » 22 Сеп 2012, 15:23

Facebook съобщи, че блокира функцията за разпознаване на лица в страните от ЕС. Решението бе взето след критики от държавни регулаторни органи и защитници на личните данни. >http://economymagazine.bg/news/10493/1/1/facebook-blokira-razpoznavaneto-na-lica-za-ES.html
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот barut » 04 Окт 2012, 16:51

Facebook прехвърли прага от един милиард активни потребители, обяви на личната си страница нейният президент и главен изпълнителен директор Марк Зукърбърг
http://www.facebook.com/zuck?fref=ts
Изображение
Потребителите на Facebook са генерирали общо 1.13 трилиона "харесвания". Те са качили 219 млрд. снимки в социалната мрежа и са регистрирали 17 млрд. "чеквания" от определени географски места.

"Ако четете това: Благодаря ви, че дадохте честта на мен и моя малък екип да ви служим", написа Зукърбърг в своя официален Facebook профил.

"Да помагаш на милиард души да комуникират е изумително, смиряващо и без съмнение е гордостта на живота ми", допълва основателят на социалната мрежа.

Компанията публикува и документ с различни статистики за използването на Facebook от основаването му през 2004 г. насам.

От него става ясно, че над 600 млн. души влизат във Facebook от мобилни устройства. Това е ръст от 48 млн. души само от юни т.г. насам.

От самото начало на социалната мрежа досега са сключени общо 140.3 млрд. приятелства, се посочва още в официалната статистика на Facebook.

И докато 1 млрд. редовни потребители определено е впечатляващо, Зукърбърг и неговият "малък екип" не планират да намаляват темповете на развитие. Те виждат големи пазари, които все още не са оползотворени.

Данните на Facebook показват, че 44.97% от потребителите й са в Северна Америка. Малко над 42% са в Австралия и Океания, а близо 34% - в Южна Америка. Едва 29.96% от активните потребители са от Европа.

За сметка на това само 6.68% от потребителите на Facebook са от Азия и едва 5.15% - в Африка. Това са два от регионите, където социалната мрежа смята да се фокусира и да увеличи интереса на хората там.

Facebook не възнамерява да поставя чак такъв фокус на броя активни потребители занапред, допълва онлайн изданието TheNextWeb. За сметка на това ще търси начини да накара хората по-често да проверяват своите профили.
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2012/1 ... trebiteli/


и видеото което е постнато към изказването на Марк Зукърбърг и в страницата на Фейса -,,Нещата които ни свързват''
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот barut » 06 Окт 2012, 18:01

Изображение
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот m-r_Vekilski » 06 Окт 2012, 21:37

Немам спомен , да съм се буквоизливал по тая тема, ама ако съм...сигурно ще се дублирам .
Евала прайм на Барута, право у десетката , между рогите....те това е Фейсо...., ама паяко го немаааааааааааааа, що ли?
Са да питам, тоя по горе(Марк Зукърбърг ), ли е кокорбашията на тая мрежа, щото и аз имам регистрация,с непълни данни там, мисля да кандидатствам у Гинес-О ;) вервам , че съм единственият който има само един приятел там...и той с менте профил :lol:
Искам подкрепата ви , па ако лапна някоя кинта...ще ви почерпя у КухиятЪ крак :lol:
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Какъв е смисълът от „Facebook“...

Мнениеот Кошмар1 » 07 Окт 2012, 16:36

Напоследък си мисля, че изобщо и въобще от интернет има смисъл, ако си студенти и се ровиш да търсиш материали и т.н. Иначе нито от фейса, нито от некви си форуми, нито о т блогове има смисъл. Ама никакъв смисъл. Изобщо няма смисъл. :P Аз са отписъх оттам. Мислех отново да си върна профила, но не ми се занимава изобщо.
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта