БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот avitohol » 20 Фев 2010, 21:21

Хаха, Кошмарче, отново завъртя някъкъв невероятен гювеч от мнения , чужди и свои. Добре , че след третото прочитане успях да ти хвана смисъла- да, СЪГЛАСЕН СЪМ ЧЕ написаното и особено болдваното от тебе е жалък пасквил с манипулативни цели. Буди единствено отврат.Това не е апостолския, непринуден и автентичен стил на Дякона. Жалките "троянски коне" не се умориха да цапат светинята ни. Поклон доземи пред Дякона! Докато пазим чистия спомен за него, ще живеят и българският Дух, и българската Свобода. Това го знаят всички- и наши, и чужди.

И тъй като срещу нас чуждите водят открита война, ето днешния им удар:

Вчера в сутрешно предаване по BTV Андрей Райчев, по пуловер и сако, небрежно елегантно ни „каза”, че Васил Левски е бил с „отклонено поведение”, защото откраднал коня на вуйчо си, след което избягал с него и го продал, което било все едно днес да откраднеш Мерцедес и да го продадеш, така че „момчета” като Левски и Ботев, Стамболов, с „отклонено” поведение, при други обстоятелства можели да станат и престъпници.
Вместо това сина (момчето) на Баба Куна и момчето на Бай Петко (както Райчев нарече Левски и Ботев) взели та станали революционери. Случайно най-вероятно. Иначе те, според Райчев, са си били готови престъпници, с девиантно поведение. А Ботев, между другото, даже отвлякъл цял австрийски параход. Т.е. все едно самолет, според аналогията на Райчев....Та се връщам на думите на Апостола, където той отрежда равно пред закона място в новото отечество на българи, турци евреи и пр.....
Не, не искат те да са равни с нас, Апостоле, тези АНдрей Венцел-Райчевци къде ти....искат да се най отгоре! Старата приказка за онзи, дето го пуснали на одъра, а той се качил на печката .
Но...времето им изтича, защото беше казано отколе:

КОЙТО КАЗВА ИСТИНАТА БОГ ВИЖДА, И КОЙТО КАЗВА ЛЪЖА, БОГ ПАК ВИЖДА. :?
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот avitohol » 20 Фев 2010, 22:00

НА ЛЕВСКИ

Ако ни гледаш днес -
не ни презирай,
че свободата си
за хляб продаваме.
Че давим съвестта си в грях
и в бира,
и че безволието си прощаваме.


Не ни презирай.
Само съжали ни.
Самоубили сме се от презиране...
ТИ СИ ЖИВЯЛ.
И днес живееш, сине.
А ние
още в люлките умираме.


© Румяна Веселинова Фалк
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот КОШМАР » 20 Фев 2010, 23:36

Здравей авито. Моят пасаж е само първия, оттам нататък всичко е копи-пейст. Искаш да кажеш, че това което са казали, че писмото е лъжа и измама не е вярно? Аман от дрънканици и простотии. Все едно. Още от едно време помня за такова писмо, но със сигурност ще направя нещо по въпроса, за да се спрат каквито и да е манипулации. Всъщност това наистина може да стане голям въпрос, защото си струва всички противоречия да излезнат на бял свят, а не някои да говорят едно, други-друго и хората да влизат в непристойна полемика. Излишно е.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот SFS » 20 Фев 2010, 23:44

Аз искам да сме равни пред законите и условията да са еднакви за всички за да се съревноваваме пред Неговото име...та ако ще и най презирания от вас циганин да е най отгоре ни...щом може и зане то то е с Негово благоволение.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот КОШМАР » 21 Фев 2010, 10:38

ДО В С И Ч К И !!!

В знак на преклонение пред една личност, която на 19 февруари 1873 година намира смъртта си на бесилото в гр. София и се нарича ВАСИЛ ИВАНОВ КУНЧЕВ - ЛЕВСКИ, пуснах неговото "Предсмъртно писмо". На практика се оказа, че то не е негово. ИСКАМ ДА ЗНАМ, защо в днешна България има хора, които търсят сензация и се гаврят с подобни личности и не им се търси отговорвност. Ето нещо, което намерих в интернет:

"Най- фрапиращият случай, досега, за мене е прочитането в „Шоуто на Слави“ на „Предсмъртното писмо на Васил Левски“ и представянето му като истинско и автентично, и то навръх националния празник 3-ти март. Въпреки отправените призиви, към Слави, включително собственоръчно написано от мен писмо, да излезе и признае грешката която е допуснал, той не го направи, което само може да доведе до подозрения в преднамереност и търсене на определен ефект и облаги."

За мен подобен род сензация и най-вече пасквил е НЕДОПУСТИМ!!! Защо хората са способни на подобен род унижения и за чия сметка!!! Лично аз НЕ гледам Слави Трифонов, нито пък съм чула за този случай, но вчера разбрах за това от Интернет. Не мислите ли, че подобен род действие е знак на всякакво морално падение. До кога в Република България ще бъдат толерирани хора като Слави Трифонов??? Всъщност на какво да вярвам вече??? Ако това писмо наистина излиза от предаването на Слави и неговите сценаристи, то би трябвало да се потърси отговорност и лично те да отрекат всякаква идентичност с Левски. Подобни вманиачавания едва ли са добре дошли в България. Всеки дръзнал да опетни име на герой излиза извън пределите на каквато и да е култура и е знак на липса на такава. Вярвам обаче, че въпреки подобни лъжи и манипулации, народа няма да се отрече от тази Светла и достойна личност, съществувала по времето на тъмно робство, просъществувало пет века в нашата страна. ИСКАМ ДА ЗНАМ ИСТИНАТА, КОЯТО ТРЯБВА ДА СЕ ОБЯВИ ПРЕД ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ!!!

Поклон пред паметта на Васил Левски!!!
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот avitohol » 21 Фев 2010, 21:51

SFS написа:Аз искам да сме равни пред законите и условията да са еднакви за всички за да се съревноваваме пред Неговото име.../ а кое е то, няма ли най сетне да удовлетнориш нас неверниците като МУ го оповестиш, о най блаженний сред верующите/та ако ще и най презирания от вас циганин да е най отгоре ни...щом може и зане то то е с Негово благоволение.

Щом искаш най презрения да води....ясно е накъде искаш да те водят. Ами ....може би си на точното място , опитай се да ги убедш да изберат някой индианец. Въпреки чувството на възхищение което питая към тях нещо ме съмнява дали ще те чуе някой, освен от Live. Най много да ти бият печата ....по добре недей.
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот Добро Утро » 21 Фев 2010, 22:06

.....Постовете на 100тчо в повечето случай са като сапунени мехурчета от далече са цветни и бляскат,но може и с пръст да ги пукнеш. Добре заучени фрази от кухи думи които заобикалят една и съща теза всеки път. ;) ;)
Аватар
Добро Утро
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 417
Регистриран на: 02 Окт 2009, 21:37

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Фев 2010, 23:25

Надявам се новите собственици на bTV да разкарат от ефир недоразумението С.Т.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот osata » 21 Фев 2010, 23:31

Sir Humphrey написа:Надявам се новите собственици на bTV да разкарат от ефир недоразумението С.Т.


Макар и с вече поизхабено и изтъркано шоу, не може да не се признае, че Слави е "легенда" на ТВ шоубизнеса в България. И ако случайно го изгонят от Бтв, веднага ще бъде приет в конкурентната ТВ.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот SFS » 22 Фев 2010, 00:05

avitohol написа:
SFS написа:Аз искам да сме равни пред законите и условията да са еднакви за всички за да се съревноваваме пред Неговото име.../ а кое е то, няма ли най сетне да удовлетнориш нас неверниците като МУ го оповестиш, о най блаженний сред верующите/та ако ще и най презирания от вас циганин да е най отгоре ни...щом може и зане то то е с Негово благоволение.

Щом искаш най презрения да води....ясно е накъде искаш да те водят. Ами ....може би си на точното място , опитай се да ги убедш да изберат някой индианец. Въпреки чувството на възхищение което питая към тях нещо ме съмнява дали ще те чуе някой, освен от Live. Най много да ти бият печата ....по добре недей.



Писах за най презряния от вас...а това е разлино от мен...
В САЩ президента е черен а в Канада гобернаторката също...вече не си бием негрите...сега на мода е фразата, че си ги поставяме за да заблудим още повече пролетариата :lol:
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 госта