БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот малкия » 17 Фев 2010, 02:16

Да се катеря по стълба ли?
Приятелю, определено някои неща не са ти ясни.
Живот и здраве, ще ти се изяснят.
Къде да "сантименталнича" няма да определяш ти. Нито какво да правя с главата си - все още си е моя, нали разбираш... :D
А за прекрояването на песента... Да кажа пак, че някои обстоятелства около създаването на тая песен са ми познати. Ти нямаш връзка с нея. И ако някой я е прекроил специално за теб, сбъркал е - това се опитах да кажа. Дано си разбрал. Ако не си - за твоя сметка си е...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот SFS » 17 Фев 2010, 17:55

ами разкажи да чуем историята...защото ще ти разкажа една, която не ти е известна но е свързана много с тази песен..
След атентата 1925 година, моя дядо е заловен от Ванчо и неговите хора и е обесен заедно с дядото на Влаго Донков - кучето и бащата на единджелатин през 44 година Георги Папалезов, под чийто протекции сред Янковите хора са намъкнато в МВР, настоящите другари, които ще си получат заслуженото. Човека който ритва трупчето на обесените, е дядо на един човек, който в момента е в Чикаго и те познава при всички положения. По стечения на обстоятелства с този човек съм в контакт и той не е мой враг. Вражество по наскледство не се предава, освен ако не си комунист, роден не от майка ти а от знамето и дръжката на партията ти.
Хайде сега разкажи за песента...може да научим някои още по интересни работи за пъзела.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот малкия » 17 Фев 2010, 18:24

В случая с песента не става дума за Ванчо Михайлов или хората му.
По-скоро иде реч за малко по-нови времена 1946-48.
За останалото се сещайте от текста - писах вече, че не съм срещал човека отдавна, не зная жив ли е, а и да е, не ме е упълномощавал да говоря от негово име. Което е имал да каже - казал го е с текста. И го е казал достатъчно силно и точно.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот SFS » 17 Фев 2010, 20:23

Излезна накаква легенда за Иван Контуров...но нещата свързани с Иван Гоцев, съответно с ДС и легендите на соц. реализма с неговите приятели в историческите среди в кръга Гоце и Божидар Димитро---водят към Македония и тяхното разбиране за този въпрос и правдите за неговото решение с предателската си политика след 46 година от техните учители...
Е, няма нещо което да не са оцапали тия престъпници.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот Валентина » 17 Фев 2010, 20:53

А аз си мислех, че тук ще пишем само за България... И за това, защо трябва да се гордеем, че сме българи. Какво се оказва обаче... И тук - пак Стони... Дори и в тази тема... Предлагам да направим нова тема "СТОНИ ЗАВИНАГИ"... и там да си пише той на воля, заедно с всички, имащи желание да спорят с него.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот Lord » 17 Фев 2010, 21:47

Темата е за България! Македония винаги е била и ще бъда част от тази тема:



Да продължим по темата, ако обичате! Та за България...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот КОШМАР » 19 Фев 2010, 21:35

Из цикъла "България"

Йонка Христова


Какво да ти завещая, сине?
Нищо на този свят нямам
освен неистовата ми обич
към тази шепа България -
опустошена, ограбена,
продадена и предадена.
Сънищата си ще ти дам, сине,
да те спохождат през нощите:
Кръстова гора и връх Вола,
Батак и кървавото кладенче.
Какъв завет да ти оставя, сине?
Не вярвай , като ти казват,
че ти си по европеец,
ако се отречеш от буквите,
от корена си и от вярата.
Не вярвай, че "Аз съм българче"
ще те препъне по пътя ти,
защото било началото
на някакъв национализъм.
Но най - вече не вярвай, сине,
почнат ли да ти разправят
за нечие чуждо присъствие.
Защото съм те заклела -
не знам за добро ли, за зло ли -
на Самуил в слепите войни,
в бесилото на Апостола,
в първата пушка в Копривщица
и в името на Княгинята.
Орисах те, сине, с носталгия.
Цял живот болен да ходиш
по тази шепа България
и да не млъква в душата ти
песента на родопските чанове.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот КОШМАР » 19 Фев 2010, 22:30

Чудих се къде да пусна всичко това, и реших да е тук, защото Неговото име винаги ще бъде ведно с България.

Ето го предсмъртното писмо на Васил Левски. Мен лично много ме впечатли с това, че 137 години по-късно, все още е актуално...

Байовци,

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения. Но с моята кончина не свървшва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни. Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни. Аз не веднъж съм ви казвал: ” Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”. Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не тя с това започва. Нашето драгоценно отечество, ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи. Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана. Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни. Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си. Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни, и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава. На такива аз съм им писал и преди” Днес е момента да си купите живот, които сега се продава, утре не и милиони да давате” Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечествното ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят. За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно Смърт , смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни. За тези, които под булото на родолюбието, градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. Това е което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край. Бъдете силни братя и не щадете силите ,нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви други му, нито пък ще позволи да потънат в забвение. И не забравяйте - Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.
----------------
http://web.orbitel.bg/willow/levski/
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот slaron » 20 Фев 2010, 01:08

Кошмарче, както винаги се представи много силно и стилно! :!: Моите уважения!
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ !!!

Мнениеот КОШМАР » 20 Фев 2010, 20:42

Става въпрос за Предсмъртното писмо на Левски. Едва ли имам нужда някой да ме убеждава, че Левски е велик,надскочил времето,в което се е родил. Ето ви нещо, което ме удари като гръм, прочетено днес в интернет. Замислете се, но аз това няма да го оставя така. Говоря съвсем сериозно, защото каквото и да е, нямам намерение да се кипази едно име, нито си мисля, че ще се окипази от някой, който ползва Дякона за камуфлаж. Всичко по-долу е копирано от един сайт. Прочетете и ако искате да коментираме. Лично аз пуснах писмото на няколко места, от човешка гледна точка. Но със сигурност ще направя голям въпрос.
------
"За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа..."-цитат!Бре , да му се не види,ами то Левски пише и говори горе-долу като професор Андрей Пантев,или още по-добре като "световноизвестния" професор Юлиан Вучков!!!Кой,кога и къде е публикувал въпросното писмо???Къде се съхранява сега оригинала на писмото??? Защото ,макар и да е имитиран стила на Левски,силно намирисва на съвременна мистификация(разбирай фалшификация)!Засрамете се и не влизайте с калните си обувки в храма за всеки българин ,наречен "Левски"!Не политиканствайте и не се ползвайте от святото му име за политическите си игрички!Срам,срам за вас!
-
Сега не е момента да давам гластност на Троловете нито да им обръщам внимание.
Това, което се случи днес и фактът, че съм в София на 19 Февруари допринесе да се разровя из старите си писания и да публикувам отново това писмо. Дори да е смъртно, предсмъртно, послесмъртно или каквото и да е ДУМИТЕ му са това, което има нечовешки смисъл.
Накой беше коментирал, че това писмо трябва да се публикува всеки месец на първа страница във вестника. Колко е вярно.
По времето на Левски да изповядваш идеята за свобода е било забранено и наказвано със смърт, но въпреки това Идеята е имала последователи сред всички истински българи с риска за живота им. Сега България е свободна, но никой не се бори за нея.
Без капка срам мога са заявя, че днешния ден и това, което публикувах и прочетох отново и отново ме развълнуваха дълбоко! Развълнува ме Вашата реакция.
Аз все още имам душа, сърце и надежда. Не използвам Левски като повод за машинация в полза на ничия идея или партия. Искам да бъда просто Човек!
-
Аз не живея в БГ от доста години, а преди това пътувах доста и се връщах тук, като на хотел. Животът си върви, докато ти си правиш планове за него, нали така?!:) Трябва да си обаче истинско нищожество, за да живееш в чужбина, да забравиш българският и да се срамуваш от къде си дошъл. За съжаление познавам доста такива "хора" дори и такива, които живеят В България!
Присъствието ми тук показва, че не желая да късам тотално с България и дори публикувайки безмислици в един сайт като този е някаква връзка и комуникация. Левски обаче е нещо друго и на Неговия ден се разрових отново из нета и намерих това, което публикувах - заедно със заглавието. Направих го от обич и гордост към мястото, което винаги ще остане моята Родина.
Реакцията на Неговите думи след толкова години ме накараха да се усмихна. Значи все още не всичко е загубено! Има и хора като Вас.
Поклон!
-
Anonymous said...
Безкрайно съжалявам, че тези думи не са на Апостола, но за съжаление е така.За който не вярва :да напише в Google "писмата на Левски"
и да сравни стиловете - огромна разлика.Истинските му писма /с научно установена достоверност/ имат архаичен стил, безкрайно различен от това писмо.Убедете се сами!
-
Точно преди изборите, когато съществуването на България като такава е под въпрос, смятам, че е излишно да се доказва кой как е казал нещо.
-
това „писмо“ е художествена измислица, а тъпанарите на слави трифонов го прочетоха като автентично срам, срам
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта