Стационарните радари на КАТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Стационарните радари на КАТ

Мнениеот driver » 01 Фев 2010, 21:17

Наскоро четох някъде из пресата,че имало доста засечени от тях,при това сканирали не само автомобила и рег.му номер,но дори едва ли не и лицето на гражданина зад волана.И тъй като аз често пътувам по всяко време на денонощието както по работа,а най-паче за забавление у мен възникват някои въпроси.Дали въпросните стационарни радари (на OSRAM разбрах,че са) са разпложени на мястото на смешните бутафорни незнам на кого хрумнали преди време макети на полицейски коли :mrgreen: ,които,признавам си и мен са ме карали да намаля скоростта,поне в първия момент.И най-важното-дали работят и през нощта.Тази тема,по моя скромна преценка е важна поне по две причини.Първата е,че техните ТТ данни трябва да са достъпни на редовия данъкоплатец във времена,когато средствата за тях(отново по мое скромно мнение ;) ) биха могли да се вложат за далеч по-полезни неща за обикновените граждани на РБ.И втората,чисто първосигнална за хората е,че би следвало да се пазят,защото след като родните ни законотворци разрешиха в съда да се представят доказателства от технически средства то на никой не му е приятно ако органите на КАТ която лично за мен е безусловен ерудит и стожер на законноста сред органите на реда му направят някоя мръсотия за 100 или 200 лева,или дори,недай си боже,да му вземат книжката за месец,два или три... :evil:
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот Lord » 01 Фев 2010, 21:32

Защитнико на онеправданите бакшиши, да не би да си минал покрай камера с превишена скорост и по стар навик да си се опитал да и предложиш пари, а тя да е мълчала, като....., като прост радар. :)

Шофер, да знаеш, че тук камерите се срещат толкова, колкото и бяла лястовица. В цяла западна Европа дори и черните пътища са обхванати от-до от видеонаблюдение, но никой драйвър не протестира, напротив, адмирират! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот driver » 01 Фев 2010, 21:41

Защо веднага се насочваш към бакшишите,болна тема ли е за МВР :mrgreen: ? Относно как е в Западна Европа-имам наблюдения само за Франция-там няма да видиш дупка НИКЪДЕ по пътищата,дори и по четвъртостепенните такива,уверявам те!А аз вчера минах по един път,който нямаше нищо общо с понятието за тази дума....и в самия изход на селото най-нагло и брутално се извисяваше знакът за винетка-необезпокояван от кат-аджий и от никого :evil: Тогава си казах,че и тази година няма да бъда изряден на пътя!
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот BARETATA » 01 Фев 2010, 21:48

Добре за пътищата съм съгласен,но нещо ме дразниш с отношението си към колегите от ПК-КАТ-ПП.
Няма лошо,трябва да има различни теми,ама нещо си там нещо ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот driver » 01 Фев 2010, 21:55

Не знам защо си останал с такова впечатление-аз съм изключително доброжелателен и приятелски настроен към колегите ти от КАТ-ПП.За мен те са еталон на подражание,хора,пред чиито духовен потенциал се прекланям :mrgreen:Тяхната работа е толкова полезна-дори и един ден е немислим в БГ без КАТ-ПП
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот BARETATA » 01 Фев 2010, 21:57

Усещам подигравателен тон,но все пак да не изкривявам Темата.Успех в мненията дадени от колегите.За мен съм си направил ясна преценка - информация от мен няма да получиш за това си Питане ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот driver » 01 Фев 2010, 22:42

Ако има кат-аджии,които държат на информираността и доброто на българските граждани,от тях очаквам исканата информация.Ако ги е страх от главатарите им-мога да ми я предоставят на лична,както вече го направи един ваш колега :mrgreen:Мерси...
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот Автоконтрольор » 05 Мар 2010, 02:57

driver написа:Наскоро четох някъде из пресата,че имало доста засечени от тях,при това сканирали не само автомобила и рег.му номер,но дори едва ли не и лицето на гражданина зад волана.И тъй като аз често пътувам по всяко време на денонощието както по работа,а най-паче за забавление у мен възникват някои въпроси.Дали въпросните стационарни радари (на OSRAM разбрах,че са) са разпложени на мястото на смешните бутафорни незнам на кого хрумнали преди време макети на полицейски коли :mrgreen: ,които,признавам си и мен са ме карали да намаля скоростта,поне в първия момент.И най-важното-дали работят и през нощта.Тази тема,по моя скромна преценка е важна поне по две причини.Първата е,че техните ТТ данни трябва да са достъпни на редовия данъкоплатец във времена,когато средствата за тях(отново по мое скромно мнение ;) ) биха могли да се вложат за далеч по-полезни неща за обикновените граждани на РБ.И втората,чисто първосигнална за хората е,че би следвало да се пазят,защото след като родните ни законотворци разрешиха в съда да се представят доказателства от технически средства то на никой не му е приятно ако органите на КАТ която лично за мен е безусловен ерудит и стожер на законноста сред органите на реда му направят някоя мръсотия за 100 или 200 лева,или дори,недай си боже,да му вземат книжката за месец,два или три... :evil:

Има ли значение къде са радарите?Щом си написал тази тема явно си редовен водач.Щом си редовен би трябвало да имаш СУМПС, а щом имаш СУМПС, би трябвало да знаеш ЗДВП.В ЗДВП си е уписано всичко, не виждам какво ви пречат радарите и камерите при положение, че сте редовни?Ако ще на всеки метър да има камера какво значение има?Като не сте доволни от колегите, има Министерство, ако искате правете митинг, ако искате подавайте жалбии и каквото искате още... ;)
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот driver » 11 Мар 2010, 19:13

Има ли значение дали спазвам ЗДв.П. след като последните,осеяни с кратери едва ли могат да се нарекат "пътища"?А що се отнася до последното мнение-щом си "автоконтрольор",както се самообявяваш ти,макар българското общество да има друга дума за такива като теб,значи си ерудиран и интелигентен човек :twisted: :twisted: ,а щом си ерудиран и интелигентен човек трябва да знаеш,че "уписано" се пише с буква "о" :mrgreen:
Последна промяна driver на 11 Мар 2010, 19:15, променена общо 1 път
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: Стационарните радари на КАТ

Мнениеот driver » 11 Мар 2010, 19:15

...а,и "жалби" се пише с единично "и" :mrgreen: ,г-н "автоконтрольор" :mrgreen:
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта