АЛТЕРНАТИВАТА - "ОСС"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: АЛТЕРНАТИВАТА - "ОСС"

Мнениеот osata » 07 Яну 2010, 22:34

За да даваш 50лв + 30 на всеки член годишно + издръжката на този синдикат се получава минимум 10лв членски внос на месец. То 5лв е проблем, че 10... ;) идеята на синдиката е друга - да защитава правата и подобравя условията за работа на служителите, а ако останат някакви пари от самоиздръжката и т.н. да се върнат на членовете. Ако някой иска да взема 50лв на нова година, ще си направи влог или касичка ;)

Предатели има навсякъде.... какво се залъгвате ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: АЛТЕРНАТИВАТА - "ОСС"

Мнениеот Куче » 07 Яну 2010, 22:36

КОШМАР написа:
Кучо, той осата си мисли за некви предатели. Аз съм сигурна, че подобен род червейчета няма да виреят, защото ще бъдат у-ни-що-же-ни още в зародиш. :P
Имам някои предложение, но наистина си мисла, че ще ви се схване корема от смях, еле на кучо, но нищо. Представяте ли си тези пари /примерно: 50 лева/, които могат да се дават накрая на годината на всички членове. Хм. Малко нетипично ми се струва. Не съм правила сметки колко ще трябват. Ами може и друго: например на всеки рожденик се отпуска сума в размер на 30 лева. Ами малко е, ама е от синдиката. Все пак е нещо. И както се казва: Все пак си е внимание. Тъй, мечтите са безплатни. А който иска платени мечти, нека си дълбай длетото тънко в сърцето. Толкова ви стига, щото ако ви кажа другото, направо ще се ошашавите. :D :P :D



:lol: ха , ха ,ха :lol: ...кака моля те бре човек....излез от матрицата :lol:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: АЛТЕРНАТИВАТА - "ОСС"

Мнениеот КОШМАР » 07 Яну 2010, 22:46

А бре осичке, или само 50 или само трийсе. Два катъка не може. Аз си мисла, че е по-важен рождения ден. Значи пращат ти триесе лева на тебе с честитка. И нашата оса се кефи. :D На предателите бойкот. Няма да им говорим и това е. Едно време така правех, бойкотирах когато някой искаше да ме пързаля и спирах да говоря за вечни времена.

Кучооо, не искам бе кака да излизам от матрицата. Добре си ми е. И кифтета по телефона праща и какво ли не. Мога и да се телепортирам когато си искам и където си искам. :lol: :lol: :lol:
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: АЛТЕРНАТИВАТА - "ОСС"

Мнениеот osata » 07 Яну 2010, 22:50

А аз продължавам да твърдя, че идеята на синдикализма не е да раздава пари, а да върши блага. Като за да ги върши тези блага, има нужда от известна финансова подкрепа, която работещите доброволно дават във вид на членски внос, а на края на годината ако има събрана излишна сума, то тя в някакъв вид може да се върне на членовете.

Но идеята чл.внос в замяна на новогодишна сума ОБЕЗСМИСЛЯ съществуването на куче-касичките :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: АЛТЕРНАТИВАТА - "ОСС"

Мнениеот КОШМАР » 07 Яну 2010, 23:19

osata написа:А аз продължавам да твърдя, че идеята на синдикализма не е да раздава пари, а да върши блага. :mrgreen:


Съвсем не съм против това и съм напълно съгласна, даже си е основното, всичко друго е дрън-дрън. Там е работата оса, че когато на колега се случи нещо не знам кой го интересува. И не само това. Защото когато си редовен в плащането, добър в работата, а в същото време няма заинтересованост когато имаш нужда от подкрепа в даден момент нещата са пълен въз. Що се отнася до благата, то е вниманието - за това което писах преди малко, защитаване правата, а не отнемане. Между другото ние нямаме навик да се обръщане за помощ към синдиката, докато навън ми се струва, че синдикатите са в течение на много работи и предприемат действия защитаващи членовете си. Като правя паралел на последните събития станали от година насам, не само, че един хаос не може да роди нищо, но и прави по-големи бели. Задача на всички синдикални структури и техните ръководства е – съвместно с Ръководството на МВР, да се положат усилия за практическата реализация на постигнатите в КТД договорености по финансовите и социални въпроси. Това се прави разбира се, но е съвсем ясно, че понякога ние просто преиначаваме нещата и си мислим, че един синдикат би трябвало да направи и невъзможното. Няма такова нещо. Чрез синдиката ние имаме някои привилегии, но това касае всеки един синдикат в Р.България. Така, че общото си е общо и не знам защо има хора, които си мислят, че синдиката има права. Колкото и да ги има, едва ли му е разрешено всичко.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: АЛТЕРНАТИВАТА - "ОСС"

Мнениеот КОШМАР » 09 Яну 2010, 14:02

Добър ден :D

Хм. Никой не взима отношение по темата. Добре бе, ОСС още не учредено и едва ли някога ще се учреди, но нека проявим разбиране към Министър Цветанов, който съм абсолютно убедена, че касае обединението на синдикатите. Нека мине СФС през Съда и се легитимира. Колкото по-бързо, толкова по-добре. Тогава ще имаме четири синдиката, които според мен ще бъдат обединени точно от ССП. Ето това е!!! Макар, че всички синдикати си приличат и не знам кое ще е различното на СФС. Те са просто като четири близнака с или без бемка на носа. Приятна събота. :)
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: АЛТЕРНАТИВАТА - "ОСС"

Мнениеот КОШМАР » 27 Фев 2010, 10:52

Как мислите, дали не е назрял момента за 4 в едно? Като гледам как всеки се оттегля от заседанията поединично, а всъщност са с едно общо становище....? Всички председатели на съответните синдикати според мен трябва да се съберат и да обмислят защо става така? Що се отнася до 15.03.2010 .... ? Ами не съм много убедена, че ще има съответния отзвук.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Предишна

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта