В търсене на майката на компютъра...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот Lord » 27 Дек 2009, 16:51

SFS написа:Я какъв смях...ще ме изкараш неграмотен още малко, въпреки, че имам комп от времето когато ти си пикал прав под масата..
За да спрете в тази посока ще ви помоля да ми разясните какво е това компютър и то не хардуерните му устройства и софтоерните му приложения а всъщност какво сумира в себе си тази техника, разлагайки отделните му функции, които са събрани дне с в едно.
Какво повече има един компютър от всички онези комуникативни средства, които човека е имал масово през 80-те години на 20 век.
Тогава ще продължим с въпроса по същество и да видите как заблуждавайки себе си се опитвате да заблудите други и най накрая да заживеете в обща заблуда.



osata написа:
SFS написа:Я какъв смях...ще ме изкараш неграмотен още малко, въпреки, че имам комп от времето когато ти си пикал прав под масата..

Ами първият ми компютър вкъщи е Правец 8Д от 1988 година някъде... http://www.sofiaprint.com/pravetz8d/Pravetz%208D.html малко ме съмнява, ти да си имал преди мен. Даже мога да го заснема и да ти го покажа - още имам програми и игри на аудиокасети, жалко че телевизора Юност се повреди за да ти е пълна картината.
Ти откога имаш ДОМАШЕН компютър Стони???
Стони - да съм казал, че си неграмотен, да съм го намекнал? Доста обстойно описах всичко около името ти....



Lord написа:
SFS написа:.......ще ви помоля да ми разясните какво е това компютър и то не хардуерните му устройства и софтоерните му приложения а всъщност какво сумира в себе си тази техника, разлагайки отделните му функции, които са събрани дне с в едно.
Какво повече има един компютър от всички онези комуникативни средства, които човека е имал масово през 80-те години на 20 век.
........


Изморен съм, нека ти отговори Осата. Виждам, че си ме разбрал, така че аз съм до тук в този дебат с предизвестен край! ;)



osata написа:Стони... Стони..... запознат ли си например търсачката google каква информация регистрира за теб? А сайта elmaz, gepime, flirt4e и т.н.? А компютрите в банките, в застр. компании? Ама срещу това никой не реве....
Много съм на Ти с компютрите още от 80-те години както виждаш по-горе, още когато играта "Лакомата змия" :D беше ХИТ, но те не са ми слабост.
Хайде сега да ме откренеш по тази толкова спорна дискусия... говоря сериозно, ще се радвам да науча нещо ново :) .



SFS написа:Явно ти е трудно да схванеш...ще опитам..
Все пак щом с на баща ти правеца искаш да се доалираме ще извадя и аз на милицията в пазарджик правеца на който записвах командата на дос с флопи с ктрл+ц...и тук не ме разбра..
Моя първи домашен компютър, купен с пари от заплата беше още май 96 година...но не и това исках да кажа..
Всичките тези функции дето си ги наброил горе са били ползвани и са съществували още по времето на любимия на лорда дзъ. А тефтери и химикали не се е спирало да се ползват никога от като е създадена полицията изобщо. Те са си били открити преди двама човека да я включат изобщо да им се меси на между-отношенията.
Сега понеже лорда го мързи и те помоли ти да ми отговориш на този въпрос се опитай да измъкнеш от настоящите конфигурации в кутията пред теб и приложенията и вътре, едно по едно, онова, което е вкарано в нея..
Ще ти помогна, защото още вярвам в парчета като теб но да ти кажа, че аз каменна глава мога да натроша, мога и на почва да я направя но колко ще задържи коерните при ветрове е друг въпрос. Въпреки, че съм наясно с писаното, анатемосващо онези които сеят в пустинята аз търся в нея оазисите и въпреки проклятието неспирам да го правя.
Та:
В момента с теб това дето правя на компа се изобразява в древността така
Изображение
Изображение



kapandura написа:Брях.



osata написа:
SFS написа:Явно ти е трудно да схванеш...ще опитам..
Все пак щом с на баща ти правеца искаш да се доалираме ще извадя и аз на милицията в пазарджик правеца на който записвах командата на дос с флопи с ктрл+ц...и тук не ме разбра..
Моя първи домашен компютър, купен с пари от заплата беше още май 96 година...но не и това исках да кажа..


1996г ако не се лъжа вече старият компютър 286 го ъпгрейтнахме на 486, а малко след това излязоха пентиумите с цена само на процесора около 200$. За тове голямо съжаление, когато си си купил първият домашен компютър не съм пикал прав под масата, а съм бил две обиколки пред теб в технологиите :lol: .
на който записвах командата на дос с флопи с ктрл+ц...и тук не ме разбра..
- наистина не те разбрах, Ctrl + C е комбинацията "copy" но не под ДОС ;) , там 8 битовите компютри бяха под Бейсик, с редове и т.н., помниш ли run, clr, a: , cd (името на папката), cd.. - за да се върнеш в предната папка и т.н. - сега като се замисля много неща изплуват.... но ctrl+c :lol: - не се бъзикай моля те :D

BTW ( by the way ) - Честит имен ден Стони - жив и здрав, много поводи за радост, усмивки и продължавай винаги да отстояваш позицията си. ;) cheers
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот SFS » 28 Дек 2009, 01:36

Меси за пожеланията..

Ктрл+ квото и да е било беще команда за нещо...дали беше на и на кой беше е било преди 20 години...на мен това не ми е било нито професия нито съм го учил като специалност...все пак принципа ми е ясне колкото и на инженер по компютри..програмиране съм правил с готови приложения и по скоро аплети, защото точно когато си купих Ц++ ми дойдоха и визите и имах по важни задачи..
Сега тук въпроса не е за да си демонстрираме познанията..
Въпроса е да ти пробвам логичната мисъл в пространството и времето и с доказаните ти познания да видим колко чини..
Та пак те питам...колко и какви уреди виждаш събрани в кутията пред теб...
Така ще разбереш, че чико ти гоугал не е ниюо повече от библиотека, картат за нея, картончето за взетите книги, дати и прочие...
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот OR-7 » 28 Дек 2009, 12:55

Сега вярно е, че съм военен :) и затова .....нещо не можах да разбера - тази нова тема защо точно е създадена ... гледам, че се получило нещо като ПИШКОМЕР.
Mess with the best, die like the rest
Изображение
Форумът на Българските военни
Аватар
OR-7
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 22 Авг 2009, 20:06
Местоположение: Бургас, морето, моряците и останалите трудови хора :)

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот SFS » 28 Дек 2009, 18:38

Защото объркването и на журналисти и на съдии и на депутати и на полицаи и на всякакви по въпроса за следенето в интернет идва от там, че те незнаят какво всъщност представлява тази технология..А самите пък специалисти незнаят лкаква е технологитя за следене на хората, колко и как трябва да става....липсва цяло звено за да се дускутира между трите и докато такова няма има 2 бряга и една пропаст.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот osata » 28 Дек 2009, 21:51

Добре де Стони - давай пиши едно към едно каквото имаш предивид... за комп'търа мога да ти пиша 100 страници без да се повтарям, като ти заявявам, че компютъра ми е само хоби - тоест не съм толкова в час.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот SFS » 29 Дек 2009, 04:36

Ооо осата..нямам време за това...мисълта ми е че компа не е нищо ново за да се прескачат правата ми с такива номера..
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот OR-7 » 29 Дек 2009, 11:12

Сега като се зачитам в заглавието на темата: В търсене на майката на компютъра... сещам се, че до сега все се е говорило за БАЩАТА на компютъра ... ама за майка му....хмммммммммммм
Mess with the best, die like the rest
Изображение
Форумът на Българските военни
Аватар
OR-7
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 22 Авг 2009, 20:06
Местоположение: Бургас, морето, моряците и останалите трудови хора :)

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот OR-7 » 29 Дек 2009, 12:22

Нека и аз да се изходя по захапаната тема...
Онази другата я почнах заради това, че е свързана малко или повече с МВР.
Сега .... като се замисля всъщност, за да могат да направят пълно 'подслушване' на мрежата, което е в мечтите на онези незнаещи човечета, бюджета на МВР няма да стигне само, за да назначат и плащат заплати на толкова ИТ специалисти, а камо ли да закупят необходимата техника за тази си мечта.
Както съм казвал и преди - аз съм 'закърмен' от майка цивилен служител в МВР и татко полицай (вече пенсионер - в никакъв случай БИВШ (нали няма такова нещо)).
Като хлапак съм ходил с тях на работа и при двамата; мама беше в едно звено (всъщност все още е там), където първи започнаха да ползват 'КОМПЮТЪРИ' за извършване на всекидневната си работа.
И тъй като от хлапе се занимавам с компютри - като хоби - много добре си спомням дори и първите 'КОМПЮТЪРИ' на които работеха, и ВЕЛИКИТЕ им компютърни специалисти. Някой от тях все още са в този ИТ отдел (не помня как му казвахте в МВР).
И продължавайки мисълта си - аз малкия хлапак съм показвал повече знания от тях - понеже съм им помагал с някой неща. По едно време бях писал една наглед глупава програмка за нуждите на службата на мама. По-късно разбрах, че идеята ми е взета и въведена в базата данни, която ползваха. С това исках да кажа, че знам какви ИТ специалисти има в МВР-то. Най-вероятно има и такива, които разбират МНОГО (при това наистина), обаче като се сетя каква заплата може да получават за работата си в МВР.... съм убеден, че не полагат кой знае какъв труд и мисъл в работата си.
А и техниката с която разполагат едва ли ще им позволи някога да 'подслушат' глобалната мрежа.

До колкото помня в повечето филми свързани с големите конспирации, все се говори за един софтуер 'Ешалон' / 'Ешелон' - който следи целия трафик по цялата мрежа... може да съществува, може и да не съществува, кой ли знае. Ама за да прави това нещо би трябвало да работи на поне 200-300 супер компютъра. Или да се разпространява като вирус на всеки вързан в мрежата компютър и да праща логове.
Преди време имаше (май все още го има) един такъв софтуер беше нещо там за извънземните. Работата му беше да свързва компютрите в една обща мрежа. По този начин всеки компютър на който беше инсталиран софтуера ставаше част от супер компютър за подслушване на космоса за извънземни сигнали. Виж ако измислят от МВР-то нещо такова и задължат всеки българин, който има компютър да си инсталира подобен софтуер :) хахаха /не знам какво му се казва на това/ само тогава могат да успеят. Но тогава българското законодателство ще е погазено на момента в който на някое човече му скимне такава мисъл. Или пък да платят на десетина хлапака да напишат подобен вирус :)
Ей тука на ще го заявя, че ако тази ми идея бъде осъществена ще си търся хонорара от РБ за идеята :)

Стига ли толкова ... май да :) /не съм шизофреник/ питам вас :)
Mess with the best, die like the rest
Изображение
Форумът на Българските военни
Аватар
OR-7
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 22 Авг 2009, 20:06
Местоположение: Бургас, морето, моряците и останалите трудови хора :)

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот osata » 29 Дек 2009, 21:14

SFS написа:Ооо осата..нямам време за това...мисълта ми е че компа не е нищо ново за да се прескачат правата ми с такива номера..


Стони - интернет ползвам от.... може би 2001-2002 година.
Тогава се свързвах по интернет чрез телефона, с карта за 1-2-3 часа.
Тогава масово седене и позлване на интернет нямаше, нямаше скайп, facebook, google беше неизвестна търсачка, торенти нямаше и т.н. ... сега интернет е съвсем друго. Същото е и с мобилните комуникации... Колко мобифона ( после gsm ) имаше 2000г? Смешно малко..... Същото е и с радиостанциите ( тъй като и там съм се пъхал малко и съм радиолюбител )... много малко хора ползваха радиостанции тогава, докато сега това е масово, чак се чудя как стигат честотите.
Така че с напредването на технолигиите е логично и държавата ( в случая полицията ) в крак да осъвременява мерките си за контрол и сигурност.

Докато 80-те години група от двама - трима крадци са общували чрез видимост и подсвирване, то сега е елементарно отцепката да предупреди другите са наближаване на лице или автомобил ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: В търсене на майката на компютъра...

Мнениеот SFS » 30 Дек 2009, 00:50

Е, да..прав си...ние тука нямаме по два три мобифона и няма нужда да ни следят...изостанали сме от вас, високо технологично развитите.
Оса, следете, слухтете и ако щете не спете но няма кой нормален данакоплатец да ви плаща за да му се бутате в личното пространство...това е глупаво, ненормално неестествено...ти лично би ли плащал на някого да ти рови в чекмеджето с гащите...
Толкова ли е трудно да осмисляте елементарни неща или сте дотолкова осъкатени, че и с толкова козове неможете да се осъзнаете?
В другата тема някой успокоява, че това е технически невъзможно, защото е ще е толкова скъпо, че направо невъможно. Тук има няколко отговора. Първия е принципния и той е ясен. На кучето му давам кокал не да пази къщата от мен а от разбойниците. Прост принцип, природа, естесвени закони...ако смяташ друго и мислиш, че това не е така просто си губа времето. Второ, технически може да е скъпо с тотален интерфейс в ръцете на мвр но то е достатъчен да се ползва целево и то неправомерно при липсата на доверие и ще довете както всичко до сега само до злоупотреби, търговия и управление на процеси неправомерно, съсипване на съдби и т.н....естествено резултатите ще са негативни..
Освен това за какво ти спец. раз. тех. за подаване на достатъчно данни за застроени и окупирани плажни ивици...това не се ли вижда от самолет...или нямаш самолет за да го видиш и всички сте кьорави.
Не, не е това...а е страх, липса на смелост, воля и сила да от обществена подкрепа за да се започне тази война...
Практиката е доказвала, че доброто в българия се наказва най сурово а войните му съсипвани до безкрайност и до шесто коляно...
Страха не е неоснователен но поне не ставайте слуги на злото.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта