Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот osata » 27 Дек 2009, 11:37

Прочетох едно мнение и се сетих за тази поредица, всъщност съм чел само първите три книжки от поредицата, тъй като следващите ми се видяха прекалена художествена измислица ;) .
Има ли фенове тук :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот BARETATA » 27 Дек 2009, 12:29

О да,много здрава книжка ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот BARETATA » 27 Дек 2009, 15:37

Ричард Марчинко и Джон Вайсман

Ричард (Дик) Марчинко е създател на една от най-елитните специални бойни части в света – „Тюлен-група 6". След повече 30 години служба във военноморските сили на САЩ полковник Марчинко, един от експертите във войната с неконвенционални методи, влиза в конфликт с командната верига и попада във федерален затвор. Там се ражда „СВИРЕПИЯ" (в съавторство с Джон Вайсман johnweisman.com). Серията вече десет години радва читателите по цял свят. Принципите и методите, с които той възпитава бойците си, се оказаха приложими в много области на бизнеса и живота. Сега Ричард Марчинко е консултант по въпросите на сигурността и шеф на център за обучение.

Марчинко вече има нов съавтор. Това е Джим де Фелис, автор на много книги, сред които съвместните проекти с Дейл Браун Dreamland и със Стивън Кунц Deep Black.

Изображение

http://attika.dir.bg/html/authors/richa ... hinko.html
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот BARETATA » 27 Дек 2009, 15:39

А ето тук http://books.balkanatolia.com/c/sl-b/p- ... hinko.html са цени и части на Свирепия 2 до Свирепия 15
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот Lord » 27 Дек 2009, 17:08

Оса, ако не си я прочел вече, намери я веднага - "Бандитска Варна" на Веселина Томова. Никога не съм бил фен на Томова, дори и след като създаде сайта "Афера.Бг", но уверявам теб и останалите, че срещу нищожната сума от 15лв ще получите изключително четиво, включващо събия до края на лято 2009, в.т. число и последните избори за местна власт. Няма да съжалявате!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот osata » 27 Дек 2009, 17:10

Лорд - изкривяваш ми темата :D ;) , а и защо да чета книга, чиито съдържание виждам всеки ден :lol: ( образно казано разбира се )
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот Lord » 27 Дек 2009, 17:12

osata написа:Лорд - изкривяваш ми темата :D ;)

Ми коригирай заглавието, приятелю, например "Нови книги" или нещо подобно... :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот Raptor » 27 Дек 2009, 18:12

Чел съм няколко от книгите.
Не съм впечатлен особено - ами виждал съм и съм бил в някои от държавите и местата, които описва в първата си книга. Не е най-големия кеф да си патрул по или покрай Меконг, ама чак такъв екшън не е .... Бих казал че в дълбоката провинция е по-гадничко - най-малкото ще те пуцнат за да ти взема колата. Ще имаш късмет ако си нямат шофьор - тогава ще те пленят за да им шофираш.
Е времената и обстановката са различни, но патрулните катери и виетнамско-китайските Калашници са си същите, точно както тези във филмите ... Имаше и много чешко оръжие.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот малкия » 28 Дек 2009, 22:03

Чел съм по-голямата част от поредицата. Споделям мнението на osata - след първите две-три измислицата става твърде много. Мога обаче да кажа, че понаучих нещичко, а пък и като четиво за убиване на време не е неприятно (може би благодарение на Вайсман). Всъщност може би един от най-големите уроци е как човек, милеещ и болеещ за работата на една система, бива сдъвкан и изплют от нея. На тези с повечко стаж в МВР няма как да не ни е познато отнякъде...
Така че, Оса, с известни уговорки можеш да ме причислиш към феновете. ;)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Фенове на книгата "Свирепия" - Ричард Марчинко

Мнениеот osata » 28 Дек 2009, 22:43

малкия написа:Така че, Оса, с известни уговорки можеш да ме причислиш към феновете. ;)


Още малко трябва... кажи едно от правилата на Дик :lol: .
И те чакам с бутилка джин бомбай - от оня синия, тука до нас е 24лв бутилката. Не че пия, а джин още повече...ама искам да пробвам от десетина години още, пък за 20 грама да купувам цяла бутилка... ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта