1984 = 2010 - това е проблемът

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот driver » 27 Яну 2010, 22:49

А такива като тебе,Инана,на които само "господ може да бъде съдник" не бих обидил.Не си струва труда..
Защо не направиш бележка на Осата,че доцент е без кавички? ;) Оса,ти защо не направиш забележка на тази "полицайка" а само на другомислещите?
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот BARETATA » 27 Яну 2010, 22:50

driver написа:И така става,ако решим да коментираме това,което съм добавил към профила(макар че аз не се занимавам с твойто там...СОБТ или нещо такова)-в какво се изразява интереса на "обществото" според теб-в подслушване и нарушаване на личните свободи ли?! :evil: Я виж колегите си от съседна Гърция,г-н Полицай,стоят мирно до селския труженик покрай протеста му,това ако беше тука,досега МВР да ги беше пребила с палки и другите ви там "помощни средства".Моля,моля....


Спазвай правилата ,недей да нарушаваш Форумната Етика,все пак нали си Докторант,защо все цитираш "истинските" европейци,а ти постоянно нарушаваш всичко.По-спокойно,ще Подслушваме всеки нарушул Закона и застрашил именно твойто здраве г-н Гражданин...Ей човек,спокойно бе,какво толкова искаш - Я сподели
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот Lord » 27 Яну 2010, 23:00

Мненията излязоха извън дискутираната тема!

Шофер, не спори с модератор, дори не си го мисли, защото ще лиша форума от безценните ти "докторантски" опити за разсъждение!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот driver » 27 Яну 2010, 23:02

Моята скромна личност с която не бих искал да занимавам (според мен) повечето читави служители на реда тук едва ли би била обект на такова престъпление,че чак да се налага да нарушаваме нечие право на лична свобода заради мен.Обратното би било комплимент за мен,уверявам те(поне на този етап от развитието ми).Но ако някой ден дойдат истински законотворци-то те ще възстановят справедливостта произтичаща от статута на неприкосновеност на живота на гражданите.Аз лично се питам,дали с вашето "пушене" пред градинки и паркове миналата и по-миналата година обърна българското правителство на ваша страна?Е,аз лично никога дори за секунда не съм имал илюзията,че сегашният премиер е всъщност един от вас.Но избори се печелят и губят при условията на демокрацията,нали?(все още ;) .
Припомням-тази тема не е моя но напълно се присъединявам към мнението на госпожата в началото!
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот BARETATA » 27 Яну 2010, 23:10

Темата е хубава и трябва да я има,личното пространство е за всеки,но за всичко си има граници и спазване на Правилата в РБ.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот avitohol » 27 Яну 2010, 23:22

В случая напълно споделям анализа на Лорд. Не може хора с неясни даскалски мотиви да разсъждават върху ключови за Националната сигурност постулати. Системата Ешалон наNSA в Щатите да не би да прослушва детски приказки?
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот driver » 27 Яну 2010, 23:25

Така е,но има едно НО...Положението е такова,че оттук нататък ако някой български гражданин иска неговия (например) мобилен телефон да няма техническа възможност да бъде подслушван единствената техническа възможност е следната:1.Да отиде до Република Турция например,тя е от първа зона за международни разговори.2.да си закупи предплатена карта за предоставяне на мобилни услуги от Turk Cell например(продават се свободно,както и тук беше така,преди хората да бъдат лишени от това право на анонимност)3.След като влезе в България при условия на роуминг НЯМА на има техническа възможност да бъде подслушван.Какъв е риска:1.Ще се наложи да заплаща цени на разговора като от първа международна зона с роуминг.2.Ако има служител от някоя службица със слушалки на ушите ще си изгризе ноктите от невъзможност да локализира обаждането и изходящия номер.Това е едничката възможност.. :(
Докторант в Български ВУЗ,Цивилните хора преди всичко,а полицаите накрая!!!
driver
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 48
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 21:20
Местоположение: една полицейска държава

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот osata » 27 Яну 2010, 23:38

driver написа:Така е,но има едно НО...Положението е такова,че оттук нататък ако някой български гражданин иска неговия (например) мобилен телефон да няма техническа възможност да бъде подслушван единствената техническа възможност е следната:1.Да отиде до Република Турция например,тя е от първа зона за международни разговори.2.да си закупи предплатена карта за предоставяне на мобилни услуги от Turk Cell например(продават се свободно,както и тук беше така,преди хората да бъдат лишени от това право на анонимност)3.След като влезе в България при условия на роуминг НЯМА на има техническа възможност да бъде подслушван.Какъв е риска:1.Ще се наложи да заплаща цени на разговора като от първа международна зона с роуминг.2.Ако има служител от някоя службица със слушалки на ушите ще си изгризе ноктите от невъзможност да локализира обаждането и изходящия номер.Това е едничката възможност.. :(


не съм много съгласен с теб....
първо - на кого ще звъни, другият също трябва да е с такава карта ;)
второ - освен карта, ще е хубаво и телефон да си вземе, защото има едни imei номерца ;)
трето - не забравяй, агентура голяма... трима човека - чета с предател.
четвърто - ;) пак може ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот doznatel1 » 27 Яну 2010, 23:39

driver написа:...а пък на тебе какво ти е кеф,айде да не коментирам,штото мисля,че ми е под достойнството да минавам на лични нападки или обиди с който и да било :evil:



Хайде да не ти припомням... колко ти е достойнството!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот Добро Утро » 27 Яну 2010, 23:45

driver написа:...а пък на тебе какво ти е кеф,айде да не коментирам,штото мисля,че ми е под достойнството да минавам на лични нападки или обиди с който и да било :evil:


....в никакъв случай не са лични нападките ти....Професионални са...., но може да продължиш да ни забавляваш с достойното си поведение разбира се...! ;) ;)
Аватар
Добро Утро
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 417
Регистриран на: 02 Окт 2009, 21:37

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron