1984 = 2010 - това е проблемът

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот osata » 28 Дек 2009, 21:59

Стони - виждам, че цитираш конституцията...
Конституция на Република България
Чл. 18.
(1) Подземните богатства, крайбрежната плажна ивица, републиканските пътища, както и водите, горите и парковете с национално значение, природните и археологическите резервати, определени със закон, са изключителна държавна собственост.


Отиди на Русалка - опитай да влезеш в Частната собственост и да отидеш до плажната ивица.... значи за едни може, а за други не? Ама този собственик първи ще реве срещу мерките на държавата, но не си вижда оа..ния задник. Опс, въпрос на ИНТЕРЕСИ и гледна точка.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот Lord » 28 Дек 2009, 22:14

SFS написа:В конституцията пише ясно, че личната ми коерспонденция е НЕПРИКОСНОВЕНА.....


:lol: :lol: :lol:

КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Глава втора.
ОСНОВНИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ

Чл. 34. (1) Свободата и тайната на кореспонденцията и на другите съобщения са неприкосновени.
(2) Изключения от това правило се допускат само с разрешение на съдебната власт, когато това се налага за разкриване или предотвратяване на тежки престъпления.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот SYNOPTIK » 29 Дек 2009, 03:30

SFS,защо се правиш на "улав" ?
Нали точно твоята нова Родина ,налага тези правила !?
Под най-различен претекст,с помощта на думата "тероризъм",и игнорирайки половин свят,точно първо при Вас,ще има и чипове и ДНК данни,и всичко,което е необходимо...
Нали това е целта-да Ви събират от цял свят,обяснявайки и внушавайки Ви,колко е Демократично...
Темата е доста необятна и доста може да се говори по нея.
Думите "комунизъм" и "тоталитаризъм",остават само като едно оправдание във Вашият свят,и тъй като те вече са недостатъчни,се минава на думи като "тероризъм" и т.н. !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот SFS » 29 Дек 2009, 04:20

Това в някаква депресия ли си го писал синоптико??? Тук държавата не ме третира по призумция престъпник до доказване обратното от мен..
Така ли лъжете селяните от граждански тип, че запада иска от вас да ги следите..
В ежедневната ми работа има куп допирателни с темата и това изобщо не е така но няма защо да го казвам на теб..май в основни теми все се разминаваме...въпроса за смъртното наказание, личната неприкосновеност, собственост...и куп подобни..
Въпреки, че цитирам конституцията тя за мен не е нормална...аз съм за Търновската конституци по принцип..
Освен това нито тук, нито разумните хора в БГ се отказват от врата в правата ми с разрешение от съд да може да се наблюдава по пряко личното ми пространство..
Абе казвал съм го преди и пак го казвам...научете се да мислите като свободни хора за да сте добри полицаи...изхождайки най напред от частните си характеристики и мислейки основно целево си оставате смешни..
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот SFS » 29 Дек 2009, 06:05

http://www.zelenite.bg/2325

Вие гоните 8-)
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот OR-7 » 29 Дек 2009, 12:28

Работата е там, че България не е способна да осъществи подобна работа... трябват много пари ... наистина много - както му казват братушките /американци/ GAZILION.
Пък това с чиповете ... интересно ми е какво ще стане при първия срив на сървърите на МВР. :lol: :roll:
:shock: :o :?: :roll: :lol: :P :o :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ШОК И 'УЖАСТ'
Mess with the best, die like the rest
Изображение
Форумът на Българските военни
Аватар
OR-7
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 22 Авг 2009, 20:06
Местоположение: Бургас, морето, моряците и останалите трудови хора :)

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот SFS » 31 Дек 2009, 01:45

Делян Делчев казва:
30.12.2009 в 5:03
@Ники Найчов, нека не подменяме проблема. Тук никой не дискутира дали полицията трябва да има право да достъпва тази информация или не, КОГАТО ИМА НУЖДА. Ключовият момент е да е САМО КОГАТО ИМА НУЖДА, и без механизмите, определящи това да създават престъпление сами по себе си или да нарушават гражданските права. Твърдението ти че „така е по цял свят“ е некоректно. След 2001-ва година особено в САЩ имаше много силно залитане по улесняване на достъп до проследяване и подслушване. Днес близо 10 години по-късно виждайки, че резултатите са по-скоро отрицателни, тъй като разкритите престъпления не са се повишили, но нарушенията са се повишили значително, вече се търси обратният ефект. Дефакто в ЕС от 28 страни само в 3 (Испания, Италия и у нас за сега) не се води или вече не са спечелени дела срещу неправомерното въвеждане или разширение на значението на тази директива. Някой от делата са толкова ключови (например Германското), че ако бъдат спечелени, ще се наложи директивата да бъде отменена на европейско равнище. В Италия пък има интерфейс, но това което нашите управници спестяват, е факта, че той се контролира от операторите, но не и службите. След като заявка пристигне в оператор, той активира интерфейса само за този потребител, и информацията от него заминава в специално звено в полицията, само за ограниченото време, за което е имало разрешение.
Финният момент в нашето предложение в момента е:
* Надвишаване на изискването на директивата – ние искаме достъп до всички престъпления потенциално предвиждащи наказание от 2 и повече години, които според нашият НК са дори пиянство при рецидив (тоест всички). Ние искаме интерфейс, който се контролира само от полицията само.
* В предложението има измислен добър механизъм за контрол, но в случай на употреба на интерфейс той е занемарен. За него се предполага от закона да не съществува регистър или контрол от страна на оператора за достъп до интерфейсът, тъй като това е изцяло вътрешно решение на МВР. Така се получава ефект, при който контролът на достъпа чрез интерфейс е изцяло вътрешен за МВР, оставен на тяхното добронамерено предварително искане на разрешение от съдия, или регистрация. Ако те решат да достъпят данни, но да е поискат съдииско разрешение и да не го регистрират вътрешно, имаме закононарушение по общите правила на ЗЕС, но същевременно нямаме механизъм за хващането му. Щом няма контрол, значи има страхотна дупка в законът. Тоест ние дефакто с член 250б предвиждаме отпадане на всички механизми за контрол.
* В предложението има разширяване на смисъла на директивата в добавено проследяване, и събиране на физическото местоположение на лицата в реално време. Това е принципен проблем, тъй като физическото местоположение е всичко друго, но не и „лични данни“, и се третира от конституцията да бъде извършвано само съгласно действието на ЕДИН закон (който в нашият случай е ЗСРС), но и се предполага много сериозен механизъм общо основание на изискване на данните, тъй като „проследяване“ е най общ термин и може да значи всичко („проследяване от любопитство“, е достатъчен мотив за мотивирано търсене в този случай). Тук проблемът е много прост – тази информация може да бъде достъпена и сега, но въз основа на ЗСРС. Опитите да бъде извадена в ЗЕС е всъщност заобикаляне на контролните механизми предвидени в ЗСРС. Проблемът очевидно не е възможността, тя и сега е определена в закона. Проблемът е в контрола. Ако имате други съмнения, просто прочетете предпоследното изказване на министър Цветанов пред парламента по време на обсъжданията по първо четене на ЗЕС. Изказването е горе долу в стила „ние и сега си ги достъпваме съгласно ЗСРС, но ни излиза по скъпо заради изискванията на закона, за това искаме да го извадим в ЗЕС, тъй като това ще ни спести средства“.
Но така се получава нарушение на конституцията.
Точно това е проблема на закона тук. Не става въпрос за отказ от правораздаване нито нищо такова. Това е една съвсем друга тема, която също се води на един друг фронт. Тук става въпрос за един калпаво написан закон, който в тази си форма предвижда изключително разширени правомощия, отнет контрол от ЗСРС (според все още сегашно действащият закон) и заменен с контрол от комисия нямаща право да извършва това (докато не се промени правилника на действието и, което не става в това предложение), и нямаща право да налага наказания, оправдавайки с една все повече и повече губеща подкрепа ЕС директива, действия които дори не са предвидени в нея. На практика се получава ситуация в която закононарушителят вика – вие трябва да ми дадете възможност да гоня престъпниците. Аз казвам – аз съм съгласен да гоним престъпниците, НО ВСИЧКИ, включително и тези в системата. За това промени не трябва да има (и да действа сегашната схема, която след случая Наглите показва, че работи), или те да бъдат двупосочно балансирани, а не напълно заминаващи в едната крайност, каквото е сегашното предложение.
За това и аз подкрепям протеста. Трябва да се дава гласност на факта че се пишат калпави закони и опасностите, които те създават. Аз не приемам законът в тази си форма, той изисква значителни, значителни промени.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот КОШМАР » 31 Дек 2009, 11:31

SFS написа:Това в някаква депресия ли си го писал синоптико??? Тук държавата не ме третира по призумция престъпник до доказване обратното от мен..
Така ли лъжете селяните от граждански тип, че запада иска от вас да ги следите..
В ежедневната ми работа има куп допирателни с темата и това изобщо не е така но няма защо да го казвам на теб..май в основни теми все се разминаваме...въпроса за смъртното наказание, личната неприкосновеност, собственост...и куп подобни..
Въпреки, че цитирам конституцията тя за мен не е нормална...аз съм за Търновската конституци по принцип..
Освен това нито тук, нито разумните хора в БГ се отказват от врата в правата ми с разрешение от съд да може да се наблюдава по пряко личното ми пространство..
Абе казвал съм го преди и пак го казвам...научете се да мислите като свободни хора за да сте добри полицаи...изхождайки най напред от частните си характеристики и мислейки основно целево си оставате смешни..

..................
Хайде прочети го пак и тогава питай кой в каква форма е. Стони да те питам нещо: Ние не си позволяваме да нападаме Канада, а ти се чудиш как да окипазиш България при това си българин. Мислиш ли, че това ти е позволено? Между впрочем в този твой пост ми прави впечатление, че някак си се измъкваш от коментар за Канада, а? Колко пъти ще ти казвам, че след като не живееш в България нямаш никакви права да коментираш каквото и да е положение. Все едно аз да взема да се бъркам в твоите работи, ти ще протестираш, ама няма кой да те чуе. Ще си те плювкам както си искам.

Весело посрещане на Новата 2010 година. :)
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот slaron » 09 Яну 2010, 23:59

SYNOPTIK написа:OR-7,дали си гледал филмите на Майкъл Мур,Фаренхайт 9/11 (Fahrenheit 9/11), "Сико" (Sicko) и "Капитализъм: любовна история" (Capitalism: A Love Story) ?
Сигурно ще ти харесат и трите части на друг документален филм- Zeitgeist - "Духът На Времето".
Него го има във VBOX 7 !
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=224610
Доста представи за живота ще се объркат,след като ги изгледаш !


От доста време исках да гледам "Духът На Времето". Току-що догледах 2-ра част. Много съм объркана, наистина... :|
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: 1984 = 2010 - това е проблемът

Мнениеот КОШМАР » 11 Яну 2010, 22:40

Сларон, не му се връзвай толкова. Ако знаеш колко хора претърпяват висши психологически атрофии от този филм. Филмът е за манипулацията на общественото съзнание и си е напълно нормално да започне с религиите. Но като го гледах, всичко опира до един общ знаменател. Мюсюлмани, православни, всичко е цирк Буш, но опаковано в много ненормализъм. Между впрочем, що се отнася до религия, институции и правителства, то ако иска някой, може да прочете евентуално Ноъм Чомски. Иначе целта на филма не е да убеди някого в нещо, а да накара хората да се замислят и сами да си направят заключения по дадени въпроси. И не, че съм привърженичка на Чомски, но ето нещо, което направо ще ви психологизира. На мен ми беше интересно, но е важно наистина кой как ще го разбере. Четивото не е за хора със слаб мозъчен продукт, не казвам, че моя е силен. Просто пресявайте. не всичко трябва да се приема мо-та-мо. http://www.mediatimesreview.com/february/chomsky.php - Ами като се има предвид подобни четива и филми като Зайтгейст, то наистина трябва малко да успокоим топката. Едва ли трябва да се делим на класи, защото в една малка България това би дало възможност да бъдем под диктовка на онази малка част от народа, която тихомълком си прави каквото иска и като пример бих дала събитията от последната седмица. Тааааа, хич не се замислям особено сларон. Нещата са ясни, само, че наистина трябва да се реже гнилото, за да заздравее общото.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта