Универсална тема

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Универсална тема

Мнениеот Кошмар1 » 23 Фев 2013, 19:56

Здрасти ви. Днес задавам един въпрос, а той е: Какво значи "такса дъжд". Много съм зле с тази такса. Мисълта ми не я възприема някак си. До момента нямам отговор на въпроса. Затова го задвам и тук. Имам още едно място на което да го задам. Надявам се на някой знаещ и уникален човек да ми разясни ситуацията. Има хора които я плащат и затова си мисла, че със сигурност ще знаят. Благодаря.
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Универсална тема

Мнениеот barut » 23 Фев 2013, 20:38

Кошмар1 » 23 Фев 2013, 19:56

Здрасти ви. Днес задавам един въпрос, а той е: Какво значи "такса дъжд". Много съм зле с тази такса. Мисълта ми не я възприема някак си. До момента нямам отговор на въпроса. Затова го задвам и тук. Имам още едно място на което да го задам. Надявам се на някой знаещ и уникален човек да ми разясни ситуацията. Има хора които я плащат и затова си мисла, че със сигурност ще знаят. Благодаря.


Такса "дъжд" е годишна и зависи от количеството паднали валежи. Не касае домакинствата , а само предприятията, общините и бюджетните организации.И между другото не е приета от сега ,а от 2008г . Туй има звуков файл http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=241811 ,а тук > http://www.odit.info/?s=6&i=232860&f=4 е дискутирана т.н такса дъждовна вода :))
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Универсална тема

Мнениеот Кошмар1 » 24 Фев 2013, 12:32

Благодаря барут. :) От едно известно време чувам за тази такса, но не знаех кой плаща за нея. Направи ми впечатление от това което каза следното: "Такса "дъжд" е годишна и зависи от количеството паднали валежи." Обаче ако ми кажеш каква е ползата от нея ща призная. Ми ако се обърне климата и вали един път в годината? Не съм обикаляла нета да се интересувам. А дали знаеш плаща ли се такса "въздух", щото него, въздуха де, все още го има. :) Приятен ден.
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Универсална тема

Мнениеот Кошмар1 » 24 Фев 2013, 17:05

И тук да пусна нещо: Аз, Кошмар1, съм съгласна с новоизбрания Патриарх Български НЕОФИТ. На всичкото отгоре си мисля, че църковните служители са по-умни от политиците ни. Това е положението. Може и да оспорвате това ми твърдение, защото го твърдя и не подлежи на обжалване по моите принципи. Не съм вярваща, но моята вяра се крепи на съвременни идеали, които ако повече хора вземат пример от православната ни църква бихме просперирали. Русе сигурно опустя, но България спечели!!!
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Универсална тема

Мнениеот slaron » 25 Фев 2013, 16:33

Кошмар1 написа:И тук да пусна нещо: Аз, Кошмар1, съм съгласна с новоизбрания Патриарх Български НЕОФИТ. На всичкото отгоре си мисля, че църковните служители са по-умни от политиците ни. Това е положението. Може и да оспорвате това ми твърдение, защото го твърдя и не подлежи на обжалване по моите принципи. Не съм вярваща, но моята вяра се крепи на съвременни идеали, които ако повече хора вземат пример от православната ни църква бихме просперирали. Русе сигурно опустя, но България спечели!!!


Дано да се окаже достоен!
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Универсална тема

Мнениеот avitohol » 25 Фев 2013, 18:47

Дано да се окаже достоен!

Достоен е, по думите на негова учителка която доскоро живееше в кооперацията ми за него се изказваха само суперлативи / преди още да бъде дори митрополит / , в смисъл че е бил изключително будно интелигентно момче , рядък талант като ученик.
Остава освен патриарх / или по редно е да използваме българското духовен Отец/, да се намери и Лидер, по смисъла на стародавното - Кан-а Сюбиги- от Бога Водач на Българите, човек който да гарантира С ГЛАВАТА СИ добруването на народа...и нещата наистина ще се променят към добро. Очевидно е че тази корумпирана партийна система е изчерпала възможностите си.
Бог да пази България.
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Универсална тема

Мнениеот Lord » 25 Фев 2013, 19:01

slaron написа:Дано да се окаже достоен!



Ще бъде повече от достоен! Имам честта да го познавам от 1996г. и имам лични впечатления - това е най-добрият избор от всички възможни. Изключително скромен човек, въпреки интелекта и ерудицията му. И много смирен.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Универсална тема

Мнениеот slaron » 25 Фев 2013, 19:11

Ами, да им е честит на миряните тогава, дано оправдае надеждите им.
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Универсална тема

Мнениеот avitohol » 26 Фев 2013, 18:27

Амин, Дай Боже! ;)
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Универсална тема

Мнениеот barut » 30 Мар 2013, 20:21

Щеше да е смешно, ако не е истина!
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта