Универсална тема

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Универсална тема

Мнениеот avitohol » 29 Яну 2013, 12:42

Сларон, сигурен съм че на не един от средношколските си купони сте танцила под звуците на някой от хитовете на Великата Четворка. Грехота е да кажеш че това по долу не те кефи...
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Универсална тема

Мнениеот avitohol » 29 Яну 2013, 13:08

или това парче на Чък Бери, което Джон просто прави неузнаваемо и което и до днес " кърти мивките"


За този / Mishelle /и подобните бисери, които по брой кавъри за последните 40 г със сигурност са на върха в класациите, да не говорим.

avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Универсална тема

Мнениеот slaron » 29 Яну 2013, 17:22

avitohol написа:Сларон, сигурен съм че на не един от средношколските си купони сте танцила под звуците на някой от хитовете на Великата Четворка. Грехота е да кажеш че това по долу не те кефи...


Сори, брат, грешна съм! :oops: Добре, че не съм вярваща.

Ави, в моето средношколие тия бръмбари-класици отдавна бяха вече в заслужена пенсия, слава Богу! :mrgreen: А някои от тях - даже и мъртви! Оппсс, щях пак да кажа "слава Богу"!
Ще излъжа, ако кажа, че не се е случвало по купони да се чуе и нещо от тях, но то е било по-скоро компромис или пълнеж, а не основното за слушане. Ние слушахме друга класика. ;)
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Универсална тема

Мнениеот slaron » 29 Яну 2013, 17:23

slaron написа:
avitohol написа:Сларон, сигурен съм че на не един от средношколските си купони сте танцила под звуците на някой от хитовете на Великата Четворка. Грехота е да кажеш че това по долу не те кефи...


Сори, брат, грешна съм! :oops: Добре, че не съм вярваща.

Ави, в моето средношколие тия бръмбари-класици отдавна бяха вече в заслужена пенсия, слава Богу! :mrgreen: А някои от тях - даже и мъртви! Оппсс, щях пак да кажа "слава Богу"!
Ще излъжа, ако кажа, че не се е случвало по купони да се чуе и нещо от тях, но то е било по-скоро компромис или пълнеж, а не основното за слушане. Ние слушахме друга класика. ;)
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Универсална тема

Мнениеот slaron » 29 Яну 2013, 17:31

Ави, ако прегледаш постовете ми в темата за рока, ще се ориентираш какво съм слушала /а и досега/ в младите години... :)
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Универсална тема

Мнениеот avitohol » 30 Яну 2013, 10:08

Няма лошо бе Сларонке, и аз съм раснал с Пурпурните и Хипарите, само че не е нужно да сме връстници на Бах или Моцарт , за да ни харесва "Токата и Фуга" и "Малка Нощна Музика" :D Поне за мен е така ;).
Нещо повече, Бах е бил почти забравен и непознат за съвременниците си, открит и популярен става именно в наши дни. Хубавото си е хубаво винаги, явно е бил напред с материала няколко века.....Всяко ново поколение търси себе си в нови жанрове. Допреди двадесетина години всички бяха луди по групи , които днес са отдавна забравени. Има обаче непреходни неща.
А за Джон повечето хора си спомнят не просто като много добър музикант и гениален композитор, а като бунтар, станал в определен период изразител и водач на цяло едно поколение "хипита". Това беше, което уплаши тогавашните управляващи и МОЖЕ БИ стана причина за фаталния край. Случайни неща няма, знаеш.Въобще за мен има двама значими Джоновци в новата история , Кенеди и Ленън, двама опитали се да променят системата. А това не е малко, но с чалга няма как да се промени нали?
Случайно ли една песен се пее винаги при протести смяташ?
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Универсална тема

Мнениеот slaron » 30 Яну 2013, 10:40

avitohol написа:Няма лошо бе Сларонке, и аз съм раснал с Пурпурните и Хипарите, само че не е нужно да сме връстници на Бах или Моцарт , за да ни харесва "Токата и Фуга" и "Малка Нощна Музика" :D Поне за мен е така ;).
Нещо повече, Бах е бил почти забравен и непознат за съвременниците си, открит и популярен става именно в наши дни. Хубавото си е хубаво винаги, явно е бил напред с материала няколко века.....Всяко ново поколение търси себе си в нови жанрове. Допреди двадесетина години всички бяха луди по групи , които днес са отдавна забравени. Има обаче непреходни неща.
А за Джон повечето хора си спомнят не просто като много добър музикант и гениален композитор, а като бунтар, станал в определен период изразител и водач на цяло едно поколение "хипита". Това беше, което уплаши тогавашните управляващи и МОЖЕ БИ стана причина за фаталния край. Случайни неща няма, знаеш.Въобще за мен има двама значими Джоновци в новата история , Кенеди и Ленън, двама опитали се да променят системата. А това не е малко, но с чалга няма как да се промени нали?
Случайно ли една песен се пее винаги при протести смяташ?


Чудя се винаги - защо пък точно тая песньовка? С какво пък толкоз бунтарско зарежда? На мен лично не ми влияе хич, но аз не съм важна, защото съм от "глухото" поколение. ;)
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Универсална тема

Мнениеот barut » 11 Фев 2013, 16:38

Днес се навършва една година от смъртта на Уитни Хюстън.Нека почетем паметта и творчеството и с една страхотна нейна песен.


Изображение
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Универсална тема

Мнениеот avitohol » 13 Фев 2013, 13:49

Мда още една жертва на дрогата след световните имена.Жалко, тежка е царската корона, това което не ни убива ни правело по силни. Но това което убива, дори и силните не бива да се изкушават да приемат....
Сещам се за още двама ВЕЛИКИ в тази борба.
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Универсална тема

Мнениеот avitohol » 13 Фев 2013, 13:59



avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта