Темата на policeofficer

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот policeofficer » 30 Мар 2014, 11:30

Благодаря, Оса! Ей сега ще го прикача.... :D
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот policeofficer » 21 Апр 2014, 20:16

Понеже си имам Тема, ще ви напиша нещо. Ако не се харесва - КОШ.

Изявление на администратор от страницата, на Главна дирекция „Национална полиция“:

Провокиран от последните събития, които следя с интерес, като служител на МВР, създадох тази страница за Главна дирекция „Национална полиция“ и полицаите на България, ви представям фактите такива, каквито са:

Страницата е създадена от мен, дългогодишен служител на МВР, в частност на полицията. Чета внимателно всичко, което се пише. Аз, като “Просто човек“, средноинтелигентен зрял мъж, мисля, че само нискоинтелигентни люде, мислещи за собственото си „Аз“, могат да напишат неща, които да противопоставят отделни структури със законово формирани организации от хора, в самото МВР. Такива сред администраторите ми, включително и Аз – НЯМА! Останалото е липса на информация, което е много жалко.
Страницата е създадена преди повече от 2 години, само и единствено по материали от Интернет, като мисията й е ясна, изписана в описанието. Страницата е моя собственост и никой не може да ми цитира нормативни актове, които не се спазват от самите „възмутени“. Ясно е за всеки „сляп“, че страницата е обслужвана безплатно и от „непрофесионалисти“ „администратори“, но не и според мен, въпреки, че ТОВА беше отразено в медиите. Направете си справка.
Жалкото е, че е проЗ човек, в буквалният смисъл, който с удоволствие би изпратил циганите от България като жив ароматизатор в Европа – това бихте могли да прочетете на личният профил на Борислав Мазнев – същият се опитва да бъде морален и законов стожер на България. Лицето е активист в самоорганизирала се структура преди време, която видя „бял свят“ и благодарение на мен. Според мен, това е твърде расистко и противоречи със „службата“ му в МВР.
Възхищавам съм се от служителите на МВР, които работят базплатно за тази страница, в „свободното“ си време. Те са повече от един, и са достойни служители на МВР.
Ще продължавам да следя с интерес случващото се и всяка расистка проява или такава, спрямо служител от МВР, граждани на България или друг етнос ще бъде лично администрирана от мен.
Самоорганизираните структури на МВР, да си гледат страниците в Интернет и да не се бъркат където не им е работа. Който трябва, знае къде да си споделя проблеми с тях, включително и на политическа, и личностна основа. Доволно факти има за „масовото“ оплюване на политици и фактори в Държавата, за сега без последици за „администраторите“ им. Само за сега обаче.

Приемам следващото лично съобщение като заплаха, която е редно да бъде публикувана в Интернет, за да е ясно как „работи“ „човекът.

С уважение: Стелиан Донев, служител на Главна дирекция „Национална полиция“, Администратор на страницата, на Главна дирекция „Национална полиция“.

Изображение
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот osata » 21 Апр 2014, 21:43

Аз имам едни други спомени, не преди 2 години, а преди 5-6 години,
но смисъл от обсъждане няма.
Любопитното е, какво делят двамата герои от публикацията ти :?:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот policeofficer » 21 Апр 2014, 21:59

Ха, много точно това с делбата. :D
Ще се опитам да го кажа образно - Крим, като едната страна е Русия. ;)
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот osata » 21 Апр 2014, 22:49

policeofficer написа:Ха, много точно това с делбата. :D
Ще се опитам да го кажа образно - Крим, като едната страна е Русия. ;)


Запознат си, а се правиш на ощипан ;) .
Давай детайлно.... дет се вика, "като един ЕС да знаем чия страна да заемем" :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот Lord » 22 Апр 2014, 19:32

И аз ще си направя регистрация у фейсо нЕкой ден, то било забавно, бе. ;) :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот policeofficer » 30 Апр 2014, 20:58

Lord написа:И аз ще си направя регистрация у фейсо нЕкой ден, то било забавно, бе. ;) :lol:


Заповядай, но да знаеш, че е пълно с "герои" от следващият материал:

"Усещането да нямаш власт над хората и събитията е особено непоносимо за някои- безсилието те кара да се чувстваш нещастен. Никой не се стреми към по- малко власт; всеки иска повече. В днешно време обаче е опасно да се бориш за власт неприкрито. Трябва да изглеждаш добър, честен и скромен. И затова трябва да прилагаш тънкости- да си благонамерен, но хитър, демократичен и- неискрен.
Такава постоянна двуличност напомня на случвалото се много отдавна в царските дворци. Около властните личности- крал, кралица, или император, с други думи около лидера, винаги се е формирал двор. Придворните често са изпадали в много неудобна ситуация: от една страна е трябвало да прислужват на своите повелители, но от друга страна ако това е изглеждало откровено подмазване и неприкрито крещящо ласкателство, други придворни не пропускали възможността да им се противопоставят. Затова е трябвало да се проявява хитрост, така че опитите да се спечели покровителството на монарха да не изглеждат съвсем явни. И дори опитни придворни, които са притежавали такъв финес, все пак е трябвало да си спомнят за защитни мерки срещу съперници, които са били готови във всеки един момент да ги отблъснат.
В същото време се е смятало, че дворът събира цветът на изтънчеността и цивилизоваността. Грубото и неприкрито усърдие към властта не се е окуражавало, придворните са действали потайно, прикрито са противодействали на всеки, който е използвал сила. Това е била дилемата в двора: представяйки се като образец на елегантност и благородство, придворните са се старали колкото е възможно по- незабележимо и изтънчено да надхитрят и измамят врага си. Успешният придворен с времето е усвоявал науката да намира заплетени пътища, обучавал се е да нанася удар в гърба на противника си с кадифена ръкавици и с най- сладката усмивка на лицето си. Вместо да използва насилие или пряка заплаха, истинският придворен е постигал своето чрез стратегия на съблазняване, трикове, пускайки в ход очарование и интриги, винаги е измислял план за действие за много време напред. Животът в двора е бил една безкрайна игра, която е изисквала от участниците постоянна бдителност и тактическо мислене. Това е била учтива война.

Днес ние се сблъскваме с много подобен парадокс: всичко трябва да бъде цивилизовано, прилично, демократично и честно- така трябва да изглежда. Но ако играем твърде строго в съответствие с тези правила, като ги приемаме буквално, нашите противници ще ни смажат, ако не са глупаци. Както е написал великият дипломат и придворен от ерата на ренесанса Николо Макиавели: „Всеки, който се старае да бъде добър през цялото време, неизбежно в крайна сметка ще бъде погребан сред огромното множество на тези, които не са добри.“

Дворът се е възприемал като кулминация на изтънченост, но под лъскавата обвивка са се крили тъмни страсти- като в кипящ котел са вряли алчност, завист, похот, омраза. Така и нашият свят днес гледа на себе си като кулминация на добродетелите, но все същите грозни страсти продължават да бушуват в нас, така както е било винаги.

Правилата остават непроменени. Външно вие сте длъжни да спазвате феърплей, но в действителност, освен ако не сте някакъв глупак, бързо се научавате на предпазливост и внимание, и действате по съвета на Наполеон: слагате кадифена ръкавица на желязната ръка. Ако, подобно на придворния от минали времена, вие можете да овладеете изкуството да действате потайно, да се научите да очаровате, да ласкаете , да правите интриги, и да въртите на пръста си своите съперници, ще достигнете до висините на властта. Вие доброволно ще покорявате хората на своята воля, и то така, че те няма и да забележат как това се е случило. И ако те не разбират това, което сте направили, няма начин те да бъдат в състояние да ви се противопоставят и да ви устоят.

Научете се да избирате обиколните пътища. Изучете свойствата на властта. Като ги прилагате на практика, ще бъдете в състояние да се развивате и да успеете, като умело манипулирате околните, изглеждайки в техните очи олицетворение на почтеност и добродетел."

Източник
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот Lord » 10 Май 2014, 20:42

Благодаря за пояснението policeofficer, Макиавели съм го чел от любопитство и ми беше интересно, но размислих - не ми е необходим Фейсбук и едва ли някога ще се регистрирам.

Да мре гладен Марк Зукърбърг! :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот policeofficer » 01 Сеп 2014, 20:30

А бе, Лорд, все искам да те питам.... ? Ти вЕрваи ли си, когато понякога пишеш нещо, което е явна манипулация с математически характер? :lol: :lol: :lol:
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Темата на policeofficer

Мнениеот Lord » 01 Сеп 2014, 21:13

Ко???
Ньеее!!!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Предишна

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта