Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот kkarakashev » 25 Май 2014, 11:54

Човек написа:
kkarakashev написа:Тази сутрин повреме на изпълнение на служебните си задължения е загинал полицай от СДВР.
Патрулният автомобил е пътувал по сигнал за престъпление. В него е имало трима души. Точно на кръстовището са били ударени от таксиметров автомобил. Тримата униформени, които са служители на 3-то РУП, са откарани във ВМА, където единият умира.
Състоянието на другите двама засега не е ясно.
Починалият е бил на 45 години.

Поклон


Поклон пред кого и за какво се покланяш? Движи се такси по път с предимнство,засича го полицейски автомобил с пусната полицейската лампа,но без пусната сирена и резултата е нелепа смърт на полицай. Знаеш ли,че да има специален режим на движение е нужно да бъде пусната сирената и светлина на патрулката и като влизат в кръстовище трябва да влизат с повишено внимание. Язък за колегата загинал по такъв идиотски начин!

Знам какво е и знам, че доста често не са в комбинация звуков режим и светлинен. Знам също че има светлини от типа крило, които не можеш да ги видиш от един метър че светят, камо ли от далече. Не мисля. Че това е проблема. Сигурен съм обаче че болшинството от автомобилите със спец. Режим на двж. Се движат през ноща само сус светлина.
Както казах още един от Вас си отиде по нелеп начин!!!
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот sleyd » 25 Май 2014, 13:49

Затова е записано, че когато липсва един от двата сигнала (звуковия или светлинния), автомобила не е със спец. режим на движение. Но изключение има при СПО и др. специфични полицейски дейности така, че...............
Жалко за колегата, всичко друго вече е без значение!!! :cry:
sleyd
Нов
Нов
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2012, 16:19
Местоположение: Благоевград

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот dakota_ » 25 Май 2014, 16:35

kkarakashev написа:Знам какво е и знам, че доста често не са в комбинация звуков режим и светлинен. Знам също че има светлини от типа крило, които не можеш да ги видиш от един метър че светят, камо ли от далече. Не мисля. Че това е проблема. Сигурен съм обаче че болшинството от автомобилите със спец. Режим на двж. Се движат през ноща само сус светлина.
Както казах още един от Вас си отиде по нелеп начин!!!


Краси,знаеш ли,че на места по време на инструктажите се дават указания от инструктиращите,да не се включват нощем сирените на патрулните автомобили и да се кара само на светлинен сигнал,за да не се нарушава нощната тишина и да не се пречи на гражданите да почиват.Това само по себе си е една идиотщина,защото гражданите чувайки нощем сирената на полицейски автомобил,трябва да спят още по-спокойно,защото някой по това време работи за тяхното спокойствие...
Не знам в случая,кой е крив и кой прав,но жалкото е,че си е заминал един млад човек,по абсолютно нелеп начин...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот kkarakashev » 25 Май 2014, 17:18

dakota_ написа:
kkarakashev написа:Знам какво е и знам, че доста често не са в комбинация звуков режим и светлинен. Знам също че има светлини от типа крило, които не можеш да ги видиш от един метър че светят, камо ли от далече. Не мисля. Че това е проблема. Сигурен съм обаче че болшинството от автомобилите със спец. Режим на двж. Се движат през ноща само сус светлина.
Както казах още един от Вас си отиде по нелеп начин!!!


Краси,знаеш ли,че на места по време на инструктажите се дават указания от инструктиращите,да не се включват нощем сирените на патрулните автомобили и да се кара само на светлинен сигнал,за да не се нарушава нощната тишина и да не се пречи на гражданите да почиват.Това само по себе си е една идиотщина,защото гражданите чувайки нощем сирената на полицейски автомобил,трябва да спят още по-спокойно,защото някой по това време работи за тяхното спокойствие...
Не знам в случая,кой е крив и кой прав,но жалкото е,че си е заминал един млад човек,по абсолютно нелеп начин...

Това не го знам но знам за какво се изключва звуковата сигнализация понякога. Просто още една нелепа смърт на ваш колега.Тези разговори не мисля че са за тази тема.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот ивчо » 25 Май 2014, 17:57

Kогато нощем не работят светофарите по бул."Сливница" в София пътя е с предимство пред тези,които се движат по "Константин Величков",а точно по тази улица се е движел патрулния автомобил с колегите.
Сигурен съм,че Дакота не служи в СДВР,но е описал какъв инструктаж се прави в СДВР! Не пускайте нощем сирените,че гражданите се стряскат на сън и се оплакват!
Всичко има значение и когато темата е "Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг", въпроса е заслужава ли си да загинеш като улично псе нарушавайки правилата,които всички са длъжни да спазват.
Няма ли включен едновременно звуков и светлинен сигнал,няма специален режим на движение!
Няма от кой да се криеш на такова централно кръстовище и ако се налага да се криеш,ще спреш и свтлинния сигнал на патрулката.
ивчо
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Май 2014, 16:00

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот osata » 28 Дек 2014, 20:21

00.30 часа
26.12.2014 г.
Асен Василев Асенов - 34 годишен, граничен полицай в Свищов.
Асен Василев е карал 14 гранични полицаи от дежурство на българо–турската граница. Камионът се е обърнал на черен път в дере, на няколко километра от село Горно Ябълково.
Поклон!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот osata » 17 Май 2015, 10:18

Около 15.00 часа на 14.05.2015 г. на 236-и километър от автомагистрала "Тракия" на връщане от командировка на българско-турската граница със служебен микробус при ПТП загиват
Йордан Ашиков, на 35 години, и Венцислав Доганов, на 46 години - от РДГП - Кюстендил. Микробусът се е ударил странично в товарен автомобил, пътуващ в същата посока, след което се е завъртял и се е обърнал
При инцидента са ранени и други пет гранични полицая.
Поклон!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот osata » 23 Апр 2016, 20:46

Около 04.30 часа на 22.04.2016 г., на автомагистрала "Тракия" край с. Цалапица, при отработване на сигнал за ПТП, ТИР блъска и убива на място служителят от Магистрална полиция - Николай Треновски, на 41 години.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот dsuzunov » 02 Юни 2016, 12:54

Тази нощ, на 39 години, внезапно почина колегата Атанас Синджирлиев - мл. експерт ЕКД в РУ Труд - ОД МВР Пловдив.
Изображение
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг

Мнениеот osata » 14 Май 2017, 14:40

16.00 часа
13.05.2017 г.
Делян Палазов - 36 годишен, пътен полицай в Пловдив.
В гр. Пловдив на бул. "Санкт Петербург" в района на парк Лаута по време на провеждане на Народен събор - Пловдив при подаване на знак за спиране на автомобил, движещият се зад автомобила джип е направил рязка маневра и го блъска, при което пътният полицай е загинал на място.

Изображение
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Предишна

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron