Мъдрости

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Мъдрости

Мнениеот Кошмар1 » 04 Дек 2013, 22:44

"Думи и думи
Едно време, като слушах как старите хора в моя край разговарят помежду си, имах чувството, че си разменят златни монети… Сега, като слушам как всички ние разговаряме помежду си, имам чувството, че си разменяме книжни левчета, с които нищо не можеш да купиш! И може би тъкмо заради това, че нищо не може да се купи с тях, си ги разменяме така щедро помежду си!
Толкоз за едно левче."
Йордан Радичков

"Камък и слово"-Йордан Радичков "...От цялата човешка история е останало само онова, което е изградено от камък и слово... В някои отношения даже словото превъзхожда камъка. Храмовете, изградени от него, са останали непокътнати, без никаква пукнатина в себе си, за разлика от каменните храмове. Словото ние вадим от народната каменоломна и всеки един от нас според силите си участва в изграждането на духовния храм на народа.
У нас словото продължава да има магическа сила, българите много добре са разбирали неговата изключително голяма мощ. Може да се каже, че ние сме се съхранили през нашите тежки 13 века до голяма степен и чрез словото. Думите са играели роля на крепостни стени и защита за всеки човек срещу всичко варварско и чуждоземно."
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Мъдрости

Мнениеот akulata » 05 Дек 2013, 21:59

" Не вземай важни решения, когато си гневен. Винаги можеш да пратиш някого по дяволите и утре. " Паулу Куелю
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Мъдрости

Мнениеот akulata » 05 Дек 2013, 22:05

Мъжът е като шоколада, сладък, приятен и обикновено се лепи право за задните ти части!
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Мъдрости

Мнениеот Кошмар1 » 11 Дек 2013, 22:53

За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.
К. Иречек

Аз вярвам в теорията за единствения куршум. Можеш да се влюбваш и любиш много пъти, но има само един куршум, на който е гравирано името ти. И ако извадиш късмета да те прострелят с този куршум, раната никога не заздравява.
"Законът на Бош", Майкъл Конъли

"...Предчувствам, че съм на път да взема неправилно решение, но грешките неизменно съпътстват нашите действия. Какво иска светът от мен? Да не поемам рискове? Да се върна там, откъдето съм дошла, без да имам смелостта да кажа ДА на живота?..."
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Мъдрости

Мнениеот Кошмар1 » 12 Дек 2013, 00:31

"Много ми се иска да ставам в 6 сутринта, да ходя на крос, да се храня правилно и здравословно! НО ... аз съм по-силна от желанията си!"

"Ако нямаш врагове, значи не си постигнал нищо в живота!"

"На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има."

Ако чувстваш, че си струва да запазиш човешкото в себе си, дори това да ти носи беда, значи си победил.

Свобода е свободата да кажеш, че две и две е равно на четири. Джордж Оруел, 1984

"Добре дошли в маймунарника", Кърт Вонегът

„Тези, които носят светлина на другите, никога не остават на тъмно.“ Питър Пан.
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Мъдрости

Мнениеот slaron » 13 Дек 2013, 14:59

Живели едно време два мечока. За да заспи зимен сън, единият си смучел лапата... а другият нагло се възползвал от това...
:)
Ловът - това е спорт! Особено като патроните свършат, а глиганът все още е жив!
:)
Някои пият от извора на мъдростта, други само се жабуркат.
:)
Крива жена и крива ламарина са оправят само яко чукане!
:)
По времето на Тодор Живков поне имаше ред. Прибирал съм се нощем пеш по улиците и нито веднъж не са ми откраднали айфона или лаптопа...
:)
Пожарникарят стоеше и гледаше безмълвно суматохата, която горящата банка предизвика. Кредитът се погасяваше.
:)
Когато тя ме остави, се почувствах тъжен и самотен. За да превъзмогна мъката си купих нов мотор, преспах с две жени, започнах да пия...
... сега с наближаването на вечерта се опасявам, че тя много ще се ядоса, като се върне от работа.
:)
Много е лошо, когато си склерозирал да те хване разстройство. Тичаш, а не са сещаш накъде!!!

:) :D :)
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Мъдрости

Мнениеот Кошмар1 » 14 Дек 2013, 19:34

„Понякога ми се струваше толкова невъзможно, но всъщност невъзможни неща няма.
За любовта граници няма, а за такава като нашата най вече!
И все пак ”Какво са разстояние метър и километър?
Има очи, които виждат през високи планини.
Има мисли, които летят над безкрайни равнини.
Има хора, които никога не се разделят!”
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Мъдрости

Мнениеот Кошмар1 » 15 Дек 2013, 03:19

"Много красива възрастна жена среща младо, но грозно и сакато момиче. Тя го погледнала надменно и му казала-Какво ли би дала ти за моята красота? -Момичето я погледнало тъжно и и отговорило-Каквото би дала ти, за моята младост. "

''Опаковката не струва нищо ако съдържанието е боклук''

„Всичко е изгубено, ако лошите хора се вземат за пример, а добрите-за подигравка.”

„Ако искаш по-дълго да запазиш хубавото си впечатление за някой нов познат, не разпитвай приятелите му за него.”

:)
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Мъдрости

Мнениеот Кошмар1 » 15 Дек 2013, 12:39

"Не издавай чужди думи. Чул ли си някоя дума против някого, нека умре у тебе."

"На хората им е по-лесно да държат на езика си горещ въглен, отколкото тайна."

"Не доверявай тайната си на приятел, знай, че той също има приятел."

"Не ония, които мразим, а ония, които обичаме, ни причиняват най-много страдания в живота."

"Каквото и да мислят за тебе, върши онова, което смяташ за справедливо."
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Re: Мъдрости

Мнениеот Кошмар1 » 16 Дек 2013, 00:56

"Забрави тези, които са те забравили, когато си имал нужда от тях! Но никога не забравяй тези, които са те накарали да се усмихнеш, когато си бил тъжен"

"Научихме се да летим в небето – като птици.
Научихме се да плуваме в океана – като риби.
Сега остана да се научим да живеем на земята – като хора."-
Бърнард Шоу

"Думата е велико нещо. Велико затова, че с дума можеш да събереш хора, с дума можеш да ги разделиш, с дума можеш да служиш на любовта, пак с дума можеш да служиш на враждата и омразата. Пази се от онази дума, която разделя хората!"
/Лев Толстой/

В ДУШАТА ТИ ИМА ЛИ МЯСТО ЗА МЕЧТИ ОЦЕЛЕЛИ СЛЕД СЪД,КАПКА КЪСНО МОРЕ,ШЕПА ВЯТЪР И ЛЮБОВ УМОРЕНА ОТ ПЪТ? - Марио Крьоненберг

"Спрете да прекарвате време с погрешните хора. Животът е твърде кратък, за да го споделяте с личности, които сякаш изсмукват живеца от вас. Ако някой ви иска край себе си, ще направи място за вас. Не е нужно да се борите за кътче в сърцето му. Никога, никога не се натрапвайте или доказвайте на някого, който нееднократно е пропуснал да забележи качествата ви. И запомнете - не хората, които са до вас, когато сте на върха, са вашите приятели, а тези, които не ви изоставят дори когато сте на дъното!"

"Животът е твърде кратък, за да се събуждаш със съжаление и разочарование.
Затова обичай хората, които се отнасят добре с теб.
Обичай и тези, които не го правят, не за друго, а просто защото ти го умееш.
Опитай се да разбереш, че за всичко случващо се има причина, но не всичко около теб е даденост. Бори се ! Защото най-лесният начин да изгубиш е, когато не дооцениш това, което имаш.
Ако ти се дава шанс, сграбчи го с двете си ръце.
Ако паднеш – стани, ако те хулят – отмини и пак остани в мир със себе си.
Целувай бавно. Прощавай бързо."
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта