Днес празнуваме:

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот dakota_ » 21 Май 2015, 12:29

Днес е голям празник - Възнесение Господне /Спасов ден/ и Свети Константин и Елена!
На всички именници пожелавам здраве,щастие,късмет и довечера да им се сбъднат и най-неприличните мечти ;) Наздраве!

dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот Елена » 21 Май 2015, 13:10

Благодаря за поздрава :) да поздравя и аз един колега рожденик с днешният празник и да му пожелая да е жив и здрав и по-рано от 60 години да не излиза в пенсия :D Това са част от любимите му песни :)





Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот dsuzunov » 21 Май 2015, 20:49

Да ти е живо и здраво името ЕЛИ!
Да илядиш с него!
Ето моя специален поздрав за тебе:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот Елена » 22 Май 2015, 10:46

Благодаря за поздравите и на двама ви :) Старата школа си е стара школа и да се кара знае и да поздравява знае :D
Изненадата беше голяма,от Н-ка на РУ и колектива,както той каза :) получих сувенир везна. Експерта рожденик получи ловен нож с надпис "За чиста и свята република" колегата леко се разплака,покрай него и аз и после на почерпката си оправихме настроението :)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот dsuzunov » 22 Май 2015, 12:39

Вашият експерт трябва да е от нашата порода!
И аз много обичам гръцката музика, (без да включвам византийците в тези чувства, обаче)!
Абе, естети хора сме това, "фотографчийте" както някои се опитват да ни наричат.
Ей за това иде реч:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот Елена » 22 Май 2015, 14:56

Голям фен е на гръцката музика,а аз харесва сръбската музика :) текстовете са ми по-близки за разбиране :)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот Lord » 24 Май 2015, 09:57

Изображение
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот dakota_ » 24 Май 2015, 10:18

Честит Празник на всички полицаи,които знаят цялата азбука и могат да пишат грамотно и правилно :D :mrgreen:

dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот osata » 24 Май 2015, 21:43

Честит 24-ти май на всички!!!

Не му е мястото тук, но днес отново ми направи лошо впечатление, че на всеки ъгъл се продаваха и размахваха от хората български знамена с герб. Тоя некадърник, който ги внася от Китай, толкова ли не можа да вникне, че българския трикольор няма герб от 1990 г. (дано не греша годината, че не ми се рови из нета за информация).
Надали има друга държава, в която 50% от гражданите размахват неактуално с Конституцията знаме.

http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/ ... p=0034&n=5
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Днес празнуваме:

Мнениеот Dani » 22 Сеп 2015, 20:50

107 години от обявяването на Независимостта на България
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
БЪДЕТЕ ГОРДИ И НЕЗАВИСИМИ, БЪЛГАРИ
!

Ще си позволя да цитирам проф. Андрей Пантев:
"(...) И все пак Независимостта има реални проекции като национално и държавно постижение. България вече можеше да сключва договори направо, премахнаха се всички финансови обременения върху нея, тя вече можеше да участва във всички междудържавни конференции на равна нога, национализирани бяха източните железници. И по този начин беше окончателно свален духовният фес от лицето и главите на всички българи. Независимост, разбира се, можеше да се прояви и преди това събитие и тук се срещаме с парадоксалния факт, че преди 1908 г. България като че ли беше по-самостоятелна и решителна в своите действия, отколкото по-късно, когато започна да участва в коалиции, в съюзнически комбинации и в различни договорености с европейските и балканските държави. В този смисъл можем да кажем, че Независимостта е празник, но той не е възпят нито в поема, нито в песен, нито в някаква друга възвишена форма на национално утвърждение. Тя обаче беше необходима стъпка по пътя на окончателното откъсване на държава като България от нейното минало на поробена страна. България е била в независимост от великите сили дотолкова, доколкото е могла да избира между зависимости. Не случайно казвам, че до 1908 г. тя е била по-самостоятелна в решенията си. От друга страна, имаме едно тягостно впечатление, че винаги, когато сме взели самостоятелни решения след 1908 г., обикновено сме грешали!(...)"
проф. Андрей Пантев
Dani
Полицай
Полицай
 
Мнения: 117
Регистриран на: 27 Яну 2015, 21:47

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron