За доброто и злото...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

За доброто и злото...

Мнениеот Lord » 17 Ное 2009, 22:57

При всичката ни тленна преходност, защо има толкова много озлобени хора? Питам сериозно и няма да крия, че въпроса ми е провокиран от междуличностни отношения в интранета, в интернета, но и по принцип. Какво се дели, какво си мерим, хора? И какви "дивиденти" би донесло по-голямото "нещо" някому? Не проумявам по-спокойно ли живеем или спим, ако надприказваме и успеем по-грубо да обидим и по-жестоко да нараним? През последните седмици четох и не вярвах, че го чета! Какво става, защо е всичката тази злоба, всичко е прекалено преходно, честна дума не разбирам къде сгрешихме..., защо е всичко..., на моята възраст и житейски път/стаж, вероятно аз не съм в ред, задавайки си подобни пубертетски въпроси! Но е факт, че си ги задавам и не намирам нормален отговор!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За доброто и злото...

Мнениеот BARETATA » 17 Ное 2009, 23:10

Нека и аз да кажа.Злобата е породена от беднотията,от възпитанието,от манталитета.Всички това го знаем ,обаче.Всички ние служителите на МВР,може би сме претръпнали ,относно това,това не означава,че не ни вълнува.До къде го докарахме,до тама,че само сами можем да си помогнем,ама с помощ от този ,който трябва
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За доброто и злото...

Мнениеот Lord » 17 Ное 2009, 23:18

BARETATA, не се сърди и извинявай, но темата е свързана точно с нас, имащите достъп до интранета или можещи да четат между редовете ще разберат въпроса ми..., но дали биха имали отговор?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За доброто и злото...

Мнениеот BARETATA » 17 Ное 2009, 23:19

Грешката е в моя телевизор,Сорри и Аз :mrgreen: Да спомена ,че и аз често съм прекалявал
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За доброто и злото...

Мнениеот ribaflic » 17 Ное 2009, 23:26

Прекалената амбициозност и способността ни да крием истинските си мисли зад думите-това е моето обяснение, за това, което разчетох зад буквите...
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: За доброто и злото...

Мнениеот Lord » 17 Ное 2009, 23:37

Добре, дори и така да е, кого ползва това? Пък и мотива какъв е?!


...или аз не съм способен да асимилирам изгодите, нечии...?Възможно е!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За доброто и злото...

Мнениеот фиеста » 18 Ное 2009, 00:57

Ами моят отговор е следния - изпуска се парата. Това всеки го прави по различен начин. За някои "анонимността" на нета им дава крила. Във вътрешния напоследък нямам време да влизам и не знам какво конкретно визираш, но забелязвам подобни неща и на живо - колеги, които знаят, че ще се местят, показват някакво лице, което не си и предполагал, че има .... Явно голяма част от хората биха си показали именно негативните черти, щом знаят, че може да мине безнаказано. Май кризата напоследък не е само финансова.... :?
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: За доброто и злото...

Мнениеот Добро Утро » 18 Ное 2009, 22:16

...Вероятно се вземаме много насериозно и категорично отказваме да приемем ,че има някой който не иска да види това... :shock:
Аватар
Добро Утро
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 417
Регистриран на: 02 Окт 2009, 21:37

Re: За доброто и злото...

Мнениеот КОШМАР » 18 Ное 2009, 22:21

Всеки убеждава другия, че не е крив и му е известно какво е добро и зло, но нещо не е наред. Кое не е наред ли? Ами това, че всеки се мисли за прав и докато се разбере кой прав, кой крив всичко се катурва по нанадолнището. Но,.... не ми пука. Нали така? :P
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: За доброто и злото...

Мнениеот Lord » 18 Ное 2009, 22:32

Добро Утро написа:...Вероятно се вземаме много насериозно и категорично отказваме да приемем ,че има някой който не иска да види това... :shock:


Това си има име - Мания за величие и според съвременната медицина е болест, опасна болест, защото при тези болни се проявяват фантастични образи. Болният има впечатлението, че се намира в епицентъра на битка между доброто и злото и от него зависи какъв ще е изходът на стълкновението. Ето защо той си въобразява, че дадени хора са пратеници на тъмните сили, а на тези, които му харесват, им придава божествени качества. Хора в подобни психически състояния могат да бъдат опасни, както за себе си, така и за околните. Ето защо се налага лечението им да се осъществява в специализирано болнично заведение. :!: В такъв случай какво правим с нашите "герои"? :idea: :roll:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта

cron