Кулинарна Тема

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот Валентина » 05 Май 2012, 19:38

Една идея за утрешния празник ;)

Изображение
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот Валентина » 05 Май 2012, 19:46

Чеверме по хайдушки

1 бр.агне
600 г. масло

1. Изчистете и измийте агнето, посолете го и го намажете с маслото
2. Набодете го на дървен шиш и го печете върху много жар
3. Шиша закрепете от двата му края върху "чатали" (раздвоени колове)
4. През време на печенето въртете шиша с агнето и го мажете с вода и мазнина
5. Агнето е готово, когато се покрие със светлокафява коричка
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот kkarakashev » 25 Юни 2012, 21:23

Открих лятно коктейлче. Бързо, Лесно и Вкусно. Неволята ми даде рецептата, тъй като тоника свърши :mrgreen:
100мл Джин
50мл прясно мляко
100-150 мл лимонада
лед
резен лимон

Съставките се смесват в шейкър или в подходящ съд. сервират се с много лед. Консумира се със сламка.
Наздраве.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот Kali » 24 Авг 2012, 20:33

Ако Ви се яде пай

Вземете от хладилника 10 яйца. Оставете седемте здрави на масата. Сега изтрийте пода и следващия път бъдете по- внимателни.
Вземете голяма купа. Разбийте в ръба й яйцата и изсипете тяхното съдържание в купата.
Изчистете масата и столовете от жълтъците. Бъдете внимателни.
...И така- имаме 5 жълтъка в купата.
Сега вземете миксер, сложете му накрайниците за бъркане и разбийте жълтъ...ците. Нищо, пробвайте пак да поставите накрайниците. Сега разбивайте.
Измийте си лицето, шията, ръцете и гърба, махнете жълтъка от ушите.
И тъй, сега имаме в купата 2 разбити жълтъка- колкото и са ни необходими за пая.
Сега облепете стените и прозорците на кухнятя с вестници, покрийте мебелите с някакви стари тъкани.
Време е да добавим брашното. Сипете в чаша 200 грама. Изсипете чашата в купата при жълтъците. Останалите 800 грама внимателно съберете и върнете в пакета.
След като се убедите, че стените и прозорците са наистина добре облепени, започнете разбиването на сместа.
Вземете душ и продължаваме.
Вземете 4 големи ябълки и остър нож. Предварително изтичайте до аптеката за йод, пластир и бинт.
Време е да пристъпим към чистенето на ябълките. Обработете палеца с йод и го бинтовайте. Нарежете ябълките на кубчета и помнете, че са ни необходими 2 ябълки, така че в процеса на приготвянето може да изядете само половината. Обработете много добре с йод показалеца и средния пръст и ги бинтовайте.
Единствената останала и вече нарязана на ленти ябълка я прибавете в купата. Останалите ги съберете от земята и ги изхвърлете.
Разбърквайте отново с миксера. Измийте хладилника, защото ако засъхне се мие трудно.
Сега изсипете готовата смес в леко намазана с олио тава и я сложете във фурната.
Почакайте час и ако няма видими промени включете фурната.
Като се събудите не звънете в пожарната, а отворете фурната и прозорците.
След всичко преживяно, ако Ви се яде пай- отидете в близката сладкарница!
:lol: :lol: :lol:
Kali
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 864
Регистриран на: 18 Юни 2011, 02:00
Местоположение: София

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот slaron » 25 Авг 2012, 13:26

:lol: :lol: :lol:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот Матейко » 26 Авг 2012, 08:56

Kali написа:Ако Ви се яде пай
:lol: :lol: :lol:


Заболя ме корема от смях! Това не бе ли на Цаньо Сърнев? То горе-долу и аз така готвя. Работя с такъв размах, че след време намирам следи от готвенето си на километри от кухнята. Нещо като Тунгуския метеорит съм. Наскоро реших да пържа патладжан. Прекрасно знам как става това, гледал съм. Запалих котлона, сложих тигана, в него олиото, а не обратното, както правят несведущите. Отидох да гледам по телевизора един турски сериал, докато олиото загрее, обаче там пък съпругът взе, че наби жена си заради някаква фльорца, аз се възмутих и седнах да видя как ще победи справедливостта. Справедливостта, т.е. жената да пребие мъжа си, я отложиха за следващата серия и аз, замислен за нещата от живота, бавно се върнах в кухнята. Там ме посрещна дим. В началото помислих, че оная е подпалила мустаците на неверния си съпруг, но се оказа прозаично пушене на олиото. Както винаги запазих самообладание, в резултат на което се сетих за някои основни положения от физиката. Напълних чаша вода и хладнокръвно я излях в пушещото олио. Докато прелитах над дъбова кория, забелязах, че е повалена, а аз се озовах насред Ямбол. Там се поизтупах, щото местните с интерес се събраха да оглеждат вулканичния ми вид, след което отидох в една механа и си поръчах пържен патладжан. Стисках палци готвачът да не гледа турски сериал, та да не се прехвърля в Смолян, щото имах пари само за сметката и влака до в къщи. Явно са нямали телевизор в кухнята, щото ми донесоха патладжана. После се прибрах и цяло лято строих нов дом. Ама ядох ли патладжан? Ядох. :)
Матейко
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 326
Регистриран на: 04 Авг 2011, 21:35

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот Kali » 27 Авг 2012, 20:37

:lol: :lol: :lol:
Kali
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 864
Регистриран на: 18 Юни 2011, 02:00
Местоположение: София

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот Strange » 29 Авг 2012, 11:23

Изображение
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот Матейко » 03 Сеп 2012, 17:01

Една истинска жена трябва да може да направи супа и скандал от всичко!
Матейко
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 326
Регистриран на: 04 Авг 2011, 21:35

Re: Кулинарна Тема

Мнениеот slaron » 03 Сеп 2012, 18:35

Матейко написа:Една истинска жена трябва да може да направи супа и скандал от всичко!


А какво е това "супа"? :roll: :mrgreen:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron