На този ден преди..

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: На този ден преди..

Мнениеот КОШМАР » 27 Юли 2010, 23:54

Сър Хъмфри, Вашето мнение за мен е неприемливо. Не се опитвайте да елиминирате годините на Вашите родители. Аз все пак уважавам моите, предполагам други също, за разлика от Вас, а може би сте царски поданик? Ваша воля, мен това не ме касае. Всяка история независимо каква е тя е за Вашата Родина. Никой не осакати така държавата, както това стана след 1989 година с България. А доколкото ми е известно много хора си смениха цвета, както и мислите, както ценностната система, както и за съжаление манталитета и намериха сигурност в интериор "омраза, завист, перспектива с пари" спечелени чрез лъжа и измама. Ако Вие притежавате хиляди, мога само да Ви съжаля. Губите нещо много важно - сърдечността. Притежавайте Вашите хиляди, но и не губете същността си. Вие пренебрегвате мнението на хора, които са с различно от Вашето, а това е признак на слаба култура. 1944 година беше началото на нещо хубаво. Поне така съм чувала от хора, които са живели по онова време. Вие, Сър, може да притежавате продажни сърца, но едва ли може да купите моето, както и нечие друго, освен ако не е продал своето на Дявола. Вие, Сър, може да имате две образования, но едва ли притежавате мъдростта. ТЯ, сър, е онова образование, което живота дава само на светлите хора. Вие, НЕ притежавате светлина. На еди кой си ден, преди години, се промени съдбата на една страна, която вече от година на година, вече 20 поредни години, се върна към феодализма. Много беди има да се преминат Сър, но най-голямата беда е промяната съзнанието на българина. Вие и Вашите подопечни, не разбирате толкова прости наглед неща. Живеете в сферата на обезмислянето. Това е вашето верую. ПРедлагам Ви да прочетете разказа на Христо Смирненски "Стълбата". Може би нямате вече и сърце??? Аз защото колкото и да ви звучи претенциозно, усещам своето с всичките му чувства. Това си е мое право Сър. Замислете се за нещо друго Сър: "Родната полиция ни пази чрез побоища." На този ден преди.... години.... Ако краят на България беше през 1944 година Сър, едва ли щяха да се построят толкова заводи, да имаме икономика, металургия, индустрия.... да не изброявам. Едва ли при този "край" който Вие така безчуствено предричате, България би била в челната десятка в световен мащаб. Къде сме сега Сър? Доколкото ми е известно някъде в края на таблицата преди Албания или нещо подобно. Нас ни оприличават на Бангладеш Сър. Това известно ли Ви е? Знаете ли, че много села са обезлюдени? Защо българите напускат България, Сър??? Сигурно от хубаво. Тъй ще е. А аз явно съм неблагодеждна формация на новата световна практика. И последно Сър: След като не искате да живеете в България, напуснете я.

Цитат: "Коя ли пък е тая България? МОже би ня някоя друга планета?
Защото не е тая, в която живея."

Ваши думи сър. Не Ви е харесвало преди 1989, не Ви харесва и сега. На Вас просто не може да се угоди. А на мен ми харесва да съм тук, независимо от всичко. Бих била доволна хората наистина да осмислят съществуването си и да върнат част от човешките добродетели, които имахме. Моята стихия, не е Вашата омраза. "Който и да дойде на власт - промяната зависи от нас самите. Ако ние вървим надолу и продължаваме да се мразим, да завиждаме - нищо няма да направим, който и да поеме управлението." С една дума: ПРавим си мръсно Сър, бъркат се във вътрешните ни работи, не се мисли позитивно. А Вие продължавайте да хулите както намерите за добре Сър.

Лека нощ.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: На този ден преди..

Мнениеот Sir Humphrey » 28 Юли 2010, 00:02

КОШМАР написа:Никой не осакати така държавата, както това стана след 1989 година с България.
Лека нощ.


99,99% от гнусотиите, които се реализираха от 1989 г. насам, имат своята първопричина в събитията, започнали в края на 1944 г.
Посочете ми колкото искате примери, г-жо Кошмар, и аз ще Ви представя нишката от събития назад във времето до първоначалната гнус, случила се от 1944 г. нататък.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: На този ден преди..

Мнениеот slaron » 28 Юли 2010, 13:08

Sir Humphrey написа:
КОШМАР написа:Никой не осакати така държавата, както това стана след 1989 година с България.
Лека нощ.


99,99% от гнусотиите, които се реализираха от 1989 г. насам, имат своята първопричина в събитията, започнали в края на 1944 г.
Посочете ми колкото искате примери, г-жо Кошмар, и аз ще Ви представя нишката от събития назад във времето до първоначалната гнус, случила се от 1944 г. нататък.


:roll: Сър, млад човек си, а говориш така, сякаш си лично засегнат въпросната 1944 г.! :shock: Що така бе, Миме?! :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: На този ден преди..

Мнениеот Sir Humphrey » 28 Юли 2010, 13:12

slaron написа: :roll: Сър, млад човек си, а говориш така, сякаш си лично засегнат въпросната 1944 г.! :shock: Що така бе, Миме?! :roll:


Засегнат съм и още как. Засегнат лично, пряко и косвено. Имаш думата ми.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: На този ден преди..

Мнениеот slaron » 28 Юли 2010, 13:21

Sir Humphrey написа:
slaron написа: :roll: Сър, млад човек си, а говориш така, сякаш си лично засегнат въпросната 1944 г.! :shock: Що така бе, Миме?! :roll:


Засегнат съм и още как. Засегнат лично, пряко и косвено. Имаш думата ми.


Аха, разбирам те ... :| И все пак призовавам към "Мир!" съфорумците! Нека не преобръщаме форума в трибуна на политически пристрастия! :!:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: На този ден преди..

Мнениеот Валентина » 27 Сеп 2010, 16:10

На този ден преди една година (27.09.2009) се събрахме в София пред църквата "Св.Неделя" на панахида в памет на загиналите служители на МВР. И се опитахме да кажем на всички, че "ПОЛИЦАИТЕ НЕ СА УБИЙЦИ"...



Благодаря на М-р Векилски за клипа. Много от пишещите тук, ще се разпознаят. Не е ли време пак за "среща", но по друг повод???
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: На този ден преди..

Мнениеот малкия » 27 Сеп 2010, 20:23

А днес се проведе поредното заседание от процеса срещу колегите. Съдът трябва да се произнесе в 30-дневен срок, което май изключва възможността за оправдателна присъда.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: На този ден преди..

Мнениеот Lord » 27 Сеп 2010, 20:26

малкия написа:А днес се проведе поредното заседание от процеса срещу колегите. Съдът трябва да се произнесе в 30-дневен срок, което май изключва възможността за оправдателна присъда.



viewtopic.php?f=2&t=64&p=29138#p29138
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: На този ден преди..

Мнениеот Lord » 30 Окт 2010, 14:08

Цецка при патриарх Максим, той черпи с отлежало уиски

Председателят на парламента Цецка Цачева би път до Троянския манастир, за да целуне ръка на патриарх Максим и да го поздрави за 96-ия му рожден ден вчера. Тя предаде благопожелания от Бойко Борисов и от депутатите....

http://www.24chasa.bg/Article.asp?Artic ... fferer=RSS
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Предишна

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта