На този ден преди..

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

На този ден преди..

Мнениеот SFS » 10 Ное 2009, 17:58

.. по това време преди 20 години точно се намирах в автобуса пътуващ за София от Гоце Делчев. Пътувах към школата в Долни Богоров в която бяхме комндировани в очакване на демострации, размирици и революции.
По радиото от седалката зад драйвъра (по милиционерска традиция) чух, че другария Тодор Правешки е подал оставка и му се благодари за делата като първи, втори и трети в държавата партията и народното събрание.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: На този ден преди..

Мнениеот Валентина » 10 Ное 2009, 19:14

На този ден преди 20 години аз живеех в гр.Хисаря и очаквах първото си дете. По телевизията чух "новината" с която изпращаха др.Т.Живков в "заслужен отдих". Гледах и не можех да повярвам. Уж му изказват благодарности, ... а той седи сам, самотен и толкова нещастен...
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: На този ден преди..

Мнениеот SYNOPTIK » 10 Ное 2009, 19:50

И аз,като SFS бях на работа ! Коментирахме,някак си с приповдигнато настроение,но все пак-предпазливо.
В съзнанието ми е останал следният факт-някъде през 1990 година,след премахването на прословутото 6 управление на ДС,негов служител-сдавайки,се спря при мен,поразпита ме за моята възраст,и просто ми каза,че в следващите 20-25 години,страната ни ще премине през много перипетии...
Стори ми се нереално тогава,но...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: На този ден преди..

Мнениеот Lord » 10 Ное 2009, 20:18

Бях студент, на квартира, с гаджето се канихме да ходим на дискотека и изведнъж на вратата се звъни, влиза съседа, прегръща ме и вика "Бай Тошо падна!!!". Излязохме с "каката" по главната на Пловдив, еуфория, хиляди щастливи лица, целувки между напълно непозната..., очевидно никой не подозираше приближаването на Лукановата зима и всичко останало, което изтърпяхме...Всъщност мой колега от София, вече член на БКП, чиито баща работеше във външно министерство каза още на 6-ти ноември, че Т.Ж. скоро ще е аут, не повярвах, пък и имах ново гадже, кой на мое място щеше да се вълнува от смяната на генералния секретар на БКП и председател на Държавния съвет на НРБ, нали?! :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: На този ден преди..

Мнениеот Sir Humphrey » 10 Ное 2009, 20:26

Личната ти история много ме изкефи, Лорде! :P :P

Родът ми е от Пловдив, м/у другото :)
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: На този ден преди..

Мнениеот SFS » 10 Ное 2009, 20:29

Не ми спами темата да не те баннат и от тук...я разкажи какво видя тогава, докато се разхождаше прав под масата ;)
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: На този ден преди..

Мнениеот Sir Humphrey » 10 Ное 2009, 20:34

Висях при баба си в кухнята, докато тя си приготвяше сладкиши за рождения си ден, който е на 11.11.

Тогава на 9 г. какво ми е разбирала тиквата от падане на бай Тошо... :)
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: На този ден преди..

Мнениеот Lord » 10 Ное 2009, 20:41

Sir Humphrey написа:Тогава на 9 г. какво ми е разбирала тиквата от падане на бай Тошо... :)


Лъжец! В класната стая и коридора на у-щето портретите от стената те следяха, момко... :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: На този ден преди..

Мнениеот rspab03 » 10 Ное 2009, 21:10

Бях на дежурство в пожарната на един град покрай който Стони често е минавал пътувайки. ;) Започвах четвъртата година от службата си в МВР.Не бях много изненадан от това,което се случи,защото напрежението сякаш витаеше във въздуха.
И от тогава само надежди,надежди,надежди!!! И само мизерия,мизерия,мизерия :!: :!: :!: :arrow:
rspab03
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 30 Авг 2009, 19:12

Re: На този ден преди..

Мнениеот slaron » 10 Ное 2009, 21:53

Аз бях на работа, всички се бяха скупчили около радиоточките по стаите - слушаше се само и единствено "Хоризонт" в службата, по безкрайните коридори беше пълно мъртвило... След това беше мълчание...
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта