За казармата (или, кой, къде е служил)?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот dakota_ » 23 Май 2014, 08:59

Lord написа:
dakota_ написа:Брех,ти ме уби с тия години :) Очаквах да си служил около 92-94 година,а то какво излезе ;)
Ако не греша това е поделението на прочутите "Момини гърди" ;)


:lol: Звучи, като комплимент, за което благодаря, въпреки че знам, че ти би направил комплимент само на дама. :)

Иначе не виждам нищо притеснително, предвид че аз, ти и колегата Узунов сме точно във възрастта, когато хем знаем, хем и можем, а и е доста далеко времето, когато само ще знаем, тъй че живот и здраве - да действаме. Защото Надежда умира последна ;)

Мамка му и анасонлийка, залюбих я и аз тогава, а и сега гостувам в Карловско, Калоферско и Сопотско, но с едно не мога да свикна - да наливам вода в чашата с въпросния еликсир, което пък буди учудване в съответните домакини. :mrgreen:

Иначе си прав за "Момини гърди", колко пъти съм ги превземал... :D

Преди 4-5 години след отбих да видя поделението, беше потресаваща гледка..., за мен това беше арена, след Армагедон, нямам думи...


На нашите години не само знаем и можем,но и преподаваме и обучаваме :D и както казва един колега от ОДЧ /набор/ и кой,каквото няма и не може да си направи,помагаме му да се справи ;)
Същият като теб съм за анасонлийката и за виното,обичам да ми е чисто... Разказват една приказка за един момък,завел си булка у тях и на сутринта майка му казала на снахата - Наш Иван много обича чисто...Булката се претрепала да чисти цял ден,а свекърва й само това повтаряла - Иван,обича чисто...
Вечерта се прибрал Иван,седнали на масата да вечерят,налял си Иван една голяма чаша вини,посегнала булката да му сипи лимонада във виното и свекървата я хванала за ръката и казала - Булка,цял ден ти повтарям,че Иван обича чисто и ти не можа да го запомниш :lol: Минавал съм и аз към това поделение,гротеска...същото е положението и по границата със заставите...башибозук да беше минал,нямаше да нанесе такива поражения...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот dakota_ » 23 Май 2014, 09:04

dsuzunov написа:
На един колега от ОДМВР Пловдив,брат му беше командир на това поделение...

Торлакови.


Точно за тях става дума :),единия Торлак преди време беше в Общината,сега идея нямам там ли е и с какво се занимава,но със сигурност морен вода не пие ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот dsuzunov » 23 Май 2014, 11:20

Нямам представа с какво се занимават и двамата в момента. Пламен го помня когато беше при издирвачите.
А относно анасонлииката, както знаете, из Карловско няма ракия под 70 градуса.
Аз съм от едно Хисарско село - Кръстевич и там варят основно сливова ракия, като я докарват средно 53-55 градуса.
На времето (началото на 70-те), баща ми, милиционер в Моторотата тогава, беше шофьор на всеизвестния Пловдивски милиционерски началник - п-к Стоян Станоев, който по това време беше начело на поделението.
Същият беше от някакво Трънско село и почти всяка събота или неделя, баща ми го караше до там.
Разправял ми е, че когато тръгвали, винаги приготвял по едно шише от нашата ракия за бащата на полковника. Когато пристигали там и той му я давал, старият човек винаги питал, дали ракията е от нашия край и винаги я разреждал, до към 30-35 градуса.
Нали лафа е "Врла, люта - дваесе и пет града!" :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот dsuzunov » 23 Май 2014, 11:32

На 30 миналия месец направихме среща на всички, служили в под. 22290 - 82 МСП Ямбол. Полка е закрит през 2002г. и за мое голямо учудване, успяхме да се съберем точно 100 човека. Аз и диджея в р-т Тунджа Ямбол, се оказахме единствените срочнослужещи, минали през полка. Присъстваха и четирима от Командирите: п-к Иван Митрев, п-к Станчо Димитров, п-к Атанасов и последният му Командир - п-к Пенко Ганчев.
А за моя голяма радост, на срещата беше и моят старшина на Разузнавателната рота Димитър Янков.
В първия момент не ме позна - минали са 30г. от как съм се уволнил, но му подсказах, че сме адаши и бях механик-водач. Успя да каже само:
-"Узуне, ти ли си!?" и се разплака.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот dakota_ » 23 Май 2014, 13:24

dsuzunov написа:Нямам представа с какво се занимават и двамата в момента. Пламен го помня когато беше при издирвачите.
А относно анасонлииката, както знаете, из Карловско няма ракия под 70 градуса.
Аз съм от едно Хисарско село - Кръстевич и там варят основно сливова ракия, като я докарват средно 53-55 градуса.
На времето (началото на 70-те), баща ми, милиционер в Моторотата тогава, беше шофьор на всеизвестния Пловдивски милиционерски началник - п-к Стоян Станоев, който по това време беше начело на поделението.
Същият беше от някакво Трънско село и почти всяка събота или неделя, баща ми го караше до там.
Разправял ми е, че когато тръгвали, винаги приготвял по едно шише от нашата ракия за бащата на полковника. Когато пристигали там и той му я давал, старият човек винаги питал, дали ракията е от нашия край и винаги я разреждал, до към 30-35 градуса.
Нали лафа е "Врла, люта - дваесе и пет града!" :lol:


Язък за хубавата ракия :),тя като се разреди и става все едно е Пещерска гроздова.... От нея с един колега,поради липса на друга ни стана неудобно да притичваме да купуваме шише след шише от един нон-стоп....все едно чай пием... :D Обичам силна ракия,да си пийна,да ми е сладко,докато усетя,че ми омекват капачките на коленете...
По тоя повод съм разказвал един виц,но на друго място...
Влиза един боец в кръчмата,поръчва си една мастика,изпива я на екс,поглажда се по стомаха и казва.... – Охаа.като мехлем ми дойде...Видял го един офицер в кръчмата,отишъл при него и му поръчал още една мастика...Вдигнал боеца чашата на екс,погладил се по корема и казал – Охаа,мехлем ми дойде... :) Офицера му дал 3 три домашен отпуск по тоя повод ;) Боеца се прибрал в поделението и казал,че в кръчмата има един офицер,който черпи с мастика и раздава по три дни домашен отпуск...Отишъл друг войник,поръчал си една мастика,ударил я на екс,почнал да кашля,да охка,да свива устни... Приближил се офицера,завъртял му един шамар и казал – Като не ти е сладко,защо пиеш и го вкарал в ареста... :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот dsuzunov » 23 Май 2014, 14:59

Това, горното съм го изпитвал на гърба си от баща ми.
Шамара беше на майтап де, но си беше шамар.
Бяхме на село, на гости в един братовчед на баща ми
Чичо Петьо е руски възпитаник, живял е в Съветския съюз от 1925г до около 1949 и се е прибрал в България. Той е син на един партизански командир - Георги Ликин - ДЕД от отряда Антон Иванов. Авиоинженер беше и притежаваше енциклопедични познания. Той си вареше ракия, слагаше някакви билки в нея и я правеше много хубава, на градус около 52-53. Та вечерта у тях, сипаха и на мен 50гр. (тъкмо се бях уволнил). А аз почти не близвах алкохол по това време. Глътнах, закашлях се, защото ми залютя и изобщо не разбрах от къде ми дойде шамара. Баща ми ме погледна, захили се и ми рече:
-"Ей пале, като не знаеш как да пиеш чужда ракия, не се напъвай барабар с мъжете. Чичо ти Петьо ще ти покаже как става!"
Чичо Петьо отпи една голяма, "по руски" глътка, поглади си корема и рече - "Охааа!"
От тогава, знам как се пие ракия - не само чужда! :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот dakota_ » 23 Май 2014, 17:57

В Русия бях на курс,там ми се отвори "руската" глътка :) Водна чаша с водка,пълна догоре...вдигаш,затваряш очи и потъва течността в гърлото :D Като се прибрах в БГ и демонстрирах на татко глътката си,избяга от масата :lol:
Друг един случай,бях ст.л-т и с още един колега ни покани Н-ка ни на РУП на гости...змей на ракията,да ни покаже как се пие ;)
Седнахме,почнахме да наливаме чашите,да замезваме...Положението,обаче се оказа,че не е в наша полза... Човека си хапва и пийва и няма напиване... Добре,че до нас имаше един голям фикус... отпием малко и като се загледа домакина...останалото попиваше във фикуса...Ракията беше налята в шишета от "Слънчев бряг" -четири без двадесет му викаха познавачите :) на четвъртото шише усетихме,че шефа почва да дава "фира"... ;) Ние двамата с колегата сме "кукуряк"... Отвори пето шише,като видя,че замина и то...Удари с ръка по масата и каза - Марш от тука,да ви не виждам повече,все съм вярвал,че пиете,ама вие ми еб... мамата,аз се напих,вие се хилите срещу мен...Изнизахме се бързо...на другия ден на оперативката ни се разнесе славата,че нямаме напиване :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот sleyd » 24 Май 2014, 10:23

dakota_ написа:
sleyd написа:Поделение 32990-Пловдив (бившата Парашутна бригада) като парашутист-радиотелеграфист. От септември 2001г. до юни 2002г.


На един колега от ОДМВР Пловдив,брат му беше командир на това поделение...

По мое време беше полковник Димитров (Акулата). По късно стана до колкото си спомням полк. Шивиков.
sleyd
Нов
Нов
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2012, 16:19
Местоположение: Благоевград

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот sleyd » 24 Май 2014, 10:35

Lord написа:
sleyd написа:Поделение 32990-Пловдив (бившата Парашутна бригада) като парашутист-радиотелеграфист. От септември 2001г. до юни 2002г.


Здравей След!

Сериозна служба, браво наистина!

Радвам се, че след повече от 2 години четене във форума ни - най-после се реши да пишеш. Добре дошъл! :)

Здравейте, и от мен!
Да вярно си беше служба, тогава!
А за писането във форума, когато не съм компетентен в нещо предпочитам да не се излагам пред хората. :D
И гледам да се придържам към това: Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи! :)
sleyd
Нов
Нов
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2012, 16:19
Местоположение: Благоевград

Re: За казармата (или, кой, къде е служил)?

Мнениеот Човек » 25 Май 2014, 10:43

sleyd написа:
Lord написа:
sleyd написа:Поделение 32990-Пловдив (бившата Парашутна бригада) като парашутист-радиотелеграфист. От септември 2001г. до юни 2002г.


Здравей След!

Сериозна служба, браво наистина!

Радвам се, че след повече от 2 години четене във форума ни - най-после се реши да пишеш. Добре дошъл! :)

Здравейте, и от мен!
Да вярно си беше служба, тогава!
А за писането във форума, когато не съм компетентен в нещо предпочитам да не се излагам пред хората. :D
И гледам да се придържам към това: Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи! :)

Такъв цитат има в подписа на един баламурник от police.ba4ka.com ;) Беше си повярвал,че е велик администратор и вместо да си чете подписа и да се придържа към него,заедно с работодателя си пуснаха една анкета да се подиграват с потребител от сайта и си утрепаха сайта :lol: :lol: Останаха в police.ba4ka само баламурници като администраторите :mrgreen:
Човек
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Апр 2014, 16:56

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта