Алабализми...;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: В днешната преса

Мнениеот Елена » 13 Юли 2015, 11:20

малкия написа:Ако си беше напармила труда да попиташ, щеше да знаеш, че съм в МВР от 1993-а, не съм минал нито през СМУ, нито през ВСШ, с "другарите" - ако имаш предвид бившата БКП - отношенията ми никак не са приятелски, доколкото семейството ми е имало сериозни проблеми при комунистическия режим.
Така че това "явно все още другарите сте в МВР и не виждам как ще вървим напред!" е поредната ти глупост. Аз пък не виждам как ще вървим напред ръсейки непрекъснато подобни глупости...
За щастие не РП решават кой да си ходи от МВР. Иначе щяха вероятно да си тръгнат професионалисти, на които ти и вода не можеш да носиш - поне съдейки по това, което пишеш тук.


При теб се е събрало доста щастие на куп ;) За щастие, ако те подберат да те махат от МВР, винаги можеш да нададеш впй до небесата, че МВР си разчиства сметките с неудобен синдикален лидер и да излезе, че те махат не заради несправяне със задълженията, а по политически причини :D
Другото щастие за теб е, че поне по това, което се пише в медиите, цялото ти семейство е МВР ;) ако във филма ги редяха роднина - милиционер - роднина - милиционер, при теб ще трябва да бъде милиционер- милиционер - милиционер :D
Някои са ти завидяли на щастието щом пишат такива неща по медиите, живи и здрави да сте и до преклонна възраст да сте в МВР. Дано това за теб да е добро пожелание, че лично аз не бих се зарадвала на такова пожелание ;)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: В днешната преса

Мнениеот dakota_ » 13 Юли 2015, 13:13

Елена написа:Преди известно време си бях взела едно кафе и седнах в обедната почивка пред управлението да го изпия. Наблизо виждам началника на управлението да подвиква – Другарю Н... какво те води към нас.. Щях да се задавя от смях и избягах от пейката. На някакъв дядка с бомбе говореше. Дядката също на другарю му говореше. Дежурният в ОДЧ каза,че дядката бил бивш милиционерски началник. Чета във форума, но няма да споменавам кой се обръща към теб с другарю Попов, явно все още другарите сте в МВР и не виждам как ще вървим напред!


Според теб как трябва да се обърне началника ти към свой другар? Не е ли напълно нормално, ако са другари/ съратници, приятели, колеги/ да се обърне към него с другарю? Явно този човек е много близък и уважаван от него, щом му казва другарю "Н". Знаеш ли,че един от Директорите ми, при които съм служил ген. Дамянов, винаги е бил за мен другаря Дамянов, този човек ни е спасил трима новобранци от такава издънка, че трябваше по онова време да ни "оправдава" военен прокурор. Благодарен съм му до ден днешен и за мен е другаря Дамянов.
Като съм казвал другаря Попов, съм имал предвид колега Попов, приятелю Попов, ние сме колеги и хора на едни години и между нас може да има обръщение другарю.
Искам да имам повече другари в МВР и извън МВР и не виждам нищо лошо в обръщението другарю!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот Елена » 13 Юли 2015, 16:33

stoiko написа:Законопроекта за промяна на КСО е внесен за включване в дневния ред на НС за гласуване на второ четене.
http://parliament.bg/bills/43/502-01-39.pdf


Сега вече ще стане страшно за г-жа Бъчварова ;) , като се развихрят ония в палатката пред Парламента, като излязат социалните работници, учителите и миньорите в подкрепа на ранното пенсиониране в МВР, до няколко дни Правителството ще подаде оставка :mrgreen: . Ще дойдат другарите на власт и ще оправят набързо нещата :lol:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: В днешната преса

Мнениеот малкия » 13 Юли 2015, 16:43

Тц... Не е така.
Това е, щото си човек от миналото и си завършил еничарско милиционерско училище и Магнаурската милиционерска школа в Симеоново...
Освен това такива като теб пречат на МВР.
Или поне така твърди разследващото недоразумение.
Разбра ли, другарю? :lol:
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 26 Юли 2015, 10:30

Дам...
Странни люде са тая шепа протестиращи полицаи.
Вместо да си грухтят доволно в кочинката и да чакат спокойно Коледа, тръгнали да протестират.
И защо?

Е, имало сред тях една мъничка шепичка, дето допреди седмица им викали спасители. Пък после решили, свалили им от гърба акваланга, надянали им АСВ-то и им рекли: "Хайде малко на обучение и вече сте пожарникари. Дали под вода, дали в пушека - то все едно, не може да се диша."

Имало и една друга шепичка, дето ги оставяли седмица-две на тормоза на жените и децата и после им осигурявали две седмици релакс на турската граница. И така - целогодишно. Седмица - при жената, две - релакс. И се оплакват, проклетниците! Вместо да викат "Ура!"...

И една друга съвсееем мъничка шепичка имало. РП, дето им рекли: "Пичове, защо ви е отпуска през лятото? В тия жеги - отпуска... Я да ги поспрем за сезона, то така или иначе и криминогенната обстановка не позволява излизане в отпуск..."

А, да... Още една шепичка. Дето им резнали къде ваучери, къде ССД, къде нещо друго и им паднал месечния доход с някакви си там стотина лева. И те се оплакват нахалниците - а им останала една шапка пари, дето не знаят как да ги похарчат...

И още една мъничка шепичка. Дето като почвали работа, щели да могат да се пенсионират след 20 години стаж. Пък тъкмо направили 19 и хоп - годините взеле, че се увеличили на 25. А на 24-тата скочили на 27. А сега - тъкмо да направят 27 - минимална възраст. Която - за да я стигнат (Господ да им дава живот и здраве!), ще трябва да поработят още 7-8... Нахалници! Ти им осигуряваш работа в тия гладни години, те - недоволни.

И най-голямото нахалство - като са недоволни, не вземат тихо и кротко да си подадат заявленията за напускане, ами седнали да протестират! То сигурно щото са абсолютни некадърници и от тях извън топличкото местенце в МВР чеп за зеле не става...

Малко се виждат 400-500 на Ленчето. Шепа...
Преди месец и нещо на Ленчето му се виждаха малко и 4-5 хиляди. Шепа...
То и 15-20 хиляди да излязат, за Ленчето пак ще са шепа...

(Между другото, Ленче, ти за колко допълнително възнаграждение за ССД се подписваш - ако не е тайна де? На всички ни е ясно, че твоята служебна дейност е доста по-специфична от тая на пожарникарите примерно, ама все пак...)

А пък аз ще цитирам един всенароден любимец, дето преди да стане министър рече, че и 50 полицаи да излязат на улицата, значи има проблем.
Пък сега - след като не е вече министър, рече: „Болно ми е за всичко, което се случва в системата за сигурност". И добави, че според него не се подобряват условията и авторитетът на служителите и в момента полицаите имали своите основания за недоволство.*
Е, вярно, докато беше министър не говореше точно това, ама...

___________________
* http://www.dariknews.bg/view_article.ph ... id=1474429
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Елена » 26 Юли 2015, 14:51

Всичките ви синдикални искания за мен като РП са пълна боза. Не ми помагат по никакъв начин да си върша по-добре работата! За миналата година са ми възложени 180 дела, приключила съм 140. Ако за теб това е нормално натоварване, за мен това е свръхнатоварване.
За качество на разследване няма да обелвам дума, ясно е за какво качество става дума. За мен това е един от големите проблеми в службата и това искам да се промени.
Представи си РУ на МВР, броя на РП работещи в РУ е 14, а трябва да бъдат 22-ма РП. Не се назначават нови колеги на свободните щатове и напусне ли колега, мястото остава празно. Стигнахме до там, че РП от едно РУ пътуват до друго РУ на територията на ОДМВР, защото по една или друга причина са останали почти без хора и не могат да изпълняват задълженията си по разследване на делата.
За липсата на елементарни консумативи и техника няма да ти казвам, теб тези неща не те касаят, те не са свързани със стажа за пенсия.
Има заповед на Директора на ОДМВР за ограничаване на отпуските през лятото. При нас ако има възможност РП ще излезем отпуск за седмица до десет дни.
Това не е болка за умиране, но това ще се отрази върху качеството на работата. После ще ми разтяга локуми милиционерски началник от форума и ще ми казва, че РП обичат да работят върху дела с НИ. Ами другари милиционери, стягайте си ОР и ги карайте да работят и разкриват извършителите на престъпленията,тогава ние РП ще водим делата срещу известен извършител.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 26 Юли 2015, 15:27

А светът, разбира се, се върти само и единствено около теб.

Жалка работа...

Липсата на елементарни консумативи и техника силно ме касаят - доколкото касаят много колеги.
На теб, разбира се, не ти е известно - за разлика от някои други разследващи - но получихте едни 1500 компютъра, щото бяхме опищели орталъка точно по темата компютри и разследващи. Искаш ли телефоните на един-двама, дето са в час?

Незаетите щатове също ме касаят. Макар че там, където работя, щатът е почти пълен. Странно, а - защо ли трябва да ми пука, щом не опира лично до мен?

И за отпуските на разследващите ми пука - нищо, че моята не е проблем да я взема когато и да е.

Баси тъпата консуматорска логика извади!

За нея било боза, че нейни колеги се скапват по границата! Вярно, тебе нали не те командироват...
Боза било, че ударили нейни колеги по джоба с по стотина кинта! Вярно, твоето допълнително възнаграждение за ССД не го пипат... Така и не каза колко е, между другото, ама няма да правя изводи от това...
Броят на разследващите в РУ е мнооого важен! А за броя на тези от патрула на кой му пука... И защо да ти дреме, че орязват първо техни незаети щатове? Пък и по границата пращали част от тях? Ми сами да си му берат гайлето...

Всеки за себе си, Господ - за всички, а?
Или още по-добре - моето си е мое, а общото е за всички?

Е, уважаемо разследващо недоразумение, едно само ще ти кажа - и твоята Коледа ще дойде...
И за едно се радвам - че повечето РП, които познавам, са малко повече хора и колеги.
Ама наистина - що за идиот трябва да е един РП, та да се вдигне и цяла седмица да обикаля по турската граница с една комисия, проверяваща при какви условия работят там командированите му колеги. Не от Досъдебното, а от Гранична и Охранителна... Ей заради това на мен ми пука за неговите консумативи и неговата отпуска. А за теб някои неща са боза. Вярно, то стадо без мърша не може. Важи и за разследващите очевидно...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Елена » 26 Юли 2015, 16:39

Компютъра ми е нов, но едва ли знаеш, че покрай компютъра трябва и принтер. Трябва да има и с какво да се зарежда принтера. Трябва да има и на какво да се разпечатва написаното на принтера, но откъде ще ги знаеш тези неща, при теб има и сигурно хартисват такива дребни и незначителни неща.
Дребни и незначителни неща са незаетите щатове, при теб няма проблеми, значи всичко е ОК и не се повдига на въпрос. За теб е важна възрастта за пенсиониране и да има гратисен период!
Така и не ти било станало ясно, защо управляващите отказват да има гратисен период.
На управляващите също не им е ясно защо да има гратисен период.
Такива като теб направили години за пенсия и не излизащи в пенсия наливат вода в мелницата на управляващите, които отказват да има гратисен период.
Безсмислен е този гратисен период като вместо да се пенсионирате се натискате да стоите в МВР! Дори и роднините и децата си назначавате на служба в МВР.
Как ли би повярвал човек, че е толкова зле положението в МВР като цялата ти рода е в редиците на МВР!
Кой е консуматора и кой мисли само за себе си е кофти за твоя милост да определяш, като цялата ти рода е на консумация в МВР.
Е, уважаемо експертно недоразумение, не ти ли е неудобно при положение, че си обърнал МВР на семейна фирма, да даваш оценки и мнения по отношение на службата в МВР?
Чак пък за толкова ли глупави ни взимаш да искаш да ти повярваме, че тичаш и се занимаваш със синдикална работа безвъзмездно?
Питаш ме какво възнаграждение получвам за ССД, ти какво парично възнаграждение получваш като синдикален лидер? Питам не за друго, а да не вземе да се изкараш като дядо Добри, които събира и дарява всяка стотинка за църквата.
Познвам един синдикален лидер - РП, който се мисли за Апостол на свободата!
Да не вземе сега ти синдикалният лидер – мл. експерт, да се помислиш за дядо Добри!
Светлините на прожекторите явно замъгляват съзнанието, че се наслушах на всевъзможни синдикални глупости по медиите.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Dani » 26 Юли 2015, 17:01

Превърнахте темата в "За" и "Против" синдикалната дейност и кой по-по-най е в МВР. Има работещи колеги и такива, които морни вода не са пили от самото им назначаване, та до днес. Не знаят и никога не ще узнаят как се работи на терен... Е, получават си заплатката, не подават заявления за пенсиониране, а и защо ли да го правят?! Пенсията ще е в пъти по-малка от възнаграждението, което МВР им дава за...Не е луд който яде баницата, а...
Dani
Полицай
Полицай
 
Мнения: 117
Регистриран на: 27 Яну 2015, 21:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 26 Юли 2015, 17:09

Назначаваме роднините и децата в МВР? :D
Много вярваш на клюки като за разследващ...

Жената, с която живея, е започнала работа в МВР преди мен. И преди да ме познава.
Дъщеря ми работи в МВР, вярно.
Знаеш ли каква оценка имаше по математика на приемния изпит в АМВР? За оценките от дипломата няма да говоря - това все пак е мизерната АМВР и факултет ПБЗН по никакъв начин не може да се сравнява с Юридическия на СУ.
Синът ми също завърши АМВР. Не го "назначих" в МВР. В резултат бившата ми съпруга изтегли един кредит и преведе по сметка на МВР 19 300 лв.
Толкова за родата ми и за семейната ми фирма.

Сега за мен.
Работил съм извън МВР 4 години. Плюс две казарма, стават 6. В МВР съм от февруари 1993. Право на пенсия придобих през февруари тая година - ако можеш да смяташ, вероятно ще стигнеш до същия извод. През август ще навърша 51, ако е живот и здраве. Смяташ, че съм в МВР пет месеца повече, отколкото трябва и е нужно веднага да се пенсионирам?

Е, уважаемо разследващо недоразумение, предвид всичко това никак не ми е неудобно да те определя като егоист и консуматор.

На дядо Добри не се правя. И не ми пука дали вярваш, че се занимавам със синдикална работа безвъзмездно - има много хора, които знаят, че е така. А аз държа на тяхното мнение, не на твоето. Фактът, че ти е трудно да повярваш, определено подкрепя твърдението ми - ти не би си мръднала и пръста безплатно, а?
Та така - никакво възнаграждение не получавам, нито съм получавал за това, което правя в СФСМВР. И пак ще те питам за размера на ССД. Знаеш защо питам, нали? :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта