Алабализми...;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Иво Тодоров » 26 Юли 2015, 18:35

Вальо,ти експерт ли си станал?
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 26 Юли 2015, 18:41

Да, от февруари.
Наложи се - понеже "назначих", както би рекло недоразумението Елена, жена си за началник КПП и се оказах в конфликт на интереси.
Имаше спекулации по темата, как си пропуснал шоуто? :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Елена » 26 Юли 2015, 18:47

малкия написа:Назначаваме роднините и децата в МВР? :D
Много вярваш на клюки като за разследващ...

Жената, с която живея, е започнала работа в МВР преди мен. И преди да ме познава.
Дъщеря ми работи в МВР, вярно.
Знаеш ли каква оценка имаше по математика на приемния изпит в АМВР? За оценките от дипломата няма да говоря - това все пак е мизерната АМВР и факултет ПБЗН по никакъв начин не може да се сравнява с Юридическия на СУ.
Синът ми също завърши АМВР. Не го "назначих" в МВР. В резултат бившата ми съпруга изтегли един кредит и преведе по сметка на МВР 19 300 лв.
Толкова за родата ми и за семейната ми фирма.

Сега за мен.
Работил съм извън МВР 4 години. Плюс две казарма, стават 6. В МВР съм от февруари 1993. Право на пенсия придобих през февруари тая година - ако можеш да смяташ, вероятно ще стигнеш до същия извод. През август ще навърша 51, ако е живот и здраве. Смяташ, че съм в МВР пет месеца повече, отколкото трябва и е нужно веднага да се пенсионирам?

Е, уважаемо разследващо недоразумение, предвид всичко това никак не ми е неудобно да те определя като егоист и консуматор.

На дядо Добри не се правя. И не ми пука дали вярваш, че се занимавам със синдикална работа безвъзмездно - има много хора, които знаят, че е така. А аз държа на тяхното мнение, не на твоето. Фактът, че ти е трудно да повярваш, определено подкрепя твърдението ми - ти не би си мръднала и пръста безплатно, а?
Та така - никакво възнаграждение не получавам, нито съм получавал за това, което правя в СФСМВР. И пак ще те питам за размера на ССД. Знаеш защо питам, нали? :D


Защо трябваше да стане "Попов, кажи си, ще ти олекне" :D
За дъщеря ти съм сигурна, че без високи оценки няма да влезе в АМВР! Няма да споря с теб, че АМВР е мизерна, лично съм се убедила от посещенията си в АМВР.
Не съм съгласна, че факулет ПБЗН е мизерен. Знам, че няма да се съгласиш с мен, но инженер по пожарна безопасност е в пъти повече от някакъв бакалавър по ПП и ООР като милиционера Дакота!
Сега относно сметките,уважавано експертно недоразумение, веднага ти казвам, че човек навършил годините за пенсия в МВР, имащ възможност да се пенсионира и занимаващ се със синдикална дейност, трябва да внимава какво говори по медиите. Не бива да казва, че полицай над 50 годишна възраст не може да изпълнява служебните си задължения, защото всеки средно интелигентен човек би си задал въпроса, какво правят хора на твоите години в МВР и защо получват заплати, като не могат да си изпълняват служебните задължения.
На този въпрос трябва ти да отговориш!
Аз имам отговор и съм казала, че около мен има колеги, които на твоите години изпълняват по-добре задълженията си от такива на моите години!
Спори с мен колкото си искаш по-горното, не ми пречиш!
Следващото експертно недоразумение е да искаш оставката на политическо лице, след това да се откажеш от искането. Следващото експертно недоразумение е да искаш да преговаряш с този, на който искаш оставката и в един момент да се откажеш да преговаряш! Сякаш сте паднали от Марс и не знаете, че и да преговаряте и да не преговаряте, нещата няма да се променят и всички ще трябва да понесем тежестта на това, че живеем в бедна държава.
Спирам с експертните недоразумения, че станаха много.
Знаеш какво е минималното трудово възнаграждение за моята длъжност, ако не знаеш ще ти кажа – 790 лв. Знаеш и какъв е размера на възнаграждението за ССД, знам и защо ме питаш, на теб оставям да кажеш, коректно ли е да се задава такъв въпрос.
Не, че аз съм върха на коректността спрямо теб, но поне за трудово възнаграждение нямам претенции към твоята длъжност.
Много ясно споделих каква ми е гледната точка спрямо ранното пенсиониране и гратисният период, заради които месец и половина се излагате по медиите.
Ако съм била твърде рязка, сега е момента да ти кажа извинявай! За мен този форум е трибуна на свободното слово и мисля, че няма място за засягане, когато става дума за наболели професионални проблеми, които не степенувате по важност!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Елена » 26 Юли 2015, 18:52

малкия написа:Да, от февруари.
Наложи се - понеже "назначих", както би рекло недоразумението Елена, жена си за началник КПП и се оказах в конфликт на интереси.
Имаше спекулации по темата, как си пропуснал шоуто? :D


Да си жив и здрав да назначиш и дъщеря си за Началник на РС "ПБЗН" :D Там поне няма да си в конфликт на интереси и няма да ти се налага да ставаш Н-к на ГПУ да избегнеш конфликта на интереси :mrgreen:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Иво Тодоров » 26 Юли 2015, 18:58

Питам,защото двама колеги опитаха да се преместят на друг щат извън нашето РУ,но нямало кОнкурси и имало някаква заповед, с която са спрени всякакви местения и подобни.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 26 Юли 2015, 19:23

"Свободно слово", уважаема, не означава свободно плюене и разпространяване на клюки. И никога не е означавало.

Всъщност казах неща, които са известни отдавна на много широк кръг хора. (И от това, че ги повторих, не ми стана нито по-леко, нито по-тежко.)Това, че не са били известни на теб, по никакъв начин не оправдава хвърлянето на кал - няма как иначе да нарека това, което написа за семейството ми.

Уверявам те, че много внимавам какво говоря пред медиите - най-вече защото най-често изразявам не просто лично мнение.
В конкретния случай обаче личното ми мнение напълно съвпада със становището на Федерацията - разбира се, не всичко е въпрос на възраст, но възрастта си казва думата, особено след 20 и повече години стаж в системата. Има едно нещо, което колегите в някои европейски държави наричат "хоризонтално развитие на кариерата" - свързано е точно с това. У нас е неизвестно не само като практика, но и като идея.

Нямам никакво намерение да споря с теб. Може да се спори, когато другата страна излага аргументи и е склонна да се замисля върху такива. Случаят очевидно не е такъв.

Нито съм задавал, нито имам намерение да задавам въпроси, свързани с трудовото ти възнаграждение. Кофти навик е да слагаш в устата на човек думи, които не е изричал.
Що се отнася до възнаграждението за ССД - за което ставаше дума - да, коректно е да се зададе такъв въпрос. Особено на фона на някои написани от теб неща. След като знаеш защо питам - в което не се съмнявам - значи съвсем ненужно говориш за коректност.

За това, че си била рязка, не е нужно да се извиняваш - в този форум има хора, които са отправяли към мен доста по-резки приказки от твоите, но това не ми пречи да ги смятам за приятели.

Ако обаче имаше и най-елементарно чувство за такт (да не използвам по-силни думи) би трябвало да се извиниш за това, че намеси децата ми.
Нямам идея имаш ли деца, но вероятно ще разбереш чувството когато някой реши да ги използва като "аргумент" в лично заяждане. Макар че най-искрено не ти го пожелавам.
Място за засягане няма, ако наистина става дума за професионални проблеми. Но с какво се занимават децата ми не е твой проблем - нито професионален, нито личен.
Не плащам данък "обществено мнение", но нямам и желание да подминавам с лека ръка груби инсинуации от такова естество. Още повече, когато в основата им има единствено клюки.

Разбира се, имаш си правото на лично мнение. Но нека ти припомня, че позицията на един синдикат и начина му на действие се формират от членовете му, а не от мнението на кибиците.

Между другото - не че има голямо значение - последният ти постинг поредното заяждане ли е или е израз на някакво извратено чувство за хумор?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 26 Юли 2015, 19:26

Иво Тодоров написа:Питам,защото двама колеги опитаха да се преместят на друг щат извън нашето РУ,но нямало кОнкурси и имало някаква заповед, с която са спрени всякакви местения и подобни.


Идея нямам за какво става дума - вероятно поредната тъпотия на кадровиците.
Мен ме преназначиха преди последните изменения на ЗМВР, освен това си останах на щата на ГПУ-то. През февруари-март бях на курс и имаше доста преназначени. В момента вероятно пак я ще се режат, я ще се трансформират щатове - ако наистина има подобна заповед.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 26 Юли 2015, 19:42

малкия написа:
Иво Тодоров написа:Питам,защото двама колеги опитаха да се преместят на друг щат извън нашето РУ,но нямало кОнкурси и имало някаква заповед, с която са спрени всякакви местения и подобни.


Идея нямам за какво става дума - вероятно поредната тъпотия на кадровиците.
Мен ме преназначиха преди последните изменения на ЗМВР, освен това си останах на щата на ГПУ-то. През февруари-март бях на курс и имаше доста преназначени. В момента вероятно пак я ще се режат, я ще се трансформират щатове - ако наистина има подобна заповед.


Вальо, няма значение кога са те преназначили. Преназначението ти е задължително във връзка със спазване на Закона за предотвратяване на конфликт на интереси. Дай Боже повече такива преназначения и повече израствания на колеги в службата!
Преназначения и сега има, заповед за забрана на преназначения няма! Трансформация на щатове ще има, ще има и рязане на щатове!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dsuzunov » 26 Юли 2015, 20:05

Вальо, добре дошъл в гилдията!
И да си знаеш, че 95% от юристите са пропускали лекциите по криминалистика, независимо в кой университет!
И още нещо - имахме един стар дактилоскоп в сектора, беше Н-к на групата и на 55 години гледаше следи с просто око. Та той казваше на разните следозаличители по МП- тата, че "Не е важно, те да видят следа, важното е той да я види" И те така...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Елена » 26 Юли 2015, 20:21

малкия написа:Ако обаче имаше и най-елементарно чувство за такт (да не използвам по-силни думи) би трябвало да се извиниш за това, че намеси децата ми.

По никакъв начин не съм намесила децата ти в клеветнически твърдения!
Всичко, което написах се базира на информация в интернет издания, която информация ти потвърди и се оказва, че няма клевета! Ако имаш желание последвай линка http://struma.bg/news/38606/1/1/Svaliha ... hkovo.html и ще видиш, че каквото си споделил, това съм написала и аз в поста си.
Ако наистина си се засегнал от написаното в поста ми, моля приеми искрените ми извинения, че изобщо се стигна до изясняване на такива обстоятелства.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта